REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2022 - 31.10.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane)

  Kontrowersje wokół inwestycji na Kabatach. Mieszkańcy skarżą się na pył i hałas z rozbiórki byłego Tesco. Wszystko za sprawą mielonego na miejscu gruzu. Ursynowianie mówią wprost: otwarto tam "żwirownię". 

  Pył, kurz, hałas - to nieodłączna część każdej budowy. Im tych niedogodności mniej, tym lepiej dla okolicy. W przypadku inwestycji w miejscu byłego Tesco na Kabatach pyłu i hałasu jest więcej, niż mogłoby być. Tak przynajmniej mówią sąsiedzi.

  - Deweloper budujący osiedle na parkingu po Tesco otworzył żwirownię. Myślicie, że żartuję, ale to prawda. Widać góry gruzu i betonu, który maszyna mieli na drobniutkie kawałeczki, pyląc przy tym niemiłosiernie - pisze do nas pani Klaudia.

  fot. nadesłane

  Mieszkanka przypomina, że niedaleko jest szkoła i przedszkola. Nie brakuje spacerujących rodziców z dziećmi. Wszyscy nie mają wyjścia, jak wdychać zanieczyszczone powietrze. Według innego mieszkańca hałdy gruzu i żwiru mają co najmniej 8 metrów i z tygodnia na tydzień są coraz większe. 

  - Zastanawiam się, dlaczego tego nie wywożą, tylko przerabiają tu na miejscu, zapylając tę część Kabat. Pył zawiera liczne szkodliwe składniki z pokruszonych materiałów, które mogą dostać się do płuc! - zwraca uwagę pan Zbigniew.

  Cel uświęca środki?

  Zdaniem ursynowianina na tego typu prace trzeba mieć szereg zezwoleń. Inaczej uważa Echo Investment - właściciel inwestycji. Według rzeczniczki firmy Weroniki Uklei-Sałak rozdrabnianie gruzu to “standardowy element prac i nie wymaga osobnych zezwoleń”. Tłumaczy również, dlaczego firma zdecydowała się robić to na miejscu budowy.

  - To daje pewność, że materiał porozbiórkowy zostanie prawidłowo posegregowany i ostatecznie nie trafi na wysypisko, a zostanie ponownie wykorzystany. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie odzyskać i segregować stal, gruz betonowy i odkrusz betonowy - mówi Weronika Ukleja-Sałak.

  fot. nadesłane

  Echo chwali się również skutecznością takiej metody recyklingu. W zeszłym roku ponad 96% odpadów z inwestycji firmy zostało użytych ponownie. - Przez to ograniczamy negatywny wpływ naszej działalności na środowisko - podkreśla rzeczniczka Echo Investment.

  Cel wydaje się szczytny. Mimo tego mieszkańcy na tym cierpią - w okolicy się kurzy, szkodliwy pył nosi po okolicy. Tymczasem - jak zauważa pan Zbigniew - istnieją metody ograniczania negatywnych skutków tego typu prac. - W Chinach przy tego typu robotach nad ogrodzeniem budowy montuje się specjalne mgiełki wodne, aby kurz nie oddziaływał na okolicę. Tutaj inwestor nawet o ulicę nie potrafi zadbać - stwierdza ursynowianin.

  Deweloper zapewnia jednak, że takie rozwiązania wykorzystuje. Hałdy gruzu są polewane w czasie pracy kruszarki - 8-10 godzin na dobę. Echo przygląda się również terenowi wokół budowy. W razie zabrudzenia drogi dojazdowej do inwestycji oraz okolicy uruchamiana jest zamiatarka.

  - Dbamy, by wpływ tych prac na okolicę był jak najmniejszy - kwituje Weronika Ukleja-Sałak.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 199

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 18
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 45
   WKURZONY
  • 75
   BRAK SŁÓW

  86Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pis 86 2 miesiące temuocena: 50% 

   Nie mogę wam darować mieszkańcy okolicznych bloków, ze zgodziliście się na kolejną betonozę. Gwoli wyjaśnienia, też mieszkam w pobliżu tego syfu

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Bark 85 2 miesiące temuocena: 50% 

   no i psy, pamiętajcie o psach, hau hau echu echu

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~issaa 84 3 miesiące temuocena: 55% 

   ale że co? tesco się nie podobało "bo hałas", projekt galerii (otwartej do 22.00) sie nie podobał? No to macie co chcieliście. Budowę przez kolejnych kilka lat oraz, w przyszłości, sąsiadów okono w okno i mieszkających 24 h na dobę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby
  • ~Mama issyy 83 3 miesiące temuocena: 53% 

   issaa przeczytaj artykuł jeszcze raz ze zrozumieniem.. a potem umyj ząbki i idź spać

