REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Kolejny niezagospodarowany skrawek naszej dzielnicy przejdzie metamorfozę. W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego na trawniku wzdłuż ul. Gandhi między Pileckiego i Hirszfelda pojawią się m.in. nowe drzewa i ławki.

  W połowie listopada rozpoczęła się realizacja pierwszej części projektu “Zielona Oś Ursynowa - nowy park”. Na drodze prowadzącej od placu zabaw przy domu kultury w kierunku ulicy Dereniowej na Imielinie staną pojawią się latarnie, ławki i krzewy oraz chodnik.

  Druga część pomysłu autorstwa Mikołaja Pieńkosa odnosi się do terenu przy ulicy Gandhi, na jej południowym odcinku, między Pileckiego i Hirszfelda. Obecnie jest tam tylko trawnik, kilka drzew i trzy ławki. Planowane zmiany dobrze oceniają okoliczni mieszkańcy.

  - Tak wielka przestrzeń aż prosi się o zagospodarowanie. Lepiej, żeby tu rosły drzewa i można było sobie usiąść na ławeczce niż kolejne budy z wódką, albo chemią - mówi pan Sławomir.

  - Ja bym jeszcze zlikwidowała parking i zrobiła mały park. Przydałoby się nam więcej drzew do czyszczenia powietrza ze spalin. Marzy mi się taki zaciszny zakątek - mówi pani Ilona.

  Prace mają zacząć się jeszcze w tym roku. W ich efekcie na trawniku zostaną posadzone 22 drzewa. Stanie też 12 ławek oraz 6 koszy na śmieci.

  Zniknie też przedept między parkingiem od strony Pileckiego a przystankiem autobusowym od strony Gandhi. W jego miejscu położony zostanie nowy chodnik. Prace wycenione na 143 tysiące złotych mają zakończyć się do 23 grudnia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~juv 11 miesiąc temuocena: 100% 

   Piękny skwerek przy zjdeździe z POWu. Aż się będzie chciało tam usiąść i posłuchać samochodów zjeżdżających z POWu ;)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 10 miesiąc temuocena: 100% 

   pożyjemy zobaczymy... stawiam jednak, że większość aut pojedzie z węzła w Płaskowickiej.. po co komu na kabaty jechać koło multikina?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nic nowego 9 miesiąc temuocena: 100% 

   Typowe dla rządzących dzielnicą `Ursynów : Nie kierują się potrzebami mieszkańców , tylko własną korzyścią materialną. „Parczek” czyli trawnik z kilkoma ławeczkami , ale tylko tam gdzie deweloperowi nie udałoby się korzystnie sprzedać produktu, albo infrastruktura jest dla dewelopera nieodpowiednia.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 8 miesiąc temu

   ~nic nowego - Deweloper ma jak najbardziej zakusy na ten teren.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 7 miesiąc temuocena: 64% 

   Kotłowanie kasy osiąga niebywały poziom, ta skala zazielanianie, przekładania kostki chodnikowej i masowa melioracja wycinką starych drzew. Szok.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytanie 6 miesiąc temuocena: 100% 

   A ścieżka do Dereniowej prowadząca ze stacji metra Imielin 3 tygodnie temu pospiesznie rozwalona, do dziś stoi bez ruchu łopaty zagrodzona dla pieszych . Do kościoła , do wody oligoceńskiej , do parkingu - nie dojdziesz. Jakiś problem ?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cik 5 miesiąc temuocena: 40% 

   Czy projekt przewiduje likwidację parkingu i powiększenie w ten sposób terenu zielonego?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 4 miesiąc temuocena: 31% 

   Nie ma na to szans. Status prawny tych gruntów nie pozwala na takie inwestycje. Imielin niestety w dużej został pozbawiony terenów zielonych. Czy ktoś z czytelnikow portalu orientuje się czy na działkach między Pileckiego a szkołami przy Hirszfelda jest ryzyko zabudowy blokami?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kic 3 miesiąc temuocena: 86% 

   Nie, na szczescie nie przewiduje. I bardzo dobrze. Robienie w Warszawie miejsc zielonych kosztem parkingow to idiotyzm wymyslony przez przyjezdnych miastojanuszy (ten ich rudy sprzedal juz saaba?), a w tym miejscu parkingi sa bardzo potrzebne. No chyba, ze planujesz w zamian budowe parkingow podziemnych, jak to sie robi np. w Amsterdamie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 2 miesiąc temuocena: 100% 

   @Kronik nie wiem czy mogę odpowiedzieć.. aż 10 osób uznało twoje pytanie za haniebne :-D tylko 3 osoby uznały to pytanie za dobre. Ludzie nie chcą wiedzieć.. po co im to.. wystarczy że ks. proboszcz albo I sekretarz wie.. o wiedzenia niejeden zwariował :-D Raczej tam nic nie powstanie: "przy Arenie Ursynów znajduje się niezagospodarowana duża działka. Do większości tego terenu są jednak roszczenia własnościowe - sprawa jest w sądzie. Z tego powodu nie mogła się rozpocząć budowa kompleksu sportowego, zaplanowanego przez miasto. Teren stoi pusty i czekał na rozstrzygnięcia sądowe."

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 1 miesiąc temuocena: 100% 

   ~nick_znik - dziękuje za odpowiedź. Sam byłem zdziwiony reakcją. Chyba chodziło o to, że Ursynowianie już alergicznie reagują na wszelkie wzmianki a nawet zapytania o kolejne bloki :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4223 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021