REKLAMAA1 TEFAL  03.02.2021 - 02.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lutego 2021, 16:19 komentarzy 59

  (SK)

  Radny Piotr Karczewski z Koalicji Obywatelskiej chce przejąć bazarek "Na Dołku". Złożył konkurencyjną ofertę wynajmu terenu dawnej pętli autobusowej przy Płaskowickiej, na której targowisko działa od trzech lat. Stowarzyszenie kupców protestuje, bo ustawa zakazuje radnym prowadzenia działalności na terenie należącym do miasta. Karczewski nie wyklucza złożenia mandatu.

  Trzy lata temu budowa tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy wymusiła przeniesienie bazarku “Na Dołku” na drugą stronę skrzyżowania al. KEN i ul. Płaskowickiej. Od tamtego czasu najpopularniejsze na Ursynowie targowisko funkcjonuje na dawnej pętli autobusowej, którą zlikwidowano wbrew ZTM. Handlarze dzierżawią ten teren od miasta i za kilka dni kończy się im umowa. Kolejna ma być podpisana na dwa lata, do marca 2023 roku. 

  Niespodziewana oferta od... radnego

  Do tej pory Stowarzyszenie Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku" nie miało konkurencji. Jeszcze w ubiegłym roku, 25 sierpnia, złożyło w Zarządzie Mienia m.st. Warszawy wniosek o przedłużenie dotychczasowej umowy dzierżawy i spokojnie czekało.

  Tymczasem 18 lutego, gdy minął termin ubiegania się o dzierżawę tego gruntu, okazało się, że zakusy na pętlę ma ktoś jeszcze - Piotr Karczewski, poprzedni prezes stowarzyszenia, a jednocześnie radny ursynowskiej Koalicji Obywatelskiej. Specjalnie w tym celu 15 lutego odwiesił swoją działalność gospodarczą.

  Przypomnijmy, w 2018 roku ten sam radny zrezygnował z działalności w stowarzyszeniu prowadzącym bazarek po to, by nie stracić mandatu radnego dzielnicy. Wówczas bazarek zawierał umowę z miastem na wynajem pętli przy Płaskowickiej. Dalsze zaangażowanie Karczewskiego byłoby konfliktem interesu i złamanie przepisów ustawy o samorządzie gminnym, które mówią o zakazie prowadzenia przez radnych działalności gospodarczej na majątku gminy, której są radnymi.

  W czerwcu 2017 roku wojewoda już raz wygasił Karczewskiego mandat uznając, że doszło do konfliktu interesu w czasie, gdy bazarek znajdował się jeszcze w starej lokalizacji - przy Braci Wagów. Wojewoda w 2016 roku najpierw "wstecznie" skomunalizował jedną z działek, na których działało targowisko, a potem uznał, że radny ma konflikt interesów. Naczelny Sąd Administracyjny uchylił tę decyzję, przyznając rację radnemu KO.

  Karczewski - już po rezygnacji z bazarku - w marcu 2018 roku zawiesił działalność gospodarczą, a w tym samym roku kandydował znów na radnego dzielnicy, obiecując "poprawę estetyki bazarku" oraz "pilnowanie interesów targowiska". 

  Kto wygra licytację?

  Z tym większym zdziwieniem kupcy przyjęli informację, że ktoś próbuje ich przelicytować w walce o teren pętli autobusowej.

  Ponieważ do Zarządu Mienia m.st. Warszawy zgłosