REKLAMAA1-FortSłużew-10-08----25-08-2019-DNI-OTWARTE
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 kwietnia 2019, 09:06 komentarzy 5

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Ponad 6300 małych butelek wody zamówił ursynowski ratusz, powinny wystarczyć do grudnia. Według jednego z radnych to niegospodarność i generowanie zbędnych odpadów. Apeluje o korzystanie z dzbanków i szklanek.

  W urzędzie dzielnicy Ursynów masowo stosowane są półlitrowe butelki PET, często w towarzystwie plastikowych kubków. Problem zauważyła Michalina Jaczewska, członkini Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa i zwróciła na niego uwagę radnego Antoniego Pomianowskiego.

  Jak przyznaje radny „plastiki” są używane na sesjach rady dzielnicy od kiedy pamięta i w tej kwestii było potrzebne spojrzenie z zewnątrz, które uświadomiło mu skalę problemu.

  – Państwowe i samorządowe urzędy powinny nie tylko organizować akcje edukacyjne, ale także dawać mieszkańcom przykład, jak chronić nasze środowisko przed nadmiarem śmieci – mówi Pomianowski. – Wielka Pacyficzna Plama Śmieci ma powierzchnię pięć raz większą niż Polska! – dodaje radny.

  Na sesjach rady dzielnicy, które potrafią trwać długie godziny, radni wypijają duże ilości wody, a co za tym idzie zużywają wiele plastikowych butelek i kubeczków, do których przelewają wodę. Paradoksalnie, równocześnie na stole stoją dzbanki z wodą.

  Proszę o wycofanie wody w półlitrowych butelkach z posiedzeń sesji i komisji Rady Dzielnicy, spotkań i konferencji organizowanych w Urzędzie Dzielnicy oraz gabinetów członków Zarządu Dzielnicy i zastąpienie jej wodą w dzbankach lub przynajmniej dużych, 1,5 litrowych butelkach. Proszę również o przeanalizowanie możliwości zastąpienia plastikowych kubeczków zwykłymi szklankami  

  - zwraca się Pomianowski w piśmie skierowanym do burmistrza.

  Radny, który sam lubi wodę gazowaną, uważa, że uwzględniając preferencje pracowników, małe butelki można zastąpić dużymi, a wodę podawać z baniaków lub oligoceńską. Po wyjaśnieniu niejasności związanych z warszawską kranówką – także ona może pojawić się w dzbankach.

  W rozmowie z redakcją urząd dzielnicy deklaruje przyjrzenie się poruszonej kwestii. – Zbadamy i rozważymy wszystkie możliwości – mówi Barbara Mąkosa-Stępkowska, rzeczniczka urzędu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bartłomiej 5 4 miesiące temuocena: 50% 

   PAranoja! po pierwsze kranówka jest wodą szkodliwą. Po drugie i tak urząd kupuje najgorszą wodę w butelkach 0,5 l oczywiscie z plastiku. Pajac Pomianowski zwyczajnie pajacuje - kryterium cenowe Panie radny oraz przepisy BHP stanowią, że pracodawca ma obowiązek dostarczyć wodę butelkowaną dla swoich pracowników.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 4 4 miesiące temuocena: 50% 

   Cóż za absurdalny trolling :D Po pierwsze warszawska kranówka nie jest szkodliwa i jest zdatna do picia. Po drugie: przepisy BHP zobowiązują pracodawcę do dostarczenia wody tylko w sytuacji, gdy temperatura powietrza wynosi ponad 28 stopni - dla pracowników wewnątrz budynku. Po trzecie, "kryterium cenowe" dotyczy przetargów, a te przeprowadza się dopiero powyżej kwoty 30.000 EUR. Mimo wszystko, ale aż tyle Urząd chyba nie wydaje rocznie na butelkowaną wodę ;)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~grajek 3 4 miesiące temu

   zapomniałeś Panie Pomianowski że 1. woda jest kupowana z konretnego paragrafu w którym są też inne rzeczy wiec może być w sumie ponad 30000EUR i kwalifikować się do przetargu 2. Kranówka może i nie jest szkodliwa ale liczy się "ostatnia mila" czyli stan rur a nawet kranów w budynku - a jaki on jest? Kto to wie i kto sprawdza? Woda może być super jakosci ale jak przepłynie przez zapleśniały perlator w kranie to już taka super nie będzie. 3. Badania wody wodociągi przeprowadzają raz na bodajże dwa lata - nikt nie daje żadnej gwarancji że rok po badaniu nadal jest wszystko w porządku. 4. Jeśli chodzi o ścisłość to pracodawca ma zapewnić napoje - niekoniecznie wodę. 5. Radny nie jest oficjalnie pracownikiem urzędu - umowy o pracę nie podpisywał - więc nie musi dostawać ani wody ani napojów., można jeszcze wspomnieć o tym że mają obrady w klimatyzowanej sali więc na wysokie temperatury raczej nie są narażeni.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karol 2 4 miesiące temuocena: 50% 

   Proste przecież burmistrz Kempa jeździ komunikacją miejską. To raz, a dwa to ile urzad ma samochodów? Pewnie ze 3 albo 4. Wystarczy na podwyżki dla nauczycieli? Nie wspominając że to zadanie minister Zalewskiej a nie burmistrza

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~proste? 1 4 miesiące temuocena: 70% 

   Hajka zachęcała do picia kranówki, więc niech burmistrz - członek tej samej partii - da przykład i wprowadzi do urzędu dzbanki z kranówką. To samo z samochodami - niech włodarze dzielnicy i miasta najpierw dadzą przykład i zaczną korzystać z komunikacji miejskiej, a dopiero potem niech namawiają do tego mieszkańców. A skoro ww. włodarze z popierają strajki nauczycieli to niech sprzedadzą swoje służbowe samochody, będzie na podwyżki dla nauczycieli.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4061 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019