REKLAMAA1-SALONin360--19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wiele z nas uwielbia słuchać muzyki, wywiadów w radio, audycji, słuchowisk, ale nie zawsze ma możliwość robić tego w dowolnym miejscu, bo przecież nie wszędzie radio ma szansę działać. Ale tylko to tradycyjne. Zupełnie inaczej jest z radiem internetowym, którego można słuchać w dowolnym miejscu, na dowolnym urządzeniu elektronicznym, jeśli tylko mamy możliwość wykorzystania do tego Internetu. Więc wystarczy już tylko telefon i dobre połączenie, aby móc cieszyć się radiem gdziekolwiek jesteśmy.

  Jak działa radio internetowe?

  Radio internetowe działa w ciekawy sposób. Nie opiera się, jak to tradycyjne, o fale FM, ale pobiera dane za pomocą Internetu. Właśnie dlatego możemy słuchać kompletnie dowolnych stacji, z całego świata, na swoim telefonie lub komputerze. Tradycyjne radio nakłada na nas pewne ograniczenia geograficzne, które wynikają z tego, że tylko w określonym terenie jesteśmy w stanie słuchać radia, ze względu na jego sygnał. Dlatego właśnie w tradycyjnym radio nie posłuchamy audycji, których słuchają odbiorcy w Bydgoszczy. Jest to po prostu niemożliwe. Kiedy jednak włączymy radio internetowe - możemy słuchać nawet audycji z Nowego Jorku. W Internecie można już prowadzić swoje własne radio, z jakimś niszowym tematem, więc szybciej każdy znajdzie coś dla siebie - jeśli ma ochotę na słuchanie cały dzień piosenek Amy Winehouse albo Nirvany, na pewno ktoś już prowadzi taką stację i to jedynie kwestia jej znalezienia.

  Radio internetowe vs radio tradycyjne

  Obecnie internet jest zalany tego typu stacjami, więc po wpisaniu frazy "radio internetowe" lub "radio online" dostajemy całą listę mniej lub bardziej popularnych stacji. Już lwia część wielkich rozgłośni radiowych przeniosło do internetu swoje programy - w ten sposób możemy znaleźć np. RMF FM czy Radio ZET i bez problemu słuchać ich tylko za pomocą telefonu lub komputera. Niekoniecznie więc musimy mieć w swoim domu radio. Czasami jednak ciężko jest znaleźć sensowną stronę na której pojawiałaby się cała lista wszystkich dostępnych rozgłośni, więc błądzimy po Internecie w poszukiwaniu tej stacji, na którą aktualnie mamy ochotę. A gdyby tak zebrać wszystko w jednym serwisie?

  Gdzie słuchać radia online przez internet ?

  https://adconnect.pl/radio-internetowe udostępnia kilkanaście różnych stacji w jednym miejscu, więc bez problemu można między nimi wybierać i przebierać. Jeśli tylko mamy ochotę na posłuchanie danego radia - wystarczy się z nim połączyć i gotowe. Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Wystarczy, że jesteśmy podłączeni do sieci i transfer danych nam na to pozwoli. Dzięki temu, że jest to tak proste rozwiązanie i mamy ogromny wybór stacji, dużo osób zrezygnowało ze słuchania normalnego, tradycyjnego radia na rzecz tego internetowego. A to przecież takie proste, ażeby wybrać to, co nas interesuje i po prostu je włączyć.

  Radio internetowe ma w zasadzie same zalety, a na pewno okazuje się często lepszym wyjściem niż radio tradycyjne. W końcu każdy z nas szuka tego, co daje mu nieograniczone możliwości, w żaden sposób niczego nie narzuca. Żeby ewentualnie słuchać radia internetowego w jeszcze lepszym wymiarze - można pokusić się o zakup specjalnego sprzętu do tego celu, który można znaleźć w każdym większym sklepie z elektroniką. To co? Zabieramy się za słuchanie!

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2923 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019