REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ursynowscy radni jednogłośnie za planem miejscowym dla Natolina. Co to oznacza dla czterech działek, które niedawno były już prezes SM „Przy Metrze” planował sprzedać? Na razie nic konkretnego. Mimo tego mieszkańcy są spokojniejsi. - Każdy marsz zaczyna się od pierwszego kroku - zauważają. 

  We wtorek ursynowscy radni opowiedzieli się za sporządzeniem planu miejscowego dla Natolina. To pokłosie afery, którą swoimi planami wywołał były prezes SM „Przy Metrze” Marek Pykało. Za zgodą walnego zgromadzenia planował sprzedaż deweloperowi czterech działek użytkowanych przez spółdzielnię. Zamiast aprobaty napotkał na oburzenie spółdzielców i pożegnał się ze stanowiskiem.

  Teraz - po decyzji rady dzielnicy - mieszkańcom Natolina trochę ulżyło.

  - Bardzo mnie cieszy, że ursynowscy radni przyczynili się do uspokojenia nas, mieszkańców - mówi pan Andrzej, spółdzielca.

  Koniec zmartwień?

  Teraz opinia radnych trafi do Rady m.st. Warszawy, która we wrześniu ma uchwalić uchwałę o przystąpieniu do sporządzania planu. To dopiero początek drogi - często bardzo długiej. Na Ursynowie najkrócej plan sporządzano przez dwa lata. Najdłużej - kilkanaście. Zdaniem burmistrza Roberta Kempy w przypadku Natolina zajmie to ok. 5 lat. Spółdzielcy SM „Przy Metrze” są spokojni.

  - Każdy marsz, nawet najdłuższy, zaczyna się od pierwszego kroku - przekonuje członek SM „Przy Metrze”.

  W ciągu tych 5 lat działki nadal nie będą dostatecznie chronione przed zakusami deweloperów. Po przystąpieniu do sporządzania planu dzielnica będzie mogła jedynie zawiesić wydanie dla nich tzw. wuzetek, czyli decyzji o warunkach zabudowy. To jednak - zdaniem władz Ursynowa - użyteczne narzędzie. 

  - Będzie więcej czasu na wszelkie procedury z tym związane - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Czyli także na obronę działek. Mimo tego sprawy i tak nadal trzeba pilnować. Spółdzielcy wypowiedzą się na temat przyszłości działek na przesuniętym walnym zgromadzeniu w połowie września.

  - Jestem przekonany, że mieszkańcy licznie pojawią się na zgromadzeniu i zagłosują przeciw sprzedaży działek. Wierzę, że po tym takie propozycje ze strony zarządu spółdzielni nie będą już padać - mówi burmistrz Ursynowa. 

  Tak też zapewnia sam zarząd SM „Przy Metrze” z nowym-starym prezesem na czele. Pod koniec lipca został nim Michał Wojtasiewicz, który pracował już na Natolinie do 2019 roku. Władze spółdzielni nie planują sprzedaży działek. Zamiast tego…

  - Planują zachowanie dotychczasowego charakteru terenów, które zapewnią komfort zamieszkiwania w okolicznych budynkach oraz planuje uatrakcyjnienie ich poprzez zabudowę elementami rekreacyjnymi - przekazuje Joanna Duraj z SM „Przy Metrze”.

  "Mamy zaufanie do prezesa"

  Zarząd spółdzielni uchwałę radnych przyjął „z zadowoleniem”. Natomiast podczas całej procedury sporządzania planu miejscowego będzie „podejmować działania, aby zachowano dotychczasowy charakter zagospodarowania działek”. Jednym słowem - skwer między Mandarynki a Laskiem Brzozowym ma pozostać skwerem, parking społeczny na Lanciego parkingiem, a pawilony przy Raabego i Belgradzkiej też przez jakiś czas pozostaną nieruszone, choć niektórzy spółdzielcy dopuszczaliby ich zburzenie i zabudowę gruntów.

  - Ja i moi sąsiedzi mamy zaufanie do prezesa Wojtasiewicza. Pracował tu już 4 lata i dokonał niewiarygodnych rzeczy. Między innymi remonty klatek czy dostosowanie budynków pod potrzeby osób z niepełnosprawnościami - stwierdza pan Andrzej, spółdzielca z Natolina.

  Jednocześnie podkreśla, że wszelkie zakusy na atrakcyjne działki spotkają się z ostrą reakcją mieszkańców. Pokazali to już na ostatnim walnym zgromadzeniu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Maria51 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Jak Pan Andrzej dopuszcza zabudowę, to u siebie na Lasku. Na pozostałych też mieszkają ludzie i sytuacja cóż najwyżej się powtórzy. I naprawdę to śmieszne przypisywać wszystko Panu Skubiszewskiemu...O którego chodzi w ogóle Piotra, czy Henryka?. I na koniec Pykało już nie ma, więc nikt nic nie sprzeda. Wiec wyborczy się skończył, na zebranie przyjdą ludzie zainteresowani sprawami SM, a nie planami wyborczymi Pana S.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Irek_56 5 miesiąc temuocena: 0% 

   Podziękowania dla osob, które się do tego przyczyniły, kolejność przypadek: Mieszkańcy Robert Kempa Hirek Wrona Piotr Skubiszewski

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~obserwator 4 miesiąc temuocena: 38% 

   Budynki sie starzeją. Skądś Spółdzielnie muszą pozyskać fundusze np. na remonty. Jak nie ze sprzedaży działek to...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby
  • ~meme 3 miesiąc temuocena: 75% 

   przecież pozyskują... z funduszu remontowego, z podziału nadwyżki bilansowej. przestań mydlić ludziom oczy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  • ~obserwator 2 miesiąc temuocena: 0% 

   O właśnie... czyli skoro budynki wymagają coraz większych prac bo się starzeją to wzrasta wtedy co... fundusz remontowy. A na fundusz remontowy to kto daje kasę... nie mieszkańcy przypadkiem. Mydlilbym oczy gdyby na fundusz remontowy płacił np. św. Mikołaj. A na nadwyżki finansowe to bym teraz raczej nie liczył.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby
  • ~Milo 1 25 dni temu

   Nie rozumiem Cię. Przecież każda nieruchomość się starzeje i wymaga napraw. Właściciele prywatnych nieruchomości też gromadzą fundusze na remont i do glowy by im nie przyszlo, żeby sprzedać np kawałek ogrodu. W spółdzielni jest łatwiej, bo duża liczba członków spółdzielni gromadzi i odkłada pieniądze na utrzymanie, naprawy i udogodnienia w budynkach i naterenie spółdzielni. Pozbywanie się majątku, który może służyć mieszkańcom, to głupota. Trzeba po prostu o ten majątek dbać i dobrze nim zarządzać.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.493 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022