REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Przyjemne letnie popołudnie spędzili uczestnicy koncertu "Muzyczne niedziele na Ursynowie". Na Olkówku zabrzmiały utwory Mozarta, Iberta, Tansmana i Francaix.

  Po muzyce barokowej i koncertach fortepianianowych Chopina - które gościły na scenie przy Puszczyka dwa tygodnie i tydzień temu - przyszedł czas na zmianę klimatu. Tym razem przed ursynowską publicznością wystąpiło trio stroikowe, które zagrało utwory wielkich kompozytorów, ale nieco współcześniejszych, rzecz jasna poza Mozartem. Zabrzmiały utwory Iberta, Tansmana czy Francaix - artystów żyjących w XX wieku. I choć ich utwory w interpretacji tria stroikowego są wymagające w odbiorze, przyszła ich posłuchać spora grupa ursynowian.

  - Nie słucham na co dzień muzyki poważnej, ale przyszłam zobaczyć, co zaprezentują artyści. Na razie jest bardzo sympatycznie i lekko. Głosy tych instrumentów bardzo relaksują! - mówi nam Magda, uczestniczka wydarzenia.

  Na scenie pojawili się: Antonina Nidzworska – obój, Katarzyna Skrzypczak – klarnet, Dawid Daszkiewicz-Dąbrowski – fagot. To grupa renomowanych muzyków, na stałe grających w Płockiej Orkiestrze Symfonicznej oraz Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze. Utalentowani artyści współpracują też z Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Iuventus, a także z wieloma artystami w składach kameralnych i w teatrach operowych. Koncertują w kraju i za granicą. Tym razem swój kunszt pokazali na Ursynowie. Każdy z zaprezentowanych utworów zebrał gromkie brawa, więc można stwierdzić, że koncert podobał się publiczności.

  To nie ostatnie spotkanie z muzyką klasyczną na Olkówku podczas kameralnego, letniego koncertu. Za tydzień, również o 14:00, w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego, czeka nas koncert muzyki hiszpańskiej. Na scenie zaprezentują się Wiktoria Szubelak, która prowadzi Akademię Gitary na Ursynowie w towarzystwie skrzypka Macieja Przestrzelskiego, koncertmistrza Orkiestry Teatru Wielkiego w Warszawie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3736 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020