REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(12)-od-07-02-2018-do-08-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  "Rodzina z jałowca" (tropwarszawa)

  REKLAMA

  Suczka, którą uratowano w okolicy Centrum Onkologii, trafiła na rehabilitację do Gdańska. Miśka, po 3-letniej traumie i ukrywaniu się w gęstym krzewie - wreszcie oswaja się z człowiekiem. Jej szczeniaki już mają nowe domy. Bezinteresowna pomoc grupy TROP uratowała życie zwierzaków, znalezionych na Ursynowie.

  Miśka pojawiła się przy ul. Roentgena w 2014 roku. Zabiedzona, z potkulonym ogonem i nieufnym wzrokiem unikała ludzi, radząc sobie sama. Wypracowała szlaki codziennych wędrówek, szukała pożywienia i bała się każdego. 

  - Trudno było jej nie kojarzyć, skoro spędziła w okolicy kilka lat. Nas poinformowała koleżanka, która wiedziała, że pomagamy bezdomnym psom i nie bierzemy za to pieniędzy - mówi Tomek Koperski z grupy TROP, która pomaga bezdomnym czworonogom.

  Grupa zainteresowała się losem Miśki i postanowiła jej pomóc. Pierwsze próby złapania sprytnej i uważnej suczki podjęto w lutym 2016 roku. Nie udało się. - Próbowaliśmy kilka razy. To nie było łatwe, nie chciała wchodzić do klatek, nie dała się złapać w siatkę. To było dla niej stresujące, ale zawsze potrafiła znaleźć drogę ucieczki - wspomina Tomek.

  Miśka z koleżanką, już w Gdańsku fot. tropwarszawa

  Sukcesem zakończyła się próba z czerwca 2017 roku. Po kilku dniach obserwacji grupa zorientowała się, że Miśka ukrywa się przed światem w gęstym jałowcu przy onkologii. Największa niespodzianka była jednak ukryta w samym krzewie. Okazało się, że suczka ma młode.

  - Po kilku godzinach udało nam się wydobyć Miśkę, później wyjęliśmy trzy małe pełzaki - kontynuuje Tomek.

  Do końca czerwca zwierzaki przebywały w domu tymczasowym. Później cała rodzina trafiła na rehabilitację do Gdańska. To nad morzem znalazła się kobieta, która pomaga zwierzakom wychodzić z traumy. Zgodziła się przyjąć psy z Ursynowa.

  - Jest dobrze. Misia miała wcześniej dom - to widać po jej zachowaniu i podejściu do człowieka. Oswaja się, swobodnie chodzi na smyczy, jeździ samochodem. Na rehabilitacji pozostanie jeszcze przez dwa, trzy tygodnie - mówi Tomek.

  Cała rodzina najpewniej zostanie nad morzem. Maluchy już znalazły nowe domy. Są zdrowe i urocze - nie było więc kłopotów. Misia przez 3 lata żyła w ekstremalnych warunkach, potrzebuje jeszcze trochę czasu na rehabilitację. Później również trafi do nowego właściciela.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Imielinczyk 4 6 miesięcy temu

   Macie wielkie serca, a ode mnie wielkie ukłony.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Trzymaj się Misia!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Należy dbać o nie bo przecież pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~esimona 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   wielkie brawa dla grupy TRAP

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1201 sekundy
  REKLAMA