REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2022, 07:43 komentarzy 9

  (GDDKiA)

  Zakończyła się budowa ursynowskiego odcinka trasy ekspresowej S7. Drogowcy czekają już tylko na pozwolenie na użytkowanie drogi wydawane przez nadzór budowlany. Puławska-bis ma zostać oddana kierowcom jeszcze w sierpniu. Na dalszym odcinku - od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ - trwa walka z czasem. Jego przejezdność zapowiadana jest na jesień, choć patrząc na plac budowy, można w to wątpić.

  Kolejny fragment trasy ekspresowej na Ursynowie doczeka się oddania do użytku. Pod koniec sierpnia powinna być już przejezdna Puławska-bis ze zjazdami na węźle Zamienie i Lesznowola. Wykonawca zakończył prace i ten odcinek trasy ekspresowej S7 w kierunku Krakowa wygląda na gotowy.

  - 22 lipca został złożony wniosek o pozwolenie na użytkowanie tego odcinka S7 do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Czekamy na decyzję, ale mamy nadzieję, że - tak jak wcześniej informowaliśmy - uda się drogę udostępnić pod koniec sierpnia. Trwa teraz procedura administracyjna - powiedziała Małgorzata Tarnowska, rzecznik warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Drogowcy opublikowali najnowsze zdjęcia lotnicze ursynowskiego odcinka trasy S7. Widać na nich, że firma Polaqua skończyła swój odcinek. Jest oznakowanie poziome i pionowe, działa oświetlenie, trwają jeszcze ostatnie prace na budową infrastruktury towarzyszącej, stawiane są znaki na okolicznych ulicach, dojazdy są odnawiane.

  ZOBACZ: ukończony fragment trasy S7 zwany Puławską-bis

  Puławska-bis - droga ekspresowa od węzła Lotnisko do węzła Zamienie - łączy się z lokalnym układem drogowym. Można będzie z niej zjechać przez rondo na ul. Karczunkowską, ulicę, którą miasto dopiero planuje zmodernizować. W ciągu najbliższych lat mieszkańców tej okolicy czeka jeszcze bardziej wzmożony ruch, jeśli kierowcy w ruchu lokalnym będą wybierać trasę ekspresową zamiast ul. Puławskiej, a część z pewnością to zrobi.

  Mogą się na to decydować także mieszkańcy Piaseczna dojeżdżający z Warszawy. Zjazd z trasy może być dla nich łatwiejszy i szybszy niż na węźle Lesznowola, gdzie będą musieli na rondzie pchać się w ul. Postępu aż do Słonecznej. Wszystko przez to, że przygotowany przez drogowców zjazd z ronda w kierunku Piaseczna kończy się w polu. Nowy przebieg drogi wojewódzkiej 721 jest dopiero projektowany. Paradoksalnie więc, ul. Puławska od Karczunkowskiej do Piaseczna, jeśli ten właśnie zjazd wybiorą piaseczanie, może pozostać zatłoczona nawet po uruchomieniu Puławskiej-bis.

  Drogowcy podtrzymują, że na jesieni powinien zostać uruchomiony dla kierowców odcinek B od Lesznowoli do Tarczyna Północ w trybie "przejezdności". Na prawie 15 kilometrowym odcinku trwa walka z czasem, wykonawca koncentruje się na budowie betonowej jezdni, ale na wielu odcinkach nie skończono jeszcze prac ziemnych.

  Patrząc na najnowsze zdjęcia z placu budowy, można odnieść wrażenie, że założenie drogowców o przejezdności  w październiku 2022 roku to pobożne życzenie. Niewykluczone, że wykonawca wystąpi z wnioskiem o przesunięcie terminu, a to spowoduje, że pomiędzy gotowymi już warszawskim odcinkiem a Grójcem będzie dziura.

  ZOBACZ: Trwa walka z czasem na budowie odcinka od Lesznowoli do Tarczyna Płn. Droga ma być przejezdna w październiku

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 129

  • 42
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 23
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~nick_znik 9 miesiąc temuocena: 50% 

   jakaś mapka? gdzie będą zjazdy? eee.. ide sobie gdzie indziej wygóglać

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~prof ekonomii podatków 8 miesiąc temuocena: 50% 

   kiedy przedluzone METRO DO PIASECZNA !!?????????????!!!??

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby
  • ~Ucho 7 miesiąc temuocena: 100% 

   Węzeł Lesznowola to brzmi dumnie. Jeszcze tylko 5 lat czekania. Minimum. Mzdw nigdy nie miał porządnych pieniędzy. Czasem drogi gminne wyglądają lepiej niż wojewódzkie. Gdyby nie miasto Piaseczno DW722 w Zalesiu Dln była by robiona może za 5 lat. To samo tyczy 721 między Konstancińska a Piasecznem To chyba najgorsza i niebezpieczna droga w powiecie. Dziurawa, bez chodników i drogi dla rowerów. A wy tu o dojeździe do węzła. Nawet nie wiem czy nie zabudowano już w niektórych miejscach rezerwy na drogę

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Korbol 6 miesiąc temuocena: 70% 

   Jak otworzą, to będzie więcej na A2 i w tunelu ...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby
  • ~Boom 5 miesiąc temuocena: 57% 

   Integracja i koordynacja inwestycji na styku GDDKiA i m.st. Warszawa wciąż leży. Otwiera się nowy odcinek S7, ale lokalne drogi nie są gotowe. Otwiera się opóźniony tunel, ale zagospodarowanie powierzchni leży. Dobrze, że chociaż ul. Branickiego wykonano, bo to byłaby porażka na całej linii. Jedyne co się udaje to malowanie buspasów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 18 wpisy tej osoby
  • ~kurkawodna 4 miesiąc temuocena: 63% 

   malowanie buspasów jest modne

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby
  • ~wiedzący 3 miesiąc temuocena: 44% 

   Co ma m.st. Warszawa do budowy drogi wojewódzkiej? To może władze Warszawy są odpowiedzialne za problemy z ukończeniem S17 od węzła Lubelska do węzła Zakręt? "Nowy przebieg drogi wojewódzkiej 721 jest dopiero projektowany" jak byk jest w tekście. To sprawa województwa. Nie ma jak pluć na m.st. Warszawę bezpodstawnie, byleby tylko dokopać wrogiej opcji politycznej.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 20 wpisy tej osoby
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 77% 

   Karczunkowska należy do miasta.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby
  • ~Antypomnikowy 1 miesiąc temuocena: 50% 

   To na pewno przez Trzaskowskiego,jaki to by drogę 66 wybudował,ach ten jaki...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4772 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022