REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Remont zachodniej nitki ulicy Rosoła skończy się dwa tygodnie przed terminem - już 1sierpnia.  Zostało jeszcze postawienie znaków drogowych i uruchomienie nowej sygnalizacji świetlnej. Nowa jezdnia oficjalnie ma być otwarta z czwartku na piątek, ale już teraz niecierpliwi kierowcy omijają zakaz wjazdu.

  Przez ostatnie cztery tygodnie ruch w kierunku Kabat ulicą Rosoła był ograniczony. Odcinek od Jeżewskiego do Wąwozowej remontowano. Od 4 lipca obowiązywał objazd ul. Przy Bażantarni i al. KEN. Były korki, narzekania kierowców i mieszkańców Wańkowicza, którym przeszkadzało skracanie objazdu osiedlowymi uliczkami. Za kilka dni problem zniknie, bo remontowana ulica zostanie otwarta.

  Niecierpliwi już jeżdżą

  Są jednak kierowcy, którzy na oficjalne pozwolenie nie czekają. - Ktoś przewrócił barierki i ludzie jeżdżą. Mnie to wyprowadza z równowagi, że jesteśmy narodem, który za nic ma prawo. Z jakiegoś powodu stoi jeszcze znak zakazu wjazdu, chyba nie na złośliwość kierowcom? A potem, jak się zacznie coś psuć, to będzie narzekanie, że źle asfalt wylany - mówi pan Roman, który spaceruje z psem w okolicy Rosoła. 

  Wykonawca prac, ursynowska firma Falbruk, twierdzi, że przejeżdżające samochody nie szkodzą remontowanej drodze, asfalt jest utwardzony i pod względem technicznym jezdni nic się nie stanie.  

  - Najpierw myśleliśmy, że uda się skrócić prace o tydzień, a teraz okazało się, że o dwa. Wszystko jest już prawie gotowe, pomalowaliśmy oznaczenia na jezdni, przed nami jeszcze postawienie pionowych znaków drogowych. Dobrze się stało, że droga na czas naszej pracy została zamknięta, bo to bardzo skróciło czas realizacji, w przeciwnym razie byłaby to długa mordęga i dla nas, i dla kierowców - tłumaczy Bogdan Falenta z Falbruku. 

  Również burmistrz nie kryje zadowolenia szybkiego tempa prac na Rosoła. Zwłaszcza, że decyzja o przesunięciu terminu rozpoczęcia i tak już opóźnionego remontu z wiosny na wakacje mogła być kontrowersyjna.

  - Jest duży powód do satysfakcji, że udało się wszystko zgrać i droga będzie oddana sporo przed terminem. Zostały jeszcze prace związane z instalacją elektryczną w obrębie drogi, ale wykonawca będzie je prowadził już po otwarciu jezdni - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Jeszcze kilka dni

  Do czasu odbioru prac drogowych, których elementem jest wdrożenie nowej organizacji ruchu - w tym nowa "podwójna" sygnalizacja świetlna - za bezpieczeństwo na remontowanym odcinku drogi ponosi wykonawca. I to do jego obowiązku należy dopilnowanie, aby kierowcy nie mieli możliwości wjazdu na odcinek ul. Rosoła między Jeżewskiego a Wąwozową.

  - Ludzie niestety lekceważą sobie zakazy, ale dopilnujemy porządku w tym miejscu - zapowiada Bogdan Falenta. 

  Prace na zachodniej nitce ul. Rosoła rozpoczęły się 4 lipca i miały trwać do 15 sierpnia. Wykonawca musiał m.in. zdjąć starą warstwę asfaltu, zrobić odwodnienie, zbudować nowe krawężniki i położyć nową nawierzchnię.  

  Droga zostanie otwarta w nocy z 1 na 2 sierpnia, tuż po odbiorze technicznym. Zyskają na tym nie tylko kierowcy. Na swoje stare trasy wrócą autobusy komunikacji miejskiej linii 166 i 192 oraz N37. Odwieszone zostaną przystanki: Lokajskiego 01, Raabego 03, Przy Bażantarni 01 i Kiepury 01.