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby
  • ~Ewaaa 82 3 miesiące temuocena: 69% 

   Budują mieszkania z odpadów za 20 tys/m2. Idioci to kupują haha

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 81 3 miesiące temuocena: 80% 

   I jeszcze to Echo samo potwierdza ze z tych odpadów buduje. Osom.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby
  • ~befree 80 3 miesiące temuocena: 64% 

   Biorac pod uwage co sie nam wszystkim zapowiada (kryzys, duza inflacja, pekniecie banki na rynku nieruchomosci), moze tak byc, ze zwirownia bedzie dzialac kilka lat, bo sprzedaz "apartamentow" z odpadow po parkingu (potencjalnie toksycznych), moze w ogole nie ruszyc. Deweloperowi taniej uzytkowac teren niz stawiac mieszkania nie do sprzedania.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby
  • ~s. 79 3 miesiące temuocena: 38% 

   A co, mają to wozić do kruszenia kilkadziesiąt km dalej? Akurat to, co robią to realizacja gospodarki o obiegu zamkniętym. A że się pyli? Zakładam, że to działanie czasowe, więc nie wymyślajcie. Taki mamy klimat (dosłownie, bo jest sucho ;))

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 25 wpisy tej osoby
  • ~Drewno też najlepiej spalic na miejscu 78 3 miesiące temuocena: 47% 

   A gdyby Tesco było zbudowane z drewna, to co, mieliby wozić to drewno do spalenia kilkadziesiąt kilometrów dalej? Gdyby spalili to całe drewno na miejscu, to byłaby realizacja gospodarki o obiegu zamkniętym. Zakładam, że spalenie kilkunastu ton drewna, sklejki i odpadów drzewnych w samym środku gęsto zabudowanego osiedla mieszkaniowego to działanie czasowe. A że jest sucho, to takie suche drewno pięknie by się paliło.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby
  • ~Sylwia P. 77 3 miesiące temuocena: 63% 

   Tak maja wozić a nie przerabiać wśród przedszkoli szkół i mieszkań! Tak ciężko to zrozumieć?! Stać ich na to.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby
  • ~Boom 76 3 miesiące temuocena: 52% 

   ~Drewno też najlepiej spalic na miejscu, czyż to nie jest wspaniałe, że w dzisiejszych czasach każdy ma prawo (jeszcze) napisać bezkarnie każdą głupotę na publicznym portalu. Zawsze się zastanawiam kto jest gorszy - ten kto pisze takie brednie, czy ci co bezrozumnie przytakują. Możecie sobie dowolnie ujadać, co w tej części Ursynowa robicie od jakiś 20 lat, ale tyle waszego. Inwestycje będą szły dalej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby
  • ~S. 75 3 miesiące temuocena: 60% 

   Przykro mi ale tak działa współczesny plac budowy. A tu mamy świetny przykład wykorzystania odpadów po rozbiórce. I to moi drodzy jest właśnie ekologia. A nie jeżdżenie na rowerku.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby
  • ~MRU 74 3 miesiące temuocena: 55% 

   Nie żywię zawiści, ale zastanawia mnie jedna rzecz. W mediach ciągle słyszymy o szkodliwości pyłów zawieszonych (to z nich głownie składa się smog) dla zdrowia, a tymczasem tuż przy dużym węźle komunikacyjnym, gdzie codziennie mieszkają i przemieszczają się tysiące ludzi, działa taka zapylarnia. Polewanie hałd gruzu przed kruszeniem niewiele daje, bo mielenie na taką skalę powoduje, że cała okolica jest zasypana. Co na to władze odpowiedzialne za jakość powietrza?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby
  • ~Boom 73 3 miesiące temuocena: 40% 

   A sprawdziłeś jakość tego powietrza na okalających czujnikach? Nie? A jaką wielkość ma ten pył? Bo to raczej nie jest ten najbardziej szkodliwy PM2,5, czyż nie?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby
  • ~W Wawie są telefony;) 72 3 miesiące temuocena: 45% 

   MRU, tel do wios jest na stronie internetowej, zadzwoń, zapytaj, to Ci powiedza ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby
  • ~Fazi 71 3 miesiące temuocena: 32% 

   Kolejna grupa, której przeszkadza ruch na ulicy, samoloty i coś tam, coś tam. Chcecie mieć ciszę i spokój to dlaczego nie zostaliście na wsi?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 21 wpisy tej osoby
  • ~Karmazynowy bocian 70 3 miesiące temuocena: 65% 

   Bo na wsi Echo Investment buduje bloki.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby
  • ~Nie chcemy ciebie spotkać 69 3 miesiące temuocena: 56% 

