REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 czerwca 2022, 09:30 komentarzy 5

  (KW)

  Uciążliwa dla sąsiadów, wyczekiwana przez pacjentów. Ku rozczarowaniu obu tych grup budowa parkingu przy Onkologii stoi w miejscu. Na przeszkodzie w dalszych pracach stoi niedobór surowców. Czy to oznacza, że inwestycja załapie opóźnienie?

  Budowali, budowali i nagle przestali. Na budowie parkingu przy Narodowym Instytucie Onkologii od kilku tygodni nic się nie dzieje. Prace zakończyły się na fundamentach. Takie tempo może niepokoić pacjentów. Od samego początku - parking został zamknięty we wrześniu 2021 roku - borykają się z problemami z parkowaniem. 

  Znalezienie miejsca w pobliżu instytutu graniczy z cudem. Wielu decyduje się zostawić samochód na okolicznych uliczkach. To z kolei nie podoba się mieszkańcom pobliskich osiedli - zwłaszcza enklawy przy ul. Miklaszewskiego - gdyż sami nie mają gdzie zaparkować. Dlatego na wjazdach do osiedla pojawiły się szlabany. Jeszcze nie działają, ale to kwestia najbliższych tygodni. 

  Poprawi się wówczas sytuacja mieszkańców, ale pacjentów - często schorowanych - będzie tragiczna. Nie każdy jest w stanie dojechać do instytutu komunikacją miejską. Wielu mieszka poza Warszawą. Tymczasem parking - zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami - miał być gotowy już w maju tego roku. 

  - Według dokumentacji termin mija na jesieni. Już na samym początku, na etapie przygotowywania dokumentacji, doszło do przesunięć ze względu na pandemię - mówi Mariusz Gierej, rzecznik NIO.

  Budowa stoi, bo nie ma z czego budować

  Parking ma mieć sześć pięter. Tymczasem jedynymi wystającymi nad ziemię elementami jest kawałek ściany i zbrojenia.

  - Wykonawca czeka na prefabrykaty. Wszystko zależy od dostępności surowców. Brakuje ich, ceny rosną - tłumaczy Mariusz Gierej. 

  Wszystko spowodowane jest sytuacją w kraju i na świecie. Rzecznik NIO jednak uspokaja. Gdy wykonawca parkingu - firma NDI - dostanie już prefabrykaty, prace nie powinny zająć wiele czasu. Nie przewiduje także kolejnych opóźnień. 

  Pacjenci muszą więc jeszcze chwilę wytrzymać. Cierpliwość ma się jednak opłacić. Warta 29 mln złotych inwestycji zapewni 600 miejsc parkingowych. W porównaniu do dotychczasowych 150 różnica jest kolosalna. Warto także przypomnieć, że cały czas funkcjonuje parking od strony ul. Roentgena.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Oj tam, oj tam 5 miesiąc temuocena: 0% 

   @syzyf: gdyby w życiu nie było pod górkę = to: by nie było syzyfa;)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ano 4 miesiąc temuocena: 100% 

   W płockim mają dobrze: tam dobry wujek Orlen wszystko funduje: wakacje, płace zabaw, łączki kwietne etc. W Warszawie z budową dla ciężko chorych trudno

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~syzyf 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Bo inwestorem jest ..........! Ile lat trwają rozważania o planach zagospodarowania przestrzeni nad tunelem POW ! Przed budową, w czasie budowy, po włączeniu POW do eksploatacji , trawa sama urosła, a burmistrz zajął się inwestycją w miejscu obecnego MULTIKINA !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Jestem ciekawy na co władze czekają? Aż stanieją materiały budowlane? To się niedoczekają, a budowa będzie stała. Trzeba reagować, negocjować, a nie udawać, że się "samo" rozwiąże.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~harujący wuj 1 miesiąc temuocena: 13% 

   Polnische wirtschaft !

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.436 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022