  - Nareszcie koniec! Może będzie łatwiej dojechać do domu i pracy, nawet po wakacjach, jak zacznie się duży ruch. Liczę na to - mówi pan Jarosław, mieszkaniec ul. Rosoła.

  Koniec remontu na Rosoła to także koniec ciągnącej się ponad dwa lata największej inwestycji drogowej na Ursynowie od lat - budowy pierwszego połączenia z Wilanowem (ul. Rosnowskiego i Korbońskiego), przebudowy ul. Relaksowej oraz dołożenia drugiej nitki ul. Rosoła na ostatnim jednojezdniowym odcinku. Budowa napotykała na szereg problemów - m.in. gniazdo sójki w okresie lęgowym, decyzję wojewody o wstrzymaniu prac na Rosoła ze względu na błędy proceduralne czy protesty mieszkańców dotyczące organizacji ruchu na Relaksowej.

  ZOBACZ JAK WYGLĄDA WYREMONTOWANA NITKA UL. ROSOŁA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 112

  • 77
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  31Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kabaty 2020 31 10 miesięcy temu

   Kto pozwolił na tyle asfaltu i betonu?!.! A gdzie wycięta wcześniej zieleń. Kto odpowiada za projekt, gdzie nie ma miejsca na posiedzenie zieleni. Kto pozwolił na dwa pasy ruchu? Czy ktokolwiek myślał podpisując zgodę na ten bezmyślne projekt.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dzik 30 11 miesięcy temuocena: 75% 

   Świeży asfalt, dwa pasy. Będa mogli teraz 100km/h lekko pocisnać... już nie będzię obaw.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jurek 29 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Dalej jest nieskończony odcinek od Wąwozowej do Kabackiej - trasa rowerowa i jakieś rury wystające. PS poraża brak terenów zielonych!!!! Wszędzie beton i asfalt.... brrrrr

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka Kabat 28 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Cieszę się że to już koniec remontów, ale zarazem widzę że nie wszystko jest dokończone i uporządkowane. Na ul Rosoła, na przeciwko budynku Relaksowa 33 pozostały sterty ziemi, jadąc nową ścieżką rowerową, chyba już odebraną, na odcinku pomiędzy ul. Kabacką a Wąwozową częściowo jakby brakowało warstwy asfaltu. W niektórych miejscach wystają przy krawężnikach niebieskie rury z jakąś instalacją. Mam nadzieję że zostanie to także dokończone. Przykro byłoby patrzeć na takie niedoróbki

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 27 11 miesięcy temuocena: 67% 

   To jest dla miejscowych a nie dla mieszkańców Wilanowa czy Konstancina, więc wątpię czy ma dla burmistrza jakikolwiek priorytet.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~-takitam 26 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Racja i liczę, że będzie to dokończone choć mogę zrozumieć niższy priorytet tej roboty. Najważniejsze aby zakończyć ten spektakl robót drogowych który trwa już o rok za długo.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~takitam 25 11 miesięcy temuocena: 50% 

   do ~jac Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem! Mieszkam na Kabatach i często korzystam z tego połączenia czy to jadąc do Wilanowa czy wracając z prawobrzeżnej strony Warszawy. To, że szanowny Panie/Pani "~jac" nie wystawia nosa z dzielnicy Ursynów nie znaczy, że inni tego nie robią. Z połączenia korzysta Warszawa jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości i nic w tym złego nie widzę (choć nie ukrywam, że 2 pasmówki robić nie trzeba było)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 24 11 miesięcy temuocena: 67% 