   Fazi, to proste. Nie mieszkamy na wsi, bo nie chcemy ciebie codziennie tam spotykać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby
  • ~pis 68 2 miesiące temuocena: 50% 

   bo ty przyjechałeś go miasta

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~No cóż, karma powraca .... 67 3 miesiące temuocena: 44% 

   Drodzy niewyspany oraz narzekajacy, proponuję zwyczajnie pomyśleć, że jak budowano Wasze cudne mieszkanka, to też ktoś miał kurz, piach w mieszkaniu oraz nieprzespane noce....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 18 wpisy tej osoby
  • ~Pamięć zawodzi 66 3 miesiące temuocena: 70% 

   Otóż to nie jest prawda. Kiedy budowano "nasze" mieszkania na placu budowy NIE kruszono betonu i gruzu z rozbiórki parkingu i starego pawilonu handlowego. Nie było na pseudo-ekologicznej żwirowni, a Ursynów nie był jeszcze gęsto zabudowany blokami. Pamięć zawodzi?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby
  • ~No cóż, karma powraca .... 65 3 miesiące temuocena: 45% 

   @pamięć zawodzi: to świetnie, że pamiętasz dobre czasy, bo ciekawe, z czego będą budowane tzw domy bez pozwolenia w przyszłym roku...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby
  • ~pis 64 2 miesiące temuocena: 50% 

   Miały. Mrówki i nornice.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~gfdx 63 3 miesiące temuocena: 52% 

   Zawsze, gdy pojawi sie artykuł ze słowem "Kabaty" na forum wypełzają spod kamieni i ze ścieków zawistnicy, który żywią sie nienawiścią i zawiścią, Strzykają jadem. Teraz to samo.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 62 3 miesiące temuocena: 56% 

   Ale oni nie są z Kabat. Plują, bo są nieszczęśliwi, że tu nie mieszkają. A jeśli nawet są, to plują, bo by chcieli w nowym z windą a ceny im odjeeeechały.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby
  • ~gfdx 61 3 miesiące temuocena: 88% 

   Marcin, no właśnie o to chodzi. O ZAWIŚĆ, która bije z tych wpisów. O ile zazdrość jest normalnym odczuciem: "on ma piękną żonę, samochód i wille - ja tez tak chce" ( i może się nawet postaram). O tyle zawiść jest podła, niska, mala: "ja nie mam, a jego niech skręci, niech mu będzie jak najgorzej". Co watek o Kabatach, to rewia zawiści.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby
  • ~Kon 60 3 miesiące temuocena: 67% 

   Ja chcialem galerie zamiast tesco, faktycznie nie mieszkam na kabatach :-). Bez windy, bez parkingu.. tam za stare bloki sa. A nowych na ursynie jak na lekarstwo.. bo wszedzie stoja prywatne place zajete na zielone skwerki bo sie nalezy. Albo zwyczajnie ukradzione miastu jak jeziorko na batystowej albo kawal terenu na ustroniu. Deweloper robi wielkie halo bp chce budowac, a o calym osiedlu zlodzieji miejskiego terenu jakos cicho ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 59 3 miesiące temuocena: 95% 

   Czy przeczytałem ze zrozumieniem, że ważna pani z Echo przyznała, że w dużej mierze Echo buduje z materiałów odpadowych?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby
  • ~Mieszkania z gruzu 58 3 miesiące temuocena: 90% 

   Tak. Z wypowiedzi dewelopera wynika, że pod hasłem "eko-budowy" Echo-Inwestment buduje mieszkania z pokruszonych płyt betonowych, którymi wyłożony był parking przed Tesco. To się nazywa według nich "recykling materiałów budowlanych".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby
  • ~Ano 57 3 miesiące temuocena: 38% 

   @mieszkania z gruzu: nie każdy chce mieszkać w domu z kartonu;)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby
  • ~Mieszkania z odpadów to slumsy 56 3 miesiące temuocena: 64% 

   Ano, mieszkania z odpadów nazywamy po prostu slumsami.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby
  • ~issaa 55 3 miesiące temuocena: 44% 

   ~Mieszkania z gruzu, niesmiało tylko przypomnę, że przy odbudowie powojennej Warszawy, wykorzystywano gruz ze zburzonych budynków i powstawał tzw. gruzobeton. Nie przypominam sobie, żeby mieszkania budowane w latach 50-60, nazywano slumsami, Ano.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby
  • ~Magda wszystko widzi 54 3 miesiące temuocena: 69% 

