REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lipca 2021, 17:06 komentarzy 29

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Warszawscy radni niespodziewanie przyjęli dziś uchwałę o zakazie poruszania się niektórymi pojazdami. Chodzi m.in. o furgonetki z antyaborcyjnymi i homofobicznymi hasłami. Projekt uchwały przygotowali radni Koalicji Obywatelskiej Dorota Łoboda i Jarosław Kaczyński . Przeciwko byli radni PiS, którzy stwierdzili, że to wprowadzanie cenzury w mieście.

  Furgonetki z hasłami antyaborcyjnymi i homofobicznymi krążą po Warszawie od kilku lat. W kwietniu ubiegłego roku pojawiły się także na Ursynowie. W alei Komisji Edukacji Narodowej zatrzymał ją jeden z kierowców. Podobne "obywatelskie zatrzymania" miały miejsce w innych dzielnicach. Mieszkańcy, którzy zatrzymywali pojazdy należące do ultrakonserwatywnej Fundacji "Pro Prawo do Życia", skarżyli się na zakłócanie spokoju, nienawistne hasła nadawane z głośników oraz na treści obrażające mniejszości seksualne, zrównujące je z przestępstwem pedofilii.

  - Od dłuższego czasu narasta w nas niezgoda na to, że samochody z takimi treściami krążą po Warszawie. Razem z innymi radnymi pisaliśmy interpelacje, zgłaszałam popełnienie wykroczeń na policji, powołując się na zakłócanie porządku. Nic z tego nie wyszło. Policjanci nawet eskortują te furgonetki z obrazami, które szokują zwłaszcza małe dzieci albo obrażają osoby LGBT. Uznaliśmy, że musimy znaleźć jakieś rozwiązanie, że warszawiacy i warszawianki oczekują tego od nas - mówi cytowana przez "Gazetę Stołeczną" radna KO Dorota Łoboda.

  Projekt przygotował radny i adwokat Jarosław Kaczyński z Koalicji Obywatelskiej. Przyeto go większością KO. Za głosowało 41 radnych, a przeciw 18. Sprzeciwili się jej radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy podkreślali, że samorząd nie może podejmować tego rodzaju uchwał.

  - To ograniczenie wolności głoszenia poglądów, prezentowania informacji w sferze publicznej. Istnieją inne kanały dochodzenia naruszonych swoich dóbr, jeżeli tak to odbieramy, niż podejmowanie tej uchwały - mówił Błażej Poboży, radny z klubu PiS.

  - To wprowadzenie cenzury, co jest niedopuszczalne w państwie prawa - dodawał Wikrot Klimiuk, również z PiS.

  Co jest w przyjętej uchwale?

  Uchwała ma kilka punktów. W pierwszym zakazuje się poruszania się po stolicy pojazdów oklejonych zdjęciami, napisami, plalaktami, banerami zawierającymi lub emitującymi za pomocą urządzeń nagłaśniających treści mające na celu ukazanie osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej w sposób nieprawdziwy, a zarazem obraźliwy, ośmieszający lub poniżający w oczach opinii publicznej, a także sugerujący popełnianie przez te osoby czynów uznanych za przestępstwa lub wykroczenia na mocy powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

  Drugi punkt uchwały dotyczy antyaborcyjnych treści: "Zakazuje poruszania się pojazdów z treściami „drastycznymi, w szczególności przedstawiającymi zwłoki lub szczątki ludzkie oraz części ludzkiego płodu".

  Za złamanie tych zakazów grozi kara grzywny „wymierzanej w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach".

  Uchwała radnych m.st. Warszawy trafi teraz do wojewody, który może ją opublikować w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego (wówczas wejdzie w życie w ciągu 5 dni od daty publikacji), albo może wszcząć procedurę stwierdzenia nieważności uchwały.