   @~takitam Nawet trudno dyskutować z Pana komentarzem. Proponowałbym spędzenie jednego dnia na obserwacji ruchu w obie strony w zależności od pory dnia. Wtedy może zmieni Pan zdanie nt przydatności tej drogi. Dodatkowo proponowałbym puścić swoje dzieci bez opieki na drugą stronę Rosoła - mimo świateł jest to ryzykowna zabawa. Proponowałbym również posłuchać hałasu jaki wywołuje ten dojazdowy ciąg komunikacyjny. Dopiero później wypowiadać się nt. tego, czy ta droga jest z korzyścią dla 'Warszawy' czy określonej jej części. Pisze Pan, cyt 'To, że szanowny Panie/Pani "~jac" nie wystawia nosa z dzielnicy Ursynów'. Ja mam wrażenie, że dotyczy to raczej Pana, skoro nie zauważył Pan drastycznego zwiększenia natężenia ruchu w kluczowych porach dnia. Drogi na Ursynowie nie zostały zaprojektowane jako przelotówki rozwiązujące problem słabo skomunikowanych dzielnic.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marzena 23 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Wczoraj już widziałem "cfaniaków", którzy mimo zakazu wjeżdżali na teren budowy i jechali nie otwartym pasem. Mam nakręcone filmy tych "incydentów", dzisiaj będą na YT, chętnie udostępnię te święte krowy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumburak 22 11 miesięcy temuocena: 17% 

   I co ci oni przeszkadzaja, ormowcu? Lepiej, zeby powiekszali korek na Wankowicza? Alez musialas miec ciezkie zycie, w samotnosci i bez przyjaciol.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stan 21 11 miesięcy temuocena: 59% 

   Dotad spokojny Ursynow robi laske przelotowi z WPI. Ciekawe kto o tym zadecydowal, zeby ursyjowianie wyladowali na kolanach przed WPI.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 20 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Warszawa się rozrasta i dobrze

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 19 11 miesięcy temuocena: 83% 

   Wiadomo kto. Mnie bardziej szokuje kto ich nagrodził pozwalając im ponownie wygrać w wyborach. Nowa szkoła na Kabatach kolejny raz opóźniona, za to dwupasmówka do lasu dla dewelopera i trasa przelotowa dla mieszkańców Wilanowa wybudowane tak szybko jak się tylko dało. Wynik - miażdżące zwycięstwo w wyborach lokalnych. Widać mieszkańcy ursynowa właśnie tego potrzebowali.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zelazko 18 11 miesięcy temuocena: 60% 

   Z całym szacunkiem... Komu służy al. KEN lecąca od metra Wilanowska na Ursynów? Dlaczego SSGW przecięte jest Nowoursynowską, choć powinno być zamkniętym kampusem itp. itd. Szanujmy się... miasto rośnie. Kim niby są "ursynowianie"? Co mają powiedzieć "śródmieszczanie" którym pod oknami przewalają się dziesiątki tysięcy samochodów dziennie? Zapraszam na zielone przedmieścia :D

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 17 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Issa i tak jeździ czy to w burze czy deszcz i tak jak ja jeździ też rowerem.Nie wiem o co mam być zazdrosny?.moze o radość 20+ :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabatka 16 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Może przy okazji wykańczania ktoś wreszcie wykończy tę część Relaksowej, która służy mieszkańcom bloków jako dojazdówka i wyjazdówka. Nie ma na niej żadnych oznaczeń poziomych (linii, pasów), nie wiadomo, czy jest jedno- czy dwukierunkowa, na wszystkich odcinkach jest zakaz zatrzymywania się, ale na jednym nie wiadomo dlaczego nie ma i oczywiście stale tam buraki parkują (przy Relaksowej 37), utrudniając jazdę ulicą i widoczność, czy coś jedzie z prawej za zakrętem i czy nie idzie aby jakiś pieszy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 15 11 miesięcy temuocena: 58% 

   Issa wreszcie depniesz - kup sobie kabtio dla lepszego lansu

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 14 11 miesięcy temuocena: 78% 