   Codziennie muszę sprzątać balkon bo mam warstwę piachu. Niech Pani z Echo przyjdzie i posprząta. Nie była na budowie to gada głupoty.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 10 wpisy tej osoby
  • ~Fazi 53 3 miesiące temuocena: 17% 

   Na wsi jak ciągnik przejedzie koło Twojego domu po lokalnej, piaszczystej drodze to nie musisz tego robić?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby
  • ~DawniejKabaty 52 3 miesiące temuocena: 68% 

   Jako dawny mieszkaniec Kabatów z widokiem na Tesco kibicowałem wybudowaniu galerii handlowej z terenami zielonymi. Plany były naprawdę fajne. Oczywiście protestowali ci ze starszych bloków. I co? Będzie teraz kilkaset mieszkań tam, brak parkingów, brak większego sklepu. Jak dobrze, że zmieniłem lokalizację na Imielin.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 16 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 51 3 miesiące temuocena: 63% 

   Bardzo dobrze! Niech na Kabatach zostaną uśmiechnięci i zadowoleni ludzie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 22 13 wpisy tej osoby
  • ~DawniejKabaty 50 3 miesiące temuocena: 52% 

   Marcin - chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. Ale za 2-3 lata jak ukończą cały projekt to może zrozumiesz. Zarówno tam jak i tu mam dobry humor. I tych ludzi - może tez z dobrym humorem - przybędzie ci tam niedługo aż nadto! No ale może jakąś Biedronkę dostawią czy tylko Żabki? Brak dużego parkingu jaki tam wcześniej był (i jaki byłby dalej, gdyby projekt bardziej łączył funkcje mieszkaniowe z handlowymi) też da wiele okazji do uśmiechów - jestem co do tego przekonany. Regularnie jeżdżę tam rowerem i widzę nautykane bardziej niż kiedyś samochody z Piaseczna itp… ale najlepiej okopać się dalej w swoim zdaniu. Faktycznie wolicie kilkaset mieszkań czyli kilka tys. nowych ludzi mieszkających obok niż obiekt, który miał szansę tam powstać?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby
  • ~Skup się na problemach Imielina 49 3 miesiące temuocena: 54% 

   Jako dawny mieszkaniec Kabat nie powinieneś wypowiadać się w sprawie tego, co obecnie robi tu deweloper. A jako obecny mieszkaniec Imielina powinieneś skupić się na problemach właśnie Imielina.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby
  • ~DawniejKabaty 48 3 miesiące temuocena: 60% 

   Najlepiej szlaban ustaw! Jako mieszkaniec Ursynowa skupiam się na sprawach Ursynowa. Kabaty dalej są mi bliskie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby
  • ~pis 47 2 miesiące temuocena: 50% 

   To prawda

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Dramat 46 3 miesiące temuocena: 34% 

   A co mieszkańcom ursynowa nie przeszkadza? Wieczne pretensje o wszystko. Nowa droga zła, poszerzenie zle, nowy budynek zly, kierowcy wpi zli, obwodnica zla.Nauczeni zamknieciem przez las kabacki, zielony Ursynów i skarpe wilanowska jakby w jakiejs bańce mieszkali a nie w stolicy. I najgorzej ze to starzejsca sie dzielnica. Upierdliwi to oni dopiero zaczna byc.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 33 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 45 3 miesiące temuocena: 21% 

   Racja. Marudzą i marudzą. I racja, że coraz starsi ale to dlatego, że na Kabatach brak terenów. Jak te budowane bloki zapełnią starsi i młodzi mieszkańcy, to już koniec rozwoju i przypływu świeżej krwi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 15 wpisy tej osoby
  • ~issaa 44 3 miesiące temuocena: 100% 

   akurat z mojego bloku, na Kabatach, wszyscy starsi mieszkańcy (mieszkający tu od poczatku) wyprowadzili sie. Zostałam tylko ja i jedna z sasiadek. Za to w ich miejsce, wprowadziło sie dużo młodych rodzin, głownie z prowincji i z nawykami stamtąd. Niestety. Przez pierwsze 10 lat było idealnie, wprowadzili sie tu młodzi mieszkancy (rodziny) Warszawy, którzy do tej pory mieli złe warunki mieszkaniowe. Wszyscy znali sposób funkcjonowania w bloku wielorodzinnym bo stamtąd przybyli. Teraz diametralnie się to zmieniło, po wprowadzeniu się...jakby to delikatnie ująć...osób mieszkających do tej pory w innych warunkach i środowiskach. Hałas, wrzaski bombelków pod oknami, wielogodzinne ujadania"yorczusiów" na balkonach, buty całej rodziny (!!!) przed drzwiami, to norma.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~Kasa, kasa, kasa - a nie "ekologia" 43 3 miesiące temuocena: 72% 

