REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2017, 10:59 komentarzy 3

  (SK)

  REKLAMA

  Montażu filtrów spalin na przyszłym tunelu POW oraz ograniczenia uciążliwości przy budowie obwodnicy. Tego żądają od wojewody, drogowców i dyrekcji ochrony środowiska ursynowscy radni. Wojewoda właśnie przekazał Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ponad 7 tys. uwag od mieszkańców Ursynowa.

  Stanowisko w sprawie budowy trasy ekspresowej, która będzie przebiegać przez sam środek Ursynowa, radni uchwalili jednogłośnie. Projekt uchwały przygotował Paweł Lenarczyk z Otwartego Ursynowa, ale sprawa nie wzbudziła politycznych podziałów.

  - Chcemy przekazać bardzo jasne stanowisko do tych instytucji, jako głos Ursynowa, aby filtry zostały zainstalowane. Dziękuję za wspólne prace nad tym dokumentem, bo to pokazuje, że takie sprawy nas łączą a nie dzielą - mówił Lenarczyk.

  § 1. Rada Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy zwraca się do Wojewody Mazowieckiego, do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie oraz Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad o uwzględnienie wniosku, aby na obu wyrzutniach zlokalizowanych przy portalach tunelu, zostały zainstalowane urządzenia/filtry oczyszczające powietrze.

  § 2. Rada Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy zwraca się do Wojewody Mazowieckiego oraz do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie o uwzględnienie w zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zapisów ograniczających do minimum uciążliwości związane z zanieczyszczeniem powietrza i hałasem wynikające z budowy w ramach POW dwóch węzłów komunikacyjnych (Węzeł Ursynów-Zachód oraz Węzeł Ursynów-Wschód).

  Uchwałę uchwalono w obecności kilkudziesięciu mieszkańców, którzy we wtorek przyszli domagać się poparcia radnych dla postulatów zamontowania filtrów. Nie zawiedli się. Za stanowiskiem zagłosowało 25 radnych - czyli wszyscy.

  - Nam jako radnym PiS takie działania pomagają w działaniach zakulisowych, zmierzających do tego, aby te filtry zamontowano. Społeczne poruszenie dotarło do GDDKiA. Oni miękną w swoim stanowisku i już nie mówią, że nie ma miejsca na filtry - mówił radny Michał Szpądrowski. Słowa podziękowania dla mieszkańców za aktywność w tej sprawie wyrazili także przedstawiciele PO, OU i Projektu Ursynów.

  W poniedziałek wojewoda przekazał do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska ponad 7 tys. uwag, dotyczących ochrony środowiska, w związku z budową POW na terenie Ursynowa.

  - Wojewoda na wniosek inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - zlecił Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ponowną ocenę oddziaływania na środowisko. Między 20 lipca a 21 sierpnia trwał udział społeczeństwa podczas ponownej oceny oddziaływania na środowisko. Rolą urzędu wojewódzkiego w tym postępowaniu było zebranie uwag i przekazanie ich do RDOŚ. Wpłynęło 7011 uwag od mieszkańców - mówi Ewa Filipowicz z urzędu wojewódzkiego.

  Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska odniesie się do uwag mieszkańców w postanowieniu uzgadniającym warunki realizacji inwestycji. Wydanie takiego postanowienia przez RDOŚ jest z kolei warunkiem wydania zezwolenia na budowę przez wojewodę. Wg ostatnich informacji, RDOŚ ma na to czas do końca października. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursyniak 3 5 miesięcy temu

   Uważam , że tej inwestycji nie powinno być w tym miejscu !!! Ci co zdecydowali o tym , popełnili straszny błąd . Jak będziecie żyć ze świadomością , że trujecie tysiące ludzi ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ernesta 2 5 miesięcy temuocena: 43% 

   Stop Obwodnicy - odetnie nas od stolicy!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sad 1 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Stop budowie ulic - odcinają wszystko od wszystkiego!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1639 sekundy
  REKLAMA