   Cabrjo

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 13 11 miesięcy temuocena: 27% 

   zazdraszczasz? przynajmniej spokojnie mogłam zakupy zrobić podczas dzisiejszej burzy, zamiast popylać z buta, czy tez rowerkiem. Chociaż rowerkiem też lubie...czasami ps. naucz się korzystać z komóry, kabito, czy tam kobito, czy tam kabrio lub co chcesz

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~123 12 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Dla uczczenia n-tej rocznicy będzie oddane przed terminem 1-go sierpnia.Podróż w czasie

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 11 11 miesięcy temuocena: 27% 

   jest poniedziałek i żywego ducha na remontowanej jezdni. Dlaczego mamy czekać do czwartku/piątku? dlaczego nie stawia się tych "znakow drogowych" (jakich nowych? na 300m?) i nie "uruchamia sygnalizacji" (która juz jest)?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~m 10 11 miesięcy temuocena: 94% 

   Dlatego, że oprócz pobożnych życzeń i roszczeń mieszkańców są jeszcze w tym kraju... przepisy, które trzeba respektować, są procedury, których święty nie przeskoczy itd. O wiele łatwiej zablokować inwestycję, wstrzymać na miesiące niż przeskoczyć procedury.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 9 11 miesięcy temuocena: 88% 

   A potem gdy ktoś wpadnie w dziurę czy zdarzy się jakiś wypadek to jest krzyk "kto na to pozwolił!?!", "kto to sprawdził?!", "kto dopuścił do użytkowania?!!"

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 8 11 miesięcy temuocena: 73% 

   Ukoncz szkole wyzsza to sie dowiesz

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~skaj 7 11 miesięcy temuocena: 56% 

   Wszystko pięknie , ale zapomniano o wylaniu 200 m. drugiej warstwy asfaltu na ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Relaksowej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan 6 11 miesięcy temuocena: 70% 

   a może jeszcze nie można?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yeti 5 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Aż strach pomyśleć ile będa otwierać tunel skoro metro Targówku od dawna zrobione a ludzie czekają. takie historie tylko w Polsce:)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~-ktos 4 11 miesięcy temu

   taaa cieszmy się, że nie kazano tunelu zasypać ;)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 3 11 miesięcy temuocena: 29% 

   Dwa tysiące lat temu w Imperium Rzymskim budowano drogi szybciej, lepiej i taniej. Są miejsca, gdzie do dziś ludzie z nich korzystają.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mon 2 11 miesięcy temuocena: 85% 

   Już widzę jak ludzie dziś się cieszą z dróg budowanych z kamienia. Już słyszę okrzyki zachwytu rowerzystów, co to po kostce brukowej jeździć nie mogą, ale po kamieniach byłoby cacy. I już widzę te gratulacje składane niewolnikom i legionistom pracującym przy budowie... Kiedyś to były czasy, co? To ciekawe, że można ciągle głośno narzekać, wytykać, porównywać, a mało kogo dzisiaj stać, by powiedzieć zwykłe dziękuję, bo ci ludzie w tych temperaturach, jakie mamy, uwijali się, by skończyć tę drogę jak najszybciej. Kiedyś budowano szybciej? Przeczytaj zly poruczniku ile budowana była rzymska Via Appia (która przetrwała do dziś), pojedź i zobacz jak wygląda... I zastanów się trochę nad tym co mówisz.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 1 11 miesięcy temuocena: 17% 

   Mon, urzędniczy klakierku, nie spinaj się tak, bo ci żyłka pęknie. To, że nie umiesz wyczuć ironii i sarkazmu, to sprawa ogólnego twego ograniczenia. Nie wylewaj swoich żalów na mnie. A skoro już jesteśmy przy historii, to warto sobie prześledzić historię tej konkretnej inwestycji. A jest to historia bardzo wyboista, jak ta okropna Via Appia, co to dziś tak źle wygląda. Oh, jak ona dziś źle się prezentuje!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3135 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020