  Radni Koalicji Obywatelskiej podejrzewają, że wojewoda Konstanty Radziwiłł będzie próbował uchylić uchwałę. Wówczas mają zamiar odwołać się do sądu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 85

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 27
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW

  29Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Annaanna 29 15 dni temuocena: 56% 

   Czerwony Ursynów.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 28 4 dni temu

   Nie czerwony tylko nie czarny ani brunatny.. osobiście uważam że zielony

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jani 27 15 dni temuocena: 81% 

   Na Radzie Warszawy PO nie dopuszcza nawet do dyskusji, a prezydent i urzędnicy nie tłumaczą się z dosłownie z niczego. Taka peowska "demokracja". Oczywiście ta uchwała to oczywiście złamanie konstytucji i zostanie uchylona jako niezgodna z prawem

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ryba 26 15 dni temuocena: 15% 

   A homofobia i dyskryminacja są zgodne z prawem,

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 2 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 25 15 dni temuocena: 64% 

   Kierowca ciężarówki miał sprawę w sądzie a sąd ocenił że napisy są zgodne z prawem, stanowią opinię do której ma prawo. Że to może być rzekoma homofobia i dyskryminacja to też jedynie czyjeś poglądy i opinia

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heretyk 24 15 dni temuocena: 42% 

   "stanowią opinię"? Napisanie na furgonetce "Lgbt chce uczyć czterolatki masturbacji nie stanowi opinii, tylko stanowi kłamstwo, do kłamstwa kierowca ciężarówki nie miał prawa. "VII: nie kradnij" - podobno.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 23 16 dni temuocena: 82% 

   Źle się dzieje, dyktatura nastąpiła, tak krzyczeli, że PiS ogranicza prawa obywatelskie a tak naprawdę PO je ogranicza. Nie jestem prawnikiem, ale myślałem, że taki zakaz może zasądzic sąd, a nie jacyś radni, kim oni są jakąś władzą, jaką? Jak widać, zrobili z siebie władzą wykonawczą!!!

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 22 15 dni temuocena: 18% 

   Cel uświęca środki bo "mieszkańcy Ursynowa tego oczekują"

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polski 21 16 dni temuocena: 89% 

   Napad chuliganów na kierowcę a nie żadne "obywatelskie zatrzymanie", bo przecież kierowca nie popełniał przestępstwa,

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 20 16 dni temuocena: 78% 

   "treści mające na celu ukazanie osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej w sposób nieprawdziwy, a zarazem obraźliwy, ośmieszający lub poniżający w oczach opinii publicznej, a także sugerujący popełnianie przez te osoby czynów uznanych za przestępstwa lub wykroczenia na mocy powszechnie obowiązujących przepisów prawa"... A kto to będzie oceniał? Uchwalacie podobne bzdety, co znienawidzony przez Was PiS. Tylko nie treść ma znaczenie, tylko barwy, nie?

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mam dylemat 19 16 dni temuocena: 95% 

   Jak sobie napiszę na samochodzie, że burmistrz to kłamca, to mogę jeździć po Warszawie czy nie mogę? Bo w sumie to go obraża, ale z drugiej strony to prawda...

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antonio 18 16 dni temuocena: 85% 

   nie wolno, bo ujawnienie tego może narazić na szkodę prawnie chroniony interes miasta czy dzielnicy...

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 17 16 dni temuocena: 91% 

   no i konstytucja poszła się ****ć

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 16 16 dni temuocena: 80% 

   Ale piorunami można się obklejać dowolnie, co udowadniają fajterki z Ursynowskiego ratusza w swoich okienkach.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antonio 15 17 dni temuocena: 62% 

   Takie uchwały świadczą o głębokiej frustracji działaczy platformy. Uchwalają, choć wiedzą że wojewoda zawetuje. Ale oni sami utwierdza się w swoich poglądach.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 61 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 14 16 dni temuocena: 7% 

   Dałeś już na tacę zboczkowi w sutannie?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 2 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 13 17 dni temuocena: 37% 

