REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 lipca 2021, 16:41 komentarzy 13

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (miejsce wypadku)

  Wypadek na skrzyżowaniu Puławskiej i Pileckiego. Zderzyły się karetka pogotowia oraz osobowa toyota. Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala.

  Przed godz. 16 na ruchliwym skrzyżowaniu Puławskiej z Poleczki i Pileckiego doszło do wypadku. Pod wiaduktem, na pasie ruchu, na którym autobusy skręcają z Puławskiej w Pileckiego zderzyły się dwa auta: karetka pogotowia oraz toyota. Na razie nie wiadomo, kto zawinił.

  - Trwa ustalanie przyczyn tego wypadku. Policjanci są na miejscu. W wypadku ucierpiała jedna osoba - z ekipy pogotowia - mówi nadkom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.

  Poszkodowana osoba została przewieziona do szpitala przez inną wezwaną na miejsce karetkę. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

  Przejazd przez skrzyżowanie Puławskiej, Poleczki i Pileckiego był cały czas możliwy, nie było większych utrudnień. Jak donoszą nam ursynowscy kierowcy większe kłopoty powoduje woda, która zalała m.in. ul. Puławską. Studzienki nie nadążały z odprowadzaniem opadów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~max 13 2 miesiące temu

   Jadąc Puławską każdy ciśnie gaz żeby zdążyć na zielonym.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miastowy 12 2 miesiące temuocena: 43% 

   Co za ślepy kierierowca żeby się z karetka zderzyć, skąd wy jesteście?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 11 2 miesiące temuocena: 100% 

   jedno z najgorszych skrzyzowań na Ursynowie. Tam w normalnych warunkach trzeba mieć oczy dookoła głowy, a jak już karetka sie pojawi no to widać jak jest. Jeżdżę tamtędy jak już naprawdę nie mam innej mozliwości.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tmk 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   Skomplikowane skrzyżowanie z niekompletną sygnalizacją świetlną. Lewo skręty z Pileckiego i Poleczki bez wydzielonej fazy. Wielokrotnie widziałem tam zdarzenia bliskie kolizjom.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierowca 9 2 miesiące temuocena: 100% 

   I jeszcze cwaniaki jadą w lewo z pasa na wprost, powinno być wygrodzenie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Plebej 8 2 miesiące temuocena: 100% 

   Kilka razy w życiu niestety bylem zmuszony wzywać karetkę pogotowia nie życzę nikomu tych minut oczekiwania wielki szacun dla zespołów ratunkowych

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Żuljan 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   Jak nie wiadomo, oczywiście, że karetka…

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ojtak 6 2 miesiące temuocena: 64% 

   Niestety, ale taka prawda. Nie wiem z czego to wynika, ale rzeczywiście ostatnio kierowcy karetek jeżdżą wyjątkowo niebezpiecznie, bez zachowywania zasad ograniczonego zaufania. I oczywiście TAK, karetka ma pierwszeństwo i obowiązkowo należy ustąpić jej pierwszeństwa. Nie podlega to w ogóle dyskusji. Ale, ja osobiście boję się, że zostanę staranowany przez karetkę, bo jeżdżą jak wariaci. Nie patrzą nawet na to, czy ktoś zdąży zareagować na pojawiający się, z, za przeproszeniem, d.py pojazd uprzywilejowany, który nawet NIE ZMNIEJSZA PRĘDKOŚCI na skrzyżowaniu..... Byłem świadkiem takiej sytuacji, w której rozpędzona karetka prawie wbiła się w inny pojazd, który już był na skrzyżowaniu, tylko dlatego, że kierowca owej karetki nie zwolnił po prostu przed wjazdem -na czerwonym świetle- na skrzyżowanie. Nikt nie jest nieśmiertelny. Nawet pracownicy pogotowia ratunkowego. A już w szczególności ich życia byłoby szkoda, gdyby przez bezmyślne zachowanie kierowcy karetki zginął ktoś z załogi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 2 miesiące temuocena: 64% 

   Ojtak, karetka nie ma pierwszeństwa. Pojazd uprzywilejowany pod pewnymi warunkami może nie stosować się do pewnych przepisów. Ale tych wypadków z udziałem karetek jest bardzo dużo, a policja zwraca uwagę, że kierowcy nie są wyszkoleni lub w ogóle nie mają uprawnień. Do tego zauważyłem, że sygnały dźwiękowe niektórych karetek są dosyć ciche i gdy jedzie się obok ciężarówki czy autobusu to w ogóle jej nie słychać. I jakoś w ogóle nie widuje się wypadków z udziałem straży pożarnej. To chyba świadczy o ich wyszkoleniu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   ~Boom, no faktycznie... bo pożarów, zalań czy tp mamy kilka/naście razy dziennie a karetka to tylko raz na tydzień wyjeżdża... A naprawdę to jesli porównać wyjazdy karetek pogotowia a straży pozarnej to chyba różnica mówi sama za siebie. Pogotowie warszawskie wyjeżdża 800 razy na dobę! straż pozarna 315 razy w całym województwie mazowieckim. Wyciągniecie wniosków zostawiam czytającemu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 2 miesiące temuocena: 50% 

   Wnioski są proste: straż ma o wiele mniejszą szkodowość niż pogotowie, bo w mediach nie pojawiają się informacje o wypadkach z udziałem straży pożarnej. Policja notuje trochę więcej incydentów, ale kierowcy karetek są niechlubnymi liderami, a wyniki ich kontroli są porażające. Tam chyba zatrudniają ludzi z łapanki.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zośka 2 2 miesiące temu

   @Boom niedouki to najczęściej kierowcy osobówek. Większości z nich, tylko autopilot pomoże. Ogarnięcie skrzyżowania, bez wydzielonej dla lewoskrętów sygnalizacji, sprawia problem. Banda ludzi bez wyobraźni, problemami ze słuchem i logicznym myśleniem.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 2 miesiące temu

   Zośka, i dlatego kierowcy osobówek nie mają uprawnień do jazdy pojazdami uprzywilejowanymi. Niestety, często kierowcy karetek też nie, co potwierdza policja przy ich kontrolach. To jest niedopuszczalne.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3732 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021