   Jeśli deweloper mówi "ograniczamy negatywny wpływ naszej działalności na środowisko ", a jednocześnie naraża mieszkańców na hałas, zapylenie i wszechobecny kurz z budowy, to wiadomo że nie chodzi o ekologię, tylko o to co zawsze chodzi developerom, czyli O KASĘ. Po prostu taniej jest urządzić przetwórnię kruszywa na miejscu niż wywozić beton i gruz do rozdrobnienia w inne miejsce. Kasa, kasa, kasa.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 10 wpisy tej osoby
  • ~Lucjusz 42 3 miesiące temuocena: 30% 

   A co Ci to przeszkadza? Jego teren i jego prawo. Ciekawe co byś zrobił na ich miejscu? A sorry nic byś nie zrobił bo lepiej narzekać niż pracować.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 26 wpisy tej osoby
  • ~"Wsłuchać się w siebie, w wyciszonej enklawie" 41 3 miesiące temuocena: 79% 

   Przetwarzanie żwiru w bezpośrednim sąsiedztwie gęstej zabudowy mieszkalnej, dużego węzła przesiadkowego i terenów spacerowych to po prostu kpina z mieszkańców. W dodatku ten deweloper chwali się, że "To jest jest wyjątkowe miejsce, gdzie pozostaniesz w zgodzie z własną naturą i odzyskasz upragniony spokój. Tu łatwiej wsłuchać się w siebie, w wyciszonej enklawie".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby
  • ~alisterkabat 40 3 miesiące temuocena: 29% 

   Jeśli ktoś wierzy w takie marketingowe dyrdymały... Kruszą na miejscu, bo liczą się koszty a nie sortowanie, ekologia itp. Pani rzecznik bredzi, bo za to jej płacą.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby
  • ~kurkawodna 39 3 miesiące temuocena: 38% 

   chcieliśta to mata. Hrabiństwu w gumofilcach pyłek z budowy przeszkadza... Trzeba było pomieszkać jak się tunel obwodnicy kopał, przy Pileckiego, Płaskowickiej, Stryjeńskich, Kazury

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 39 wpisy tej osoby
  • ~Lucjusz 38 3 miesiące temuocena: 37% 

   Dokładnie. Co więcej Tesco złe, galeria była zła i mieszkania też są złe.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 19 wpisy tej osoby
  • ~Wyszła z tunelu bez gumofilców 37 3 miesiące temuocena: 69% 

   Kurka wodna bez gumofilców (chyba chodzi boso?), odporna na zapylenie, hałas i brud z budowy. Chyba dopiero niedawno wyszła z jakiegoś tunelu, rowu albo wykopów. A wypowiada się w imieniu mieszkańców Kabat. Coś podobnego!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby
  • ~Ano 36 3 miesiące temuocena: 60% 

   nie ma budowy, czy nawet remontu mieszkania bez hałasu i kurzu;) Trzeba by najbardziej aktualne przepisy ustaw sprawdzić, co mówią na ten temat i dopiero dewelopera skarżyć lub też może okoliczne spółdzielnie mieszkaniowe mogłyby uzgodnić z deweloperem, czy można złagodzić uciążliwości dla mieszkańców?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 14 wpisy tej osoby
  • ~Chronicznie niewyspana 35 3 miesiące temuocena: 83% 

   A to nie jest logiczne, że podczas ciszy nocnej nie powinny być wykonywane żadne roboty ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby
  • ~Tom 34 3 miesiące temuocena: 20% 

   O fajnie by było jak można by tam kupować żwir na tony, powinien powstać stały punkt bo jak szukać takiego żwiru betonowego to trzeba jechać poza Warszawę a to już są większe koszty transportu paliwo. A przy lesie to lepiej niż w środku Ursynowa mniej osobom to przeszkadza.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 24 wpisy tej osoby
  • ~Warto powiększyć asortyment materiałów 33 3 miesiące temuocena: 75% 

   Fajnie by też było, gdyby tam można było kupować inne materiały budowlane. Na przykład po stal zbrojeniową trzeba jechać poza Warszawę, a to są większe koszty transportu, paliwo i stracony czas. A przy Lesie Kabackim taka na przykład huta, odlewnia żeliwa czy punkt skupu złomu mniej ludziom by przeszkadzała.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby
  • ~del 32 3 miesiące temuocena: 80% 

   o czym mowa deweloper o ile dobrze pamietam zasponsorował halę szermierczą przy SP340 tym samym kupując burmistrza i inne władze teraz moze robic co mu się rzewnie podoba i niestety mieszkancy nic nie mają do powiedzenia - pieniądz zawsze rządził i rządzić będzie a szarak morda w kubeł

