REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lipca 2022, 08:46 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Kolejna edycja najdłuższego wyścigu kolarskiego non-stop w Polsce wystartuje w najbliższą sobotę z parkingu przy ursynowskim urzędzie dzielnicy. Trasa wyścigu biegnie wzdłuż granicy Polski, w sumie to 3600 kilometrów i 30 000 metrów przewyższenia. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym burmistrza Ursynowa.

  Zawodnicy będą startować w sobotę spod ratusza od godz. 7:30 do 11:15. Oczywiście można przyjść im pokibicować. A doping na starcie się przyda, bo kolarze rywalizujący na pełnym dystansie muszą pokonać go w czasie nie dłuższym niż 12 dni. To więcej niż Tour de France, na dodatek bez etapów i możliwości odpoczynku pomiędzy nimi oraz w czasie liczonym w formule non-stop. 

  - Na tym dystansie zapowiada się ciekawa rywalizacja wśród zawodników poruszających się ze wsparciem. Obok polskich kolarzy, Krzysztofa Fechnera oraz Marka Rupińskiego, ze wsparciem jednego samochodu poruszać się będzie także Szwajcar Philippe May, którego droga do ultrakolarstwa wiodła m.in. przez ekstremalne narciarstwo szybkie i obejmowała m.in. starty w Race Across America - mówi ultrakolarz Remek Siudziński z Ursynowa, jeden ze współorganizatorów.  

  Rywalizacja toczyć się będzie także na dystansie „sprinterskim” czyli „RAP Challenge 300 KM” ze startem i metą w Warszawie oraz zawrotką na rynku w Czemiernikach, gdzie zlokalizowany będzie bufet z lokalnymi przysmakami przygotowywanymi przez lokalną społeczność. Poza pucharem oraz pamiątkowym medalem zwycięzca kategorii open tego wyścigu otrzyma nagrodę pieniężną ufundowaną przez wójta gminy Czemierniki.

  Niezależnie od kategorii, w której startuje zawodnik, w Race Around Poland organizator zapewnia m.in. możliwość nadania „przepaków” na każdy z 11 punktów kontrolnych mieszczących się w odstępach ok. 300 km od siebie na całej trasie, a także samochód wsparcia organizatora poruszający się zgodnie z limitem wyścigu, którego zadaniem jest także ewentualnie pomóc kolarzowi, który wskutek kontuzji, czy awarii wycofuje się z rywalizacji. Ponadto po trasie wyścigu porusza się samochód z obserwatorem oraz fotografem, dzięki czemu każdy uczestnik otrzymuje po wydarzeniu pakiet pamiątkowych, profesjonalnych zdjęć.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jak burmistrz Kępa dba o mieszkańców? 1 28 dni temuocena: 0% 

   Nikogo na Ursynowie nie interesuje ten event, który po raz n-ty spowoduje ogromne problemy z wyjazdem z Ursynowa. Tym razem ten kolejny głupi pomysł będą przeklinać mieszkańcy Ursynowa, którzy w sobotę będą chcieli wyjechać z Ursynowa na urlop - np. na lotnisko. Niech ci wszyscy rowerowcy i biegowcy pójdą blokować Puszczę Kampinoską, a nie gęsto zamieszkałą dzielnicę mieszkaniową!

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4082 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022