REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 marca 2022, 22:32 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Ewelina Lach/UM)

  Rada m.st. Warszawy stanowczo potępiła w czwartek zbrodniczą agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Radni wysłuchali także informacji prezydenta na temat pomocy dla uchodźców i przyjęli uchwałę w sprawie zakończenia współpracy m.in. ze Smoleńskiem, miastem partnerskim Ursynowa.

  Na początku sesji prezydent Rafał Trzaskowski przedstawił informację na temat działań miasta podejmowanych w sprawie pomocy dla uchodźców

  - Warszawa to miasto, które pamięć wojny ma w swoim DNA. Nam nie trzeba mówić, co oznacza wojna, bo nasze miasto było zniszczone w prawie 90 proc. Ukraińcy walczą  także o nasze wartości - mówił Trzaskowski.

  Prezydent podkreślał bezprecedensowy odruch pomocy i to, że to właśnie samorządy są na pierwszej linii frontu. Dziękował radnym i wszystkim pracownikom urzędu miasta, dzielnic i wolontariuszom. Omawiał szczegółową pomoc.

  - Przede wszystkim działają punkty informacyjne na Dworcach Wschodnim i Zachodnim, łatwiej stamtąd przewozić do miejsc, gdzie możemy pomóc w sposób długotrwały - mówił Rafał Trzaskowski.

  Wspominał o różnych problemach związanych z pobytem przyjezdnych, choćby szczepieniach, nie tylko na koronawirusa, ale np. różnicach w szczepieniach obowiązkowych dzieci. Prezydent stolicy zapowiedział, że „przed nami trudne miesiące, a nawet lata, jest potrzeba skoordynowania i zarządzania pomocą na różnych szczeblach samorządu i rządu”. O tych sprawach rozmawiano w czwartek również w Kancelarii Prezydenta Rp na spotkaniu samorządowców z prezydentem Andrzejem Dudą.

  Rada Warszawy potępiła agresję Rosji

  W przyjętej jednogłośnie uchwale radni potępili atak Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, który uznali za nieuzasadniony i barbarzyński, a który "łamie wszelkie normy prawa międzynarodowego i uderza z całą brutalnością w ludność cywilną".

  - Ukraina stawia opór. Determinacja i odwaga Ukraińców w walce o swoją wolność i przyszłość – o demokratyczne, suwerenne państwo i jego prozachodnie ambicje – zasługuje na najwyższy szacunek i bezwarunkowe wsparcie – powiedziała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca rady.

  Radni przypomnieli, że niedawno minęła 28. rocznica podpisania między Warszawą a Kijowem umowy o przyjaźni i współpracy.

  Czas rosyjskiej agresji zobowiązuje nas, aby partnerstwo zawiązane pomiędzy obydwoma miastami miało jak najbardziej realny wymiar.

  Jako Rada wyrażamy gotowość do podjęcia kroków mających na celu finansowe wsparcie mieszkanek i mieszkańców Kijowa, a także wysiłków odbudowy stolicy Ukrainy niezwłocznie po zakończeniu trwającej rosyjskiej agresji

  - dodają stołeczni radni.

  Wojna trwa. Solidarność i realna pomoc dla walczącej Ukrainy i uchodźców wojennych jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale również potrzebą serca. Dziś tysiące mieszkańców stolicy mobilizuje się, by wspierać potrzebujących.

  Dla naszego Miasta najważniejszym zadaniem na nadchodzące dni, tygodnie i miesiące jest stworzyć szukającym u nas bezpieczeństwa uchodźcom - tu na miejscu - drugi dom 

  - czytamy w uchwale.

  Koniec współpracy z rosyjskimi miastami

  Radni przyjęli także uchwałę w sprawie zakończenia współpracy pomiędzy miastem stołecznym Warszawą a miastami Federacji Rosyjskiej: Moskwą, Groznym, Niżnym Nowogrodem, Sankt Petersburgiem i Smoleńskiem. Ten ostatni jest od 2012 miastem partnerskim dzielnicy Ursynów.

  W uzasadnieniu radni napisali, że to „nie tylko gest solidarności wobec miast partnerskich Warszawy na Ukrainie, ale stanowi również sygnał największego potępienia wszelkich działań zbrodniczych i ludobójczych w szczególności wymierzonych w ludność cywilną, których nasze miasto tak mocno doświadczyło w czasie II wojny światowej".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ciekawy 5 4 miesiące temuocena: 59% 

   Boom - jakim trzeba byc hejterem by oskarzac kogos o branie kasy nie majac na to dowodu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 4 miesiące temuocena: 40% 

   Bo trudno uwierzyć, że można tak pisać z własnej woli.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 28 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ciekawy 3 4 miesiące temuocena: 33% 

   A co zrobila Rada Warszawy by przygotowac Warszawe na ewentualna napasc Putina na Polske? NIC.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bardzoCiekawy 2 4 miesiące temuocena: 54% 

   Hmm, a co robił pseudoRząd, by na to przygotować nie tylko Warszawę ale i całą Polskę? Nastawiał Polaków wrogo do UE, tracił pieniądze z programów europejskich tylko dlatego, by realizować swoje wizje i ambicje, mamił, że nie mamy żadnych zawirowań finansowych, inflacja aż za niska, pieniędzy aż za dużo, inwestorzy o nas się biją podobno... eh... no po prostu raj. Ściskał się z nacjonalistyczną i proPutinowską Marii LePen. Jestem "pod wrażeniem" tych czynów

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 58 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 4 miesiące temuocena: 51% 

   Pisowski trollu, a jakie kompetencje ma Rada Warszawy w sprawie obronności? Jakim trzeba być człowiekiem by brać kasę ta takie wpisy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 54 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4741 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHNIA PUPILA 22.06.2021 - 21.07.2022