REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AR)

  Po raz drugi w tym roku parking przed ratuszem stał się targiem zdrowej żywności. Można było wybierać i przebierać do woli, próbować oryginalnych produktów. Kupować, co natura zrodziła. 

  Targi Zdrowej Żywności wróciły i walczą o uwagę ursynowian. Do października w wybrane niedziele na kilkudziesięciu stoiskach możemy kupować regionalne produkty, eko-żywność oraz produkty ziołowe. Na razie impreza z trudem odzyskuje klientów. Wakacje i obostrzenia koronawirusowe robią swoje.

  W niedzielę nie zabrakło wędlin z małych masarni, piwa regionalnego, miodów i mixów miodowo-owocowych, warzyw z bio-upraw, przetworów warzywno-owocowych oraz serów z podwarszawskich serowni. Niemal każdego produktu można było spróbować. Kupujący chętnie odwiedzali cztery stoiska z regionalnymi serami.

  - Są sery kozie, owcze, o różnym stopniu dojrzałości - 3 miesiące, 6 miesięcy, z ciekawymi dodatkami - zachwalał sprzedawca.

  Sporym zainteresowaniem cieszyła się w niedzielę Orzechownia - stoisko z masami orzechowymi. - Pyszne smaki! - mówi pan Aleksander, bywalec ursynowskich targów.

  Zaciekawienie budziły dania tatarskie z Białegostoku - czebureki i soczewiaki - oraz przysmaki z Kaszub, np. gęsi smalec. Było stoisko z topinamburem pod każdą postacią: suszony, kiszony, kwiaty. Tradycyjnie już na targach pojawiło się rękodzieło: ursynowskie Warzyworki - czyli ekologiczne opakowania wielkrotnego użytku, deski z różnych gatunków drewna.

  Targi Zdrowej Żywności na Ursynowie organizowane są w ramach zwycięskiego projektu Krzysztofa Schnitzera z budżetu obywatelskiego na 2020 rok, na który zagłosowało 1,5 tys. osób. To kontynuacja zeszłorocznych imprez, również organizowanych na podstawie pomysłu pana Krzysztofa. W tym roku pierwszy targ odbył się dopiero pod koniec czerwca - ze względu na epidemię koronawirusa.

  Kolejne targi odbędą się:  2 sierpnia, 23 sierpnia, 30 sierpnia, 6 września, 13 września, 20 września, 27 września, 4 października, 11 października, 18 października. Godziny i miejsce stałe: 9:00-15:00 na ratuszowym parkingu przy al. KEN 61.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z NIEDZIELNYCH TARGÓW:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~POco 4 3 miesiące temuocena: 0% 

   Nie kupowac nic od tych PISowskich rolnikow.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 3 3 miesiące temuocena: 33% 

   A gdzie Ci ludzie mają maseczki?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dino 2 3 miesiące temuocena: 67% 

   gonzo staraj się choć trochę być na bieżąco. To otwarta przestrzeń, maseczki nie są wymagane.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ciekawe, jak bardzo wszytko dojrzało w dzisiejszym upale.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.42 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020