REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 czerwca 2022, 16:36

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Lubisz robótki ręczne i pragniesz zacząć coś nowego? Może interesujesz się punch needle? Tylko właściwie jak się zabrać za tego typu zadanie? Co powinniśmy kupić, jak się przygotować i co najlepiej wiedzieć, aby nie rozpocząć całej przygody od najtrudniejszych wzorów? Zapraszamy do lektury!

  Czym jest punch needle?

  Punch needle to jakby automatyczna igła do haftowania, której nie musimy przekładać z góry na dół materiału. Wystarczy jedynie wbijać ją miejsce przy miejscu. Igły do punch needle posiadają regulację wysokości igły niewielkim pokrętłem. Takie rozwiązanie sprawia, że im dłuższa igła tym nasz haft staje się bardziej puchaty, natomiast przy krótszej igle haft jest bardziej płaski. Ogólnie mówiąc, haft punch needle jest niezwykle prosty i daje całkiem sporo możliwości, wystarczy igłę trzymać blisko materiału i wbijać ją tak blisko, aby efekt był zadowalający. W wielu przypadkach opiera się to na chwili prób i błędów, aż zrozumiemy specyfikę tego typu haftu.

  Zestaw podstawowych materiałów do punch needle – skąd je brać?

  Chcąc szybko zabrać się za naukę punch needle, należy najpierw odpowiednio zaopatrzyć się w niezbędny zestaw podstawowy. Dla początkujących mogą pojawić się na tym etapie pewne trudności, ponieważ ta technika w Polsce nie jest jeszcze tak dobrze rozpowszechniona. Można jednak bez trudu zaopatrzyć się w niezbędny asortyment, zamawiając go z importu, należy jednak uzbroić się w cierpliwość związaną z oczekiwaniem na przesyłkę. Niekiedy także igły czy tkaniny pojawiają się także w polskich sklepach, tu zakupimy je znacznie szybciej.

  Jaka tkanina do haftu punch needle?

  • Len tapicerski – Jest to całkiem gruby materiał posiadający dwie faktury. Z jednej strony jest mięciutki a z drugiej chropowaty. Ciężko pracuje się na nim grubą igłą i miękką włóczką natomiast bardzo przyjemnie można wykonywać na nim prace muliną i cienką igłą.
  • Bawełniana tkanina Monk Cloth – Bez względu na to, czy używamy grubej igły i puchatej włóczki, czy też muliny i cienkiej igły, możemy stworzyć w relatywnie prosty sposób coś bardzo atrakcyjnego. Igła wchodzi bardzo łatwo w tego typu materiał, a włóczka pozostaje na swoim miejscu. Co ważne tkanina nie zostawia żadnych kłaczków, niemniej jednak jej brzegi lubią się szczepić, więc warto uważać.
  • Kanwa do haftu krzyżykowego – doskonale nadaje się do pracy z małą igłą i muliną. Struktura siatki znacznie ułatwia uporządkować nakłuwanie, niestety przy grubej igle powstają spore dziury, których nie da się już naprawić, a sama włóczka często nie pozostaje na pożądanym miejscu.

  Igły do punch needle

  Kompletując swój zestaw, nie można zapomnieć o odpowiednich igłach do punch needle. Najpopularniejsze są plastikowe i drewniane igły. Modele z drewna mają przeróżne kształty oraz rozmiary. Zazwyczaj posiadają otwór do przewlekania igły poprzez całe narzędzie albo takie, które taki otworek mają wewnątrz i niezbędne jest narzędzie do przewlekania igły. Z plastikowych modeli warto wybierać te, które mają wymienną igłę, dzięki czemu można haftować zarówno cienką włóczką, jak i nitką i muliną. Modele plastikowe posiadają także regulację wysokości igły, przez co bez trudu zmniejszymy i zwiększymy rozmiar pętelek.

  Artykuł załadowany: 0.3202 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022