REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Flaga Ursynowa już jest, czas na hymn?

  Flaga Ursynowa już jest, czas na hymn? (SK)

  W tym roku obchodzimy 45-lecie dzielnicy i jednocześnie 200 lat Ursynowa. Jest okazja, żeby jeszcze huczniej uświetnić te rocznice i jubileusz. Radna Olga Górna chciałaby, aby w tym wyjątkowym roku zorganizować konkurs na hymn, piosenkę Ursynowa. - To jeszcze bardziej zintegrowałoby naszą społeczność - mówi.

  Ursynów ma już swoją flagę, ma herb - bramę zamkową z patronem dzielnicy, niedźwiedziem. Ma swoją maskotkę Misia Ursynka. Brakuje tylko jednego - oficjalnego hymnu lub piosenki. Radna Olga Górna z Koalicji Obywatelskiej zwróciła się do burmistrza Roberta Kempy o rozpisanie konkursu wśród mieszkańców na skomponowanie muzyki i napisanie tekstu.

  - Społeczność ursynowska jest bardzo aktywna i kreatywna. Wśród mieszkańców jest wielu artystów. Ale nie tylko dla nich byłby ten konkurs. Można by to było potraktować jako fajną zabawę integracyjną, w trudnych czasach pandemii. Taki hymn byłby taką "wisienką na torcie" w jubileuszowym roku naszej dzielnicy - mówi radna.

  Rozpisanie konkursu wymagałoby sporządzenia regulaminu oraz powołania komisji weryfikującej zgłaszane propozycje. Na propozycje mieszkańcy mogliby głosować online. Taki konkurs sprawdził się przy okazji wyboru nazwy dla Ursynowskiego Centrum Kultury. Zainteresowanie było ogromne. To usynowianie zdecydowali, że będzie się nazywało „Alternatywy”.

  Co z propozycją hymnu? Władze dzielnicy mówią krótko: „jesteśmy na tak”. 

  - Jesteśmy przychylni wszelkiej inwencji twórczej naszych mieszkańców. Dobrze by było, gdyby powstała piosenka jednoznacznie kojarząca się z Ursynowem. Hymn brzmi zbyt górnolotnie. Mam nadzieję, że w tym roku uda się zorganizować Dni Ursynowa i wtedy moglibyśmy ją zaprezentować i wspólnie odśpiewać - uważa Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. Piosenka mogłaby także towarzyszyć wszelkim uroczystościom w dzielnicy.

  Mieszkańcy Ursynowa zdania mają podzielone. - Ale po co? Komu to potrzebne, siedzą i wymyślają. Niech się ważnymi sprawami zajmą - słychać z jednej strony.

  Inni są entuzjastycznie nastawieni do pomysłu. - Jesteśmy jedną z największych dzielnic Warszawy. To świetny pomysł. To podkreśliłoby tożsamość Ursynowa - mówią inni.

  W Warszawie swoje „hymny” mają już Mokotów i Żoliborz, ale nie są one uznane za oficjalne. Powstały w czasie Powstania Warszawskiego i są traktowane bardzo sentymentalnie. Od 2015 roku swój oficjalny hymn ma Grochów, do którego tekst wybrali mieszkańcy.

  ZOBACZ: Hymn Grochowa miał swoją premierę w 2015 roku (źródło: inicjatywa "Hymn dla Grochowa")

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marcin 13 8 miesięcy temu

   Ja jestem przeciw !!! Jestem raczej za flagą i hymnen Kabat.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~semini 12 8 miesięcy temuocena: 90% 

   Co symbolizuje flaga Ursynowa? Wygląda... tak sobie, mówiąc delikatnie. Ma jakaś symbolikę? Dawno powstała? I dlaczego dwie flagi na zdjęciu maja "warszawskie" pasy innej szerokości? Normalnie Bareja.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby
  • ~Warszawiak82 11 8 miesięcy temuocena: 95% 

   Pani Radna może tak by w swoim okręgu się może pojawiła? Mamy półmetek zimy, a nawierzchnia dróg się rozleciała. Budowa kanalizacji, na którą wszyscy od dwóch dekad czekają, od 4 lat ani o metr nie drgnęła do przodu. Obiecanego przed laty przedłużenia autobusu na Krasnowolę też nie ma. A może fakatycznie nie ma sensu tym zawracać sobie głowy. Przecież teraz wybory wygrywa się hymnami na Youtube i kontem na facebooku.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby
  • ~Obserwator 10 8 miesięcy temuocena: 91% 

