REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2022, 14:31 komentarzy 17

  (SK)

  Radni PiS zapraszają prezydenta Trzaskowskiego do ursynowskiego ratusza i mówią o "patodeweloperce". Chodzi o plan miejscowy dla osiedli po północnej stronie ul. Ciszewskiego. Politykom ursynowskiej opozycji nie podobają się pomysły miejskich planistów. Między innymi ten dotyczący budowy zakładu opiekuńczo-leczniczego.

  Waży się przyszłość dużej części osiedla Stokłosy. W stołecznym ratuszu przygotowywany jest plan miejscowy dla terenów po północnej stronie ul. Ciszewskiego - w większości należących do SBM „Stokłosy”. Mieszkańcy mieli okazję zapoznać się już z propozycją miejskich planistów. Do 21 października można było zgłaszać uwagi do projektu. 

  Do tematu postanowili wrócić lokalni radni PiS. - Dotarły do nas głosy zaniepokojonych mieszkańców. Obawiają się, że na Ursynowie będzie postępować kolejna patologiczna zabudowa. Znajdujemy się w dzielnicy, gdzie wydawane są decyzje o warunkach zabudowy dogęszczające dzielnicę, mamy do czynienia z patodeweloperką - rozpoczął ursynowski radny PiS Mateusz Rojewski. 

  Razem z radnym sejmiku mazowieckiego Wojciechem Zabłockim domagali się zwołania nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy. Radnym nie wystarcza, że zebrane w ostatnich tygodniach i podpisane przez setki osób uwagi do projektu planu miejscowego trafiły już do stołecznego ratusza. Chcą się upewnić, że zostaną wzięte pod uwagę. 

  - Chcemy, aby dzielnica Ursynów zabrała stanowisko w tej sprawie, zaapelowała do właściwych organów, aby uwagi mieszkańców zostały wysłuchane. Zapraszamy również prezydenta Warszawy. Pan Trzaskowski mieszka na Ursynowie. Chcemy, żeby do nas dołączył, spotkał się z mieszkańcami i wytłumaczył, dlaczego ich obszar może zostać zabudowany - mówił radny Rojewski. 

  "Albo jest ekologiem, albo sprzyja deweloperom"

  Radni złożyli wniosek w sprawie zwołania sesji ursynowskiej rady. Oprócz PiS podpisali się pod nim radni Projektu Ursynów - Kamil Orzeł oraz Maciej Antosiuk. Nie obyło się także bez krytyki miejskiego ratusza i prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Głównym zarzutem jest "zezwolenie na zabudowę parkingów oraz terenów zielonych na Stokłosach". 

  - Nie możemy mieć takiej schizofrenii politycznej, że mamy prezydenta, który przedstawia się jako ekolog, obrońca przyrody, ale jednocześnie jego urzędnicy wydają kolejne warunki zabudowy na kolejne dogęszczenia. Albo jest ekologiem i chce, żeby to było miasto zielone i przyjazne mieszkańcom, albo je dogęszcza i sprzyja deweloperom. Ta sesja i ta sprawa przesądzi, jak jest naprawdę - stwierdził radny Zabłocki. 

  Szczególną uwagę radni zwracają na działkę pomiędzy Bacewiczówny 7 a ZWM 3 i 5. Znajduje się na niej półdzikie boisko. Opracowywany plan miejscowy zakłada tam umieszczenie "budynku usług". Radny Zabłocki stwierdził, że zabieranie młodzieży miejsca do rekreacji to absurd. Radny Rojewski z kolei zaproponował pomoc w znalezieniu lepszego miejsca na usługi.

  - Jako samorządowcy możemy podpowiedzieć kilka lokalizacji. Obok Stokłos jest Imielin, gdzie dzielnica utrzymywała pustostan, do którego przez wiele lat dokładała dziesiątki tysięcy złotych. Takich miejsc na Ursynowie jest kilka i jeśli prezydent, burmistrz chcą wiedzieć, gdzie takie usługi można zlokalizować, mogą się do nas zwrócić, my podpowiemy. Nie trzeba zabudowywać kolejnych trawników, parkingów, skwerów, miejsc rekreacyjnych - zauważył ursynowski radny. 