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby
  • ~Lucjusz 31 3 miesiące temuocena: 36% 

   Najlepiej jakby deweloper nic nie zrobił. Oj to byłby lament dopiero! Ale jak ktoś wydał kilka baniek na szkole bo miasto / państwo pomimo pobieranych podatków tego nie zrobi bo ma to po prostu w d… bo trzeba swoim dać to tez źle. Ludzie zastanówcie sie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby
  • ~pis 30 2 miesiące temu

   Wow. Nie wiedziałam. To dlatego Kempa zamknął m**** na zmianę projektu

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Chronicznie niewyspana 29 3 miesiące temuocena: 85% 

   Niestety nie tylko "żwirownia" i zapylenie jest problemem... Deweloper ewidentnie lekceważy pobliskch mieszkańców. Kilka razy zdażyły się już prace w czasie ciszy nocnej - od godziny 5tej rano bądź po 22 (np. lanie betonu do 2 w nocy ostatnio kilka dni z rzędu). Codziennie prace trwaja bardzo długo od godziny 6 rano do 21 lub czasem do 22. Ponadto zardzewiała gąsiennicowa maszyna, szorowanie kontenerem po ziemi, powodujące niemiłosierny pisk. Gdy można zwyczajnie naoliwić maszynę lub przenieść kontener. Nawet okien nie można otworzyć wieczorem po gorącym dniu, żeby wywietrzyć, bo jest tak głośno i jest tak zapylone. Wiem, że na pewno raz już była policja. Ale raz to za mało! Art.144, Kodeksu cywilnego stwierdza że: "Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych."

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 6 wpisy tej osoby
  • ~Boom 28 3 miesiące temuocena: 36% 

   Ooo, jak mi przykro. Ale pamiętam, że tak samo przeszkadzały dostawy do marketu, sławne nocne jazdy paleciakami czy też szum agregatów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 25 wpisy tej osoby
  • ~Chronicznie niewyspana 27 3 miesiące temuocena: 71% 

   ~Boom Czasem zastanawiam się skąd się wzięło w ludziach tyle jadu i uciechy z cudzego nieszczęścia. Bądźmy dla siebie mili :) Tu nie chodzi o jakies wygórowane żądania czy totalne odwołanie tej budowy. Wiadomo, że budowa będzie i że wszystkim zależy żeby jak najszybciej ją skończyć. Aczkolwiek trzeba zachować jakąś równowagę tzn. zminimalizować jej szkodliwość dla mieszkańców. Przecież lanie betonu do 2giej w nocy czy jazda nienaoliwionym sprzętem nie jest w tym przypadku najwyższą koniecznością i możnaby to zorganizować inaczej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby
  • ~Boom 26 3 miesiące temuocena: 26% 

   Przeżyliśmy wiele budów na Ursynowie, przeżyliśmy budowę tunelu i zawsze, ale to zawsze są narzekania. A już ten rejon bryluje od lat i do tego nawiązywałem w swojej wypowiedzi. Jeszcze chwila i się to skończy. A czasem ze względów technologicznych nie można przerwać lania betonu. Jeszcze nie tak dawno nawet nocą był lany beton przy budowie tunelu i nie było takich lamentów jak przy tej budowie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 17 wpisy tej osoby
  • ~pis 25 2 miesiące temu

   Generalnie masz rację, chyba, że głosowałaś przeciwko galerii, to masz co chciałaś

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~"Wsłuchać się w siebie, w wyciszonej enklawie" 24 3 miesiące temuocena: 86% 

   Przetwarzanie żwiru w bezpośrednim sąsiedztwie gęstej zabudowy mieszkalnej, dużego węzła przesiadkowego i terenów spacerowych to po prostu kpina z mieszkańców. Na ironię ten deweloper chwali się, że "To jest wyjątkowe miejsce, gdzie pozostaniesz w zgodzie z własną naturą i odzyskasz upragniony spokój. Tu łatwiej wsłuchać się w siebie, w wyciszonej enklawie".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 5 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 23 3 miesiące temuocena: 43% 

   nie chcieliscie rozbudowy tesco - to bedziecie mieli kamieniołom i wielki plac budowy na conajmniej lat kilka. A jak ktos uwaza ze to czy tamto jest zabronione i wymaga pozwolen to zglasza odpowiednie wnioski do sluzb. A swoja droga piszacy artykul sam moglby uzyskac wiedze kto ma racje - bo teraz w artykule jest zdanie jakiegos Pana, i jakiejs Pani przedstawicielki dewelopera , komu uwierzyc? na chwile obecna raczej drugiej stronie, maja doswiadczenie, duzy deweloper- nie narazalby sie na kary wstrzymanie budowy jesli niebylby pewny swoich racji