   Ojej, jaki fajny wysyp pisowskich frustratów mamy poniżej. Wolności słowa wam się zachciewa? Ale jak to? Dostaliście po łapkach i już beczycie na forum za kilka nędznych rubli?? Jaki miły wieczór się szykuje :-))

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 67 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Instytut Szoguna 12 17 dni temuocena: 60% 

   Peowskie przegrywy mają chwilę radości z kuriozalnych uchwał niezgodnych z KON-STY-TUC-JĄ , ale jak ma to im osłodzić sześć przegranych lat to na zdrowie. Równie dobrze ich radni mogą przyjąć uchwałę że Ziemia jest płaska a planety krążą po kryształowych obręczach.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 53 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 11 17 dni temuocena: 31% 

   @Instytut - słusznie! bo przecież zgodne z konstytucją jest tylko to, co przyjmą pisowskie przegrywy, nawet jeśli to z konstytucją nie jest zgodne. A jak pokazują doświadczenia kilku ostatnich lat niewiele rzeczy zgodnych z konstytucją pisowskie przegrywy uchwaliły. Ale nie martw się chłopcze, jeszcze zdążycie niejeden most spalić zanim pójdziecie na śmietnik historii. Ostatecznie, bo w innych krajach średniowiecze już minęło.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 21 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Instytut Szoguna 10 16 dni temuocena: 87% 

   sądzę że ~jako to akronim od Jednostka Apologizująca Kłamstwa Oszustów i wpisy pochodzą z sieci neuronowej zbudowanej na komputerach ZX Spectrum i Atari , znajdującej się w siedzibie "Soku z buraka", ale jeżeli kryje się za tym żywy człowiek to należy mu się medal imienia Pawlika Morozowa wykonany ze zbrojonego partyjnego betonu , jako (nomen omen) symbol odporności na prawdę i rzeczywistość, oraz za bezgraniczną wiarę w pokrętną sofistykę , którą próbuje udowodnić niedorzeczne tezy , pomimo ewidentnej śmieszności i żenady.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 33 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 9 16 dni temuocena: 12% 

   Ta PISlamska patologia zawsze jadem pluje. Sami patrioci i chrześcijanie

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 3 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkurzony 8 17 dni temuocena: 59% 

   A czego się dziwicie,tęczowy burmistrz,tęczowy p.Dominiak, tęczowa panienka( ta od czerwieni) no i naczelny tęczuś Roberto,który nie lubi innych niż tęczówki.Do czego w tym Ratuszu to zmierza, za chwilę to towarzystwo LGBT będzie się panoszyć na całego!!!!!!!!!!!!!!! Jakim prawem ograniczają ruch pojazdów,nie kierowanych przez aktywistów LGBT???????????

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 59 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klo 7 17 dni temuocena: 61% 

   Za kilka lat zabronią chodzić PO ulicach białemu mężczyźnie hetero. Dokąd to wszystko zmierza?

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 69 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 6 17 dni temuocena: 31% 

   czujesz się zagrożony?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 18 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 16 dni temuocena: 44% 

   Jako, on się boi, że się załapie na "promocję". Mi jest zawsze żal tych buńczucznych, niepewnych swojej orientacji, heteryków. Ale jak słuchają, że się mogą "zarazić" to nic dziwnego :-)

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 20 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 4 16 dni temuocena: 22% 

   @Boom - on jest pewien swojej orientacji, tylko nie wie jak o tym powiedzieć kolegom na zjeździe w lesie. Nie to, żeby się bał, że go odrzucą, wręcz przeciwnie, mogą go ukochać ponad miarę. I tyle będzie z tego „białego mężczyzny hetero”

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 6 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klo 3 16 dni temuocena: 87% 

   Widzę, że na mój Ursynów zjechało więcej części rowerowych niż na Tour De Pologne.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lego 2 16 dni temuocena: 27% 

   klo - No to jesteś zadowolony, co? :-o

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ryba 1 15 dni temuocena: 0% 

   Jasne, lepiej już nie wychodź bo wywieje ci resztki rozumu

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3584 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021