  Radni zarzucali również miastu, że nie rozmawia z mieszkańcami. - Może potrzeba rozmowy ze spółdzielnią? Może ktoś by się pofatygował, w ogóle zobaczył ten teren? Może pan Trzaskowski przejedzie się trzy przystanki metra i zobaczy, jak to wygląda. Może nie był tutaj nigdy, może nie wie, że nie potrzebujemy tutaj lokali usługowych? Zapraszamy, żeby się zapoznał i z nami porozmawiał - mówił radny Zabłocki. 

  Na działce przy Bacewiczówny między blokami plan przewiduje usługi publiczne. Sama działka należy do miasta Warszawy i jest rezerwą pod budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Kiedyś dzielnica miała tu budować żłobek, ale zrezygnowała z tej inwestycji. Z kolei mówiąc o "patodeweloperce" radni wspominali o działce miejskiej wzdłuż alei KEN, naprzeciwko parkingu P&R Stokłosy, na której nie ma zieleni, ale parking osiedlowy. Planiści dopuszczają tu w przyszłości wybudowanie bloku o wysokości 20 metrów z usługami w parterze, który ma stworzyć pierzeję głównej alei Ursynowa.

  "Ja nad tym ubolewam"

  Radni PiS oczekują, że spotkają się z prezydentem podczas nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy. Podkreślali, że ta powinna odbyć się stacjonarnie. Tak, aby radni PO nie mogli się „ukryć za ekranami komputerów”, jak stwierdził radny Zabłocki.

  Prezydent Rafał Trzaskowski odpowiedział już na zaproszenie oraz część zarzutów.

  - Jestem za tym, zwłaszcza jako mieszkaniec Ursynowa, żeby chronić tereny zielone, ale po pierwsze są zapisy planów, po drugie jest własność. Gdybyśmy chcieli ochronić wszystkie tereny zielone, to musielibyśmy mieć miliardy złotych na ich wykup. To nie jest takie proste. Ja nad tym ubolewam, ale nie jestem w stanie być na każdej sesji dzielnicowej. Nawet na sesjach rady miasta. Od tego mamy współpracowników, rady dzielnic, burmistrzów, z którymi ściśle współpracuję. Jestem w kontakcie z burmistrzem Kempą, jeśli chodzi o ten problem. Dlatego uspokajam radnych, ich postulaty na pewno zostaną wysłuchane - zapewnił prezydent Trzaskowski.

  Plan miejscowy dla Stokłos jest już po fazie konsultacji. Miasto teraz rozpatruje zgłoszone uwagi od mieszkańców i wszystkich zainteresowanych podmiotów. W przyszłym roku plan ma zostać uchwalony przez radnych miejskich.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Maria 17 3 miesiące temuocena: 89% 

   Popieram "Pytanie od mieszkańca". Niestety m.p.z.p. opracowuje ratusz. W planie chodzi głównie o zagęszczenie istniejącej zabudowy, dobudować bloki i pomieszczenia na usługi, oraz pobudować parkingi wielopoziomowe 9 m wysokości (3-4 kondygnacji) w bliskiej odległości od okien bloków mieszkalnych. Dodatkowo zaplanowano również zniszczenie zieleni. Mieszkańcy z takimi propozycjami absolutnie się nie zgadzają. Zgłoszono setki uwag. ” „W miejscach, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest wyjątkowo wysokie (ruchliwe drogi, podziemne i nadziemne parkingi samochodowe, tunele i okolice stacji benzynowych), poziom zanieczyszczenia powietrza może być od cztero- do 40-krotnie wyższy niż średnia dla całych obszarów miejskich”. Zdrowie jest najważniejsze.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pytanie od mieszkańca 16 3 miesiące temuocena: 100% 

