REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2018, 13:50 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (nadesłane)

  REKLAMA

  Przystanki autobusowe w alei KEN są gotowe na przyjęcie nowych linii autobusowych. Ale drogowcy zapomnieli o wygodnym przejściu z pętli. - W efekcie wszyscy będą niszczyć trawnik - twierdzą mieszkańcy i apelują o dobudowanie chodnika.

  Przy Tesco niedawno zakończono budowę dodatkowych przystanków autobusowych, które mają obsłużyć nowe linie autobusowe z Góry Kalwarii przez Rosnowskiego do Metra Kabaty. Po zakończeniu przebudowy dwóch skrzyżowań na Relaksowej (z Rosnowskiego i z Wąwozową), ZTM ma tędy puścić linie 710, 724 i 742. 

  Wybudowana wzdłuż Tesco nowa zatoczka o długości ok. 80 metrów będzie wykorzystywana do regularnej obsługi pasażerów, jako przystanek początkowy.

  Ale nie wszystko udało się dobrze zaprojektować. Mieszkańcy martwią się o stan trawnika pomiędzy pętlą autobusową "Osiedle Kabaty" a nową zatoką. 

  - Jak zwykle wykonano część robót, bo projektant (na pewno nie z Ursynowa) nie miał pełnej wyobraźni. Brakuje połączenia chodnikiem pomiędzy przystankami końcowymi, aktualnymi i projektowanymi. Można iść na skróty przez trawę. Tak często postępują pracownicy metra z przystanku autobusów idący do pracy - mówi pan Krzysztof z Kabackiego Duktu.

  I na dowód przesyła zdjęcia, z których wynika, że niszczenie zieleni przez pasażerów jest niemal pewne, bo nikt przecież nie lubi chodzić naokoło.

  ZTM: Będziemy monitorować

  Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego obiecuje, że zarząd przyjrzy się problemowi. Jednak braku chodnika łączącego dotychczasowe przystanki z nowymi, nie uważa za błąd.

  - W tej relacji pasażerowie raczej nie będą się przesiadać, więc nie będzie potrzeby przechodzenia od przystanku do przystanku. Będziemy jednak monitorować sprawę. Jeśli pojawią się przedepty, wybudujemy tam chodnik - mówi Wiktor Paul.

  Drugim przykładem projektowania, które zadziwia mieszkańców jest nowe przejście dla pieszych w rejonie zatoczki przystankowej.

  - Nie połączono tego przejścia z chodnikiem przy pierzei domów stojących po zachodniej stronie KEN (Kabacki Dukt 2, 3, 4, 5, 6). Pieszy idący z przystanku autobusowego, po przejściu przez KEN musi iść przez trawę, ponieważ na jezdni systematycznie po opadach stoi spora kałuża - dodaje pan Krzysztof.

  Taka sytuacja występuje w co najmniej kilku miejscach wzdłuż alei Komisji Edukacji Narodowej. Zdaniem Biura Polityki Mobilności i Transportu w urzędzie m. st. Warszawy, jest to jak najbardziej dozwolone. A kałuże to kwestia odwodnienia ulicy, na co nie ma pieniędzy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mlk 4 11 miesięcy temu

   Dla mnie rozplanowanie tej petli to modelowy przyklad... BRAKU umiejetnosci planowania. Autobusy 1.parkuja JAK NAJDALEJ od metra i 2.jak najdalej od wejscia do sklepu oraz 3.stoja tylem do nadchodzacych pasazerow, wiec ci nie widza ile zostalo do odjazdu (isc spokojnie czy sie spieszyc). Myslenie o ludziach, ktorzy placa na ZTM, to ostatnia rzecz jaka kieruje sie ZTM. Odwrocic przystanki i zrobic oddzielna wyjazdowke dla autobusow - tylko tyle.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miro 3 12 miesięcy temu

   Ten niby trawnik jest wiecznie zabrudzony przez dokarmiane w tym miejscu gołębie spleśniałym chlebem. Więc nie ma się czym przejmować.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlk 2 11 miesięcy temu

   No, przeciez DUKT (pobliska ulica) to "droga w lesie powstała przez wycięcie drzew, przesieka". Jak ktos mieszka przy Kabackim Dukcie lub pracuje w Wilczym Dole, to chyba oczywiste, ze ma ublocone buty. ;) Ta godna Barei zasada kieruja sie polaczone sily ZTM i Zarzadu Drog w Warszawie. Howk!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polak 1 12 miesięcy temuocena: 80% 

   Przecież od drogowców trudno wymagać, żeby coś porządnie zaplanowali i zrobili. Oni funkcjonują w innej rzeczywistości. To takie zdezelowane cyborgi bez pomyślunku i wyobraźni.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2237 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-03----10-04-2019