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 29 wpisy tej osoby
  • ~Tesco zlikwidowało sklepy w Polsce w 2021 roku! 22 3 miesiące temuocena: 71% 

   Jasiu-Stasiu, o jakiej rozbudowie Tesco piszesz??? Przecież koncern TESCO oficjalnie wycofał się z Polski i ZAMKNĄŁ wszystkie swoje hipermarkety 1 listopada 2021 r. Więc o ROZBUDOWIE Tesco na Ursynowie (ani w innym mieście Polski) po prostu nie mogło być mowy, niezależnie czy to się komuś podoba, czy nie. To brytyjski zarząd Tesco zdecydował, że rezygnuje z biznesu w CAŁEJ POLSCE.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby
  • ~Kon 21 3 miesiące temuocena: 44% 

   Rozbudowa byla mozliwa lata przed wycofaniem tesco z PL, madralo... To jest normalne, ze przy budowie jest syf. Aaa juz niedlugo 1000 nowych mieszkan.. jak zawsze gratuluje sasiadom kabackim udanych protestow i wygrania w nich nowego tlumu sasiadow ;-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 16 20 wpisy tej osoby
  • ~issaa 20 3 miesiące temuocena: 67% 

   ~"Tesco zlikwidowało sklepy w Polsce w 2021 roku!" - nie byłoby Tesco to wszedłby jakis inny duży market. To idealne miejsce do tego typu działalnosci W dodatku nie żadnego na całych Kabatach, Imielinie, najbliższy to Leclerc. Pomijam Lidl bo tam oferta nie jest zbyt szeroka. Teraz na Kabatach jest wyłącznie droga Żabka ojca dyrektora. Chodze tam wyłącznie wtedy, kiedy mi czegoś zabraknie do obiadu. A i tak za byle marchewkę płacę, jak za przysłowiowe zboże. Kiedyś leciałam do tesco. No ale zarubianie wywalczyli co chcieli, robiąc wbrew całym kabatom (i sobie chyba też) więc powinni być szczęśliwi, zamiast narzekać. Nie chcieli galerii, która działa co najwyżej do 21.00 i od 9.00, to będą mieli kilkuset nowych mieszkańców przed oknami, 24/24, z knajpami na parterze budynków, a teraz plac budowy na kilka lat.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Ziobro z grilla 19 3 miesiące temuocena: 64% 

   A to za problem? Art.144, Kodeksu cywilnego stwierdza że: "Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych." Mamy zatem przepis i sprawiedliwe sądy, których UE nie pozwala reformować to więc można wytoczyć powództwo cywilne wobec developera i jutro już nie powinno być problemu. Po co tyle narzekania?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 18 3 miesiące temuocena: 24% 

   udowodnij teraz swoja teorie w praktyce. W jaki sposob zakloca? To ze sie pyli - to jest to kwestia wzgledna - potrzeba by pewnie opini jednej lub drugiej, i pewnie jeszcze innych srodowiskowych - to jest boj na lata a kto za to zaplaci

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 16 wpisy tej osoby
  • ~Kon 17 3 miesiące temuocena: 77% 

   Ziobrysto, PiS nie robi reform. Jedyne co im wychodzi to rozdawnictwo i uwlaszczanie na kasie panstwowej. Nie ma znaczenia czy inni zarli osmiorniczki, obecna banda to klamcy i/lub zlodzieje.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby
  • ~Kasa, kasa, kasa - a nie żadna "ekologia" 16 3 miesiące temuocena: 91% 

   Jeśli deweloper mówi "ograniczamy negatywny wpływ naszej działalności na środowisko ", a jednocześnie naraża mieszkańców na hałas, zapylenie i wszechobecny kurz z budowy, to wiadomo że nie chodzi o ekologię, tylko o to co zawsze chodzi developerom, czyli O KASĘ. Po prostu taniej jest urządzić przetwórnię kruszywa na miejscu niż wywozić beton i gruz do rozdrobnienia w inne miejsce. Kasa, kasa, kasa.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 3 wpisy tej osoby
  • ~Boom 15 3 miesiące temuocena: 18% 

   Napisałeś już 3 posty, ale nie sprawdziłeś odczytów z czujników zanieczyszczenia w okolicy. A one nie rejestrują nadmiernej emisji.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 32 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 14 3 miesiące temuocena: 21% 

   przy obecnych cenach materialow, transportu- roboczo godziny - wcale sie nie dziwie ze tak postepuja. Kazdy szuka oszczednosci. A to ze robia to w dosc gestej zabudowie jest bez znaczenia - pytanie czy lamia jakies prawo, cisze nocna i inne - jesli nie to nie ma o czym dyskutowac.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 23 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 13 3 miesiące temuocena: 33% 

   Jakby wozili do przerobu gdzieś indziej, to i tak byłby kurz i hałas przy załadunku i rozładunku, a dodatkowo hałas, kurz, spaliny i tłok na drogach od ruchu ciężarówek.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby
  • ~Boom 12 3 miesiące temuocena: 20% 

   Znowu komuś ekologia i recykling przeszkadza, bo myśli, że wystarczy sortować śmieci i jeździć latem na rowerze. A jak zaczną budować to będzie kolejne narzekanie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 35 wpisy tej osoby
  • ~Ja 11 3 miesiące temuocena: 82% 

   Otóż tu nie ma żadnej ekologii, ponieważ deweloper prowadzi uciążliwe prace, które w sposób rażący i ewidentny zanieczyszczają okolicę gęsto zabudowaną budynkami mieszkalnymi i użyteczności publicznej. To, co robi, wynika wyłącznie z wygody i chęci cięcia kosztów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 31 7 wpisy tej osoby
  • ~Boom 10 3 miesiące temuocena: 17% 

   To zgłoś to do PINB-u.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 19 wpisy tej osoby
  • ~kurzył na urwisku 9 3 miesiące temuocena: 8% 

   Nietoperzom wszystko przeszkadza, szczególnie tym kabackim, co to zaimplementowali się w Kabaty z Suwałek, Hajnówki, Podlasia, Wilkowyj czy Kostomłotów Trzecich i Czwartych, a tera stroszo miastowe piórka... Do "~Spałem na lekcjach biologii:" - wiem, że nietoperz nie ma piórek, ale nic nie jest takie, na jakie wygląda...Ty też...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 23 wpisy tej osoby
  • ~aster 8 3 miesiące temuocena: 20% 

   To co jest bardziej ekologiczne, transport gruzu do miejsca gdzie sie go rozdrobni i późniejszy transport do recyklingu, czy rozdrobnienie go na miejscu i transport do recyklingu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 20 wpisy tej osoby
  • ~Boom 7 3 miesiące temuocena: 42% 

   aster, nie będzie transportu gruzu w ogóle, bo pewnie zostanie zużyty na miejscu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 15 wpisy tej osoby
  • ~kurzył na urwisku 6 3 miesiące temuocena: 16% 

   Jak nietoperze - nie dosłyszo, niedowidzo a czepiajo sie wszystkiego. A największe kurzenie jest z jezdni, ale tego nietoperze nie widzo !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 27 wpisy tej osoby
  • ~Spałem na lekcjach biologii. 5 3 miesiące temuocena: 92% 

   Nietoperzom pył i drobiny kwarcytu w powietrzu nie przeszkadzają, bo nietoperze do orientacji w przestrzeni wykorzystują zjawisko echolokacji (ultradźwięki). Człowiek, jak wiadomo, do orientacji w przestrzeni wykorzystuje OCZY. I dlatego ludziom szkodzi zapylenie powietrza, a nietoperzom nie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby
  • ~Tadeusz 4 3 miesiące temuocena: 85% 

   Jeśli do pracy maszyny do kruszenia betonu pośrodku gęstej zabudowy mieszkaniowej wymagane jest zezwolenie to służby burmistrza Ursynowa powinny natychmiast zatrzymać tę budowę do czasu przedłożenia stosownych dokumentów przez inwestora. Gdzie jest Wydział Ochrony Środowiska? Gdzie są ekolodzy?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 6 wpisy tej osoby
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 3 3 miesiące temuocena: 32% 

   Akurat służby podległe temu burmiszczowi to same nie za bardzo się stosują do przepisów prawa i je znają... Świetnym tego przykładem jest Park Poronionych Wymysłów lenarczyka.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby
  • ~Kpina z mieszkańców! 2 3 miesiące temuocena: 89% 

   To chyba ponury żart? Przetwarzanie żwiru w bezpośrednim sąsiedztwie gęstej zabudowy mieszkalnej, dużego węzła przesiadkowego i terenów spacerowych to po prostu kpina z mieszkańców. Na ironię ten deweloper chwali się, że "To jest wyjątkowe miejsce, gdzie pozostaniesz w zgodzie z własną naturą i odzyskasz upragniony spokój. Tu łatwiej wsłuchać się w siebie, w wyciszonej enklawie".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 4 wpisy tej osoby
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 1 3 miesiące temuocena: 39% 

   Oo A ty wierzysz w zapewnienia developera? To tak samo jak wierzyć politykowi w jego obietnice.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.375 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022