   1. Czy mamy na Ursynowie obronę cywilną? 2. Ile sprawnych schronów jest w dzielnicy 3. Czy urzędnicy sa przygotowani na wypadek ataku z użyciem broni chemicznej 4. Czy schrony są oznaczone? 5. Czy burmistrz Kempa ma kontakt z rzeczywistością czy myśli że jest rok 2015 i wszystko będzie wspaniale? 6. Czy dzielnica ma na rachunki za ogrzewanie i elektryczności? 7. Czy dzielnica gromadzi zapasy leków, benzyny i źywnosci na wypadek długotrwałego oblężenie Warszawy?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fakt 2 15 3 miesiące temuocena: 0% 

   Dobry człowiek śmierci się nie boi

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 14 3 miesiące temuocena: 13% 

   To juz wiadomo kto buduje szałasy w lesie kabackim :D

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łzy Szymona 13 3 miesiące temuocena: 70% 

   Nie ma to jak poskarżyć się komuś, kto ten stan rzeczy stworzył, wspiera i podtrzymuje

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karina M. 12 3 miesiące temuocena: 18% 

   Uaktywnili się radni bezradni, co to o nich nikt nie słyszał. Teraz? Jak wybory idą? To w ogóle na Ursynowie są jacyś radni PiS? Dotychczas zajęci byli robieniem pieniędzy w spółeczkach państwowych i na posadach od partii? Nigdy o nich nie słyszałam!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 11 3 miesiące temuocena: 92% 

   Akurat ta dwójka radnych jest bardzo aktywna. Jeżeli o nich nie słyszałaś, to świadczy o braku znajomości polityki lokalnej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fakt 10 3 miesiące temuocena: 0% 

   Obserwator, faktycznie, to są bardzo aktywni panowie dwaj, zwłaszcza w mówieniu: nie zgadzam się....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karina M. 9 3 miesiące temuocena: 0% 

   To napisz wprost: Jakie osiągniecia dla Ursynowa ma Zabłocki? Proszę, wymieniaj. Czekam pisowski propagandysto

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielin 8 3 miesiące temuocena: 88% 

   Świetna inicjatywa! Trzaskowski = najsłabszy prezydent.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 7 3 miesiące temuocena: 65% 

   rafauek i jego miasto... na pewno przyjdzie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maria 6 3 miesiące temuocena: 36% 

   Spiętrzenie istniejących parkingów do wysokości 9m. ( tj. 3-4 kondygnacje) 20 m od okien bloku mieszkalnego przyczyni się do zwiększonej emisji toksycznych spalin, co stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców szczególnie małych dzieci i osób starszych. . Substancje zawarte w spalinach są dużo bardziej szkodliwe niż zanieczyszczenia pochodzące z przemysłu ze względu na to, że rozprzestrzeniają się w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi, w wysokich stężeniach oraz na niewielkich wysokościach”. Zdrowie jest najważniejsze. Dlaczego o tym się tak mało mówi?!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 5 3 miesiące temuocena: 63% 

   kiedy Ciszewskiego-BIS ?!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Remek 4 3 miesiące temuocena: 38% 

   MAteuszek z wojciusiem, ale gladko wygladacie, a gdzie lubrykant panowie? :D a tak serio PIS nieudaczniki XD okej temat dobry, ale czemu Wy zawsze musicie takie gowno promowac, ze niby co? na piechote pulawska z piaseczna do Warszawy? XD mordy jedyne, na ZWMie sie juz nie pojawiajcie...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ab 3 3 miesiące temuocena: 44% 

   A kiedy zostanie opracowany plan dla północnej części Ciszewskiego. Jest tam linia wysokiego napięcia, która co jakis czas znika pod ziemią (np. przy Wzgórzu Słowików). Gdyby całą linie schować pod ziemią, powstałby teren do wielkomiejskiej zabudowy ulicy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie_PO_rządzicie 2 3 miesiące temuocena: 58% 

   Agenci nieruchomości nie powinni rządzić miastem , ani dzielnicą.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cik 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   A może linię 110kV zlikwidować, rozdzielnię wyburzyć, prąd wyłączyć??? Nie da się. A co do skablowania i zabudowy ciekawy pomysł. A samochody mieszkańców osiedla Na Skraju dla których projektanci Ursynowa zaprojektowali pod tą linia parkingi, mają rozumiem wyparować?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4871 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023