REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 września 2022, 08:50 komentarzy 2

  (SK)

  Podjechał pod komisariat, wyciągnął butlę gazową i groził policjantom eksplozją. Prokuratura Krajowa zapowiedziała odwołanie się od wyroku dla sprawcy próby zamachu na ursynowskich policjantów. W pierwszej instancji zapadł wyrok: 12 lat i 7 miesięcy więzienia. Śledczy żądają 25 lat.

  W nocy z 5 na 6 grudnia 2020 roku pod ursynowski komisariat przy Janowskiego podjechał mężczyzna. Piotr M. siedząc w samochodzie, wyjął butlę z propan-butanem i odkręcił zawór. Następnie uruchomił klakson, by zwabić do siebie policjantów.

  - Gdy policjanci podeszli do pojazdu Piotr M. próbował odpalić zapalniczkę iskrową, w celu spowodowania eksplozji gazu. Do wybuchu nie doszło ze względu na zbyt wysokie stężenie gazu w samochodzie i zbyt małą ilość tlenu, co uniemożliwiło zapłon - przypomina zdarzenie Prokuratura Krajowa.

  Sprawca - przy dużym ryzyku - został obezwładniony przez policjantów. 

  Był pod wpływem narkotyków

  Jak ustalono w trakcie badań Piotr M był pod wpływem marihuany - w stopniu odpowiadającym znacznemu upojeniu alkoholowemu. W jego samochodzie znaleziono 1,50 grama tej substancji. W telefonie komórkowym były nagrania, w których sprawca mówił, że zamierza popełnić samobójstwo poprzez wysadzenie samochodu w powietrze, przy jednoczesnym zabiciu policjantów. Biegli psychiatrzy orzekli, że mężczyzna był poczytalny w chwili swojego czynu.

  Jakie było podłoże jego działań? Miał problemy osobiste i finansowe, czuł żal do szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Sąd skazał go za oszustwo na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności i nałożył obowiązek naprawienia szkody. Piotr M. miał pracować społecznie przez 30 godzin miesięcznie. Nie wywiązał się z tego.

  Prokuratura wniesie apelację

  Prokuratura oskarżyła Piotra M. o usiłowanie zabójstwa trzech funkcjonariuszy policji "poprzez spowodowanie eksplozji gazu, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie". Kolejne zarzuty dotyczyły prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego w postaci marihuany oraz posiadania środka odurzającego. Wnoszono o 25 lat pozbawienia wolności

  Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Piotra M. za winnego, uznając jednocześnie, że sprawca nie działał w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Sąd skazał go na karę łączną 12 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności.

  - Prokurator żądał kary łącznej 25 lat pozbawienia wolności, dlatego też wystąpił o sporządzenie uzasadnienia wyroku na piśmie i skieruje w tej sprawie apelację - poinformowało biuro Prokuratury Krajowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marta75 2 2 miesiące temu

   niebezpieczny ten ursynow

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 1 2 miesiące temuocena: 83% 

   Miał żal do świata, więc postanowił zabić paru niewinnych ludzi. Wspaniały człowiek.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4402 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022