   Proponuję najpierw naprawić słupki przeszkodowe na azylach ul. Cynamonowej w tej. nr 19

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby
  • ~olaboga 9 8 miesięcy temuocena: 100% 

   radna jest niezwykle kreatywna, jak nie kładka miłości z kłódkami na ledwo stabilnej kładce w parku przy bażantarni to hymn ursynowa, strach pomśleć jakie będą kolejne pomysły tej radnej

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby
  • ~Lektor 8 8 miesięcy temuocena: 7% 

   Ależ cebula wywala w komentarzach, widać, że Ursynów jednak nie różni się tak bardzo od reszty spisialej mentalnie Wolski, jak mogłoby się wydawać. A pomysł bardzo fajny :) PS. A teraz możecie mnie "minusować", cebulaki XD

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 28 wpisy tej osoby
  • ~Asia5 7 8 miesięcy temuocena: 95% 

   Tak jest pani radno. Tak jest. Się pani wykazała.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby
  • ~Kokosz 6 8 miesięcy temuocena: 95% 

   Cebulactwo to takie pomysły jak hym Ursynowa ( po co?), kłódki miłości itp. Nie wspomnę o komentarzu @ lektor. A tyle jest prawdziwej pracy do wykonania przez radnych. Ale trzeba się na czymś poznać i popracować. Jak czytam takie pomysły to uznaję, że są całkowicie zbędni. I niezależnie jaką formację reprezentują.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 5 8 miesięcy temuocena: 97% 

   pomysł idiotyczny. Pani się chyba nudzi...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 1 wpisy tej osoby
  • ~Kokosz 4 8 miesięcy temuocena: 97% 

   Oj nie mają co robić i się nidzą. A radna będzie ten hymn śpiewać. Na HU już prezentowała swoje możliwości.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 1 wpisy tej osoby
  • ~Hymn już JEST od LAT 3 8 miesięcy temuocena: 82% 

   ZNAM TE DOMY, TE BALKONY CAŁE W KWIATACH TE ULICZKI I OGRÓDKI NA KABATACH A IMIELIN JAKI PIĘKNY, A STOKŁOSY! MOIM "JAROM" NIGDY TEŻ NIE POWIEM - DOSYĆ! MAM TU BLISKICH, MAM PRZYJACIÓŁ, MAM SWÓJ ŚWIAT... O TYM WŁAŚNIE URSYNOWSKI ŚPIEWA WIATR: KOCHAM ŻYCIE NA URSYNOWIE NA URSYNOWIE NIE JEST MI ŹLE CO TAM PARYŻ, PLANTY W KRAKOWIE JA MAM TU SWOJĄ ALEJĘ KEN! STĄD BLIZIUTKO MAM SPACERKIEM DO POWSINA GDZIE CUDOWNIE SIĘ CZERWIENI JARZĘBINA W NATOLINIR ROSNĄ GAJE DZIKICH ŚLIWEK A W STADNINIE PĘDZĄ KONIE WIATROGRZYWE W LETNI WIECZÓR NA BALKONIE SPĘDZAM CZAS PATRZĄC W NIEBO, CALUTEŃKIE NIEBO GWIAZD KOCHAM ŻYCIE NA URSYNOWIE NA URSYNOWIE NIE JEST MI ŹLE CO TAM PARYŻ, PLANTY W KRAKOWIE JA MAM TU SWOJE CHAMPS-ELYSSEES! MANDARYNKI - TO ULICZKA NATOLINA ZAWSZE ŚWIĘTA MI SWĄ NAZWĄ PRZYPOMINA MIGDAŁAMI WCIĄŻ MI PACHNIE MIGDAŁOWA WIOLINOWA - TO MUZYKA URSYNOWA! NO,A LUDZIE, A DZIECIAKI, NAWET PSY - UŚMIECHAJĄ SIĘ NAJPIĘKNIEJ - WIERZCIE MI! KOCHAM ŻYCIE NA URSYNOWIE NA URSYNOWIE NIE JEST MI ŹLE

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby
  • ~co radni zrobili w tej sprawie? NIC! 2 8 miesięcy temuocena: 91% 

   Niech radna naprawi al. KEN wzdłuż Tesco i dalej do ul. Wąwozowej, bo jest tam mnóstwo dziur spowodowanych przez setki wielotonowych autobusów, które całą dobę przyjeżdżają i wyjeżdżają z pobliskiej pętli autobusowej w al. KEN.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby
  • ~Rolo 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   po co marnować kasę na naprawę nawierzchni - żeby zaraz ją popsuli "śpiącymi milicjantami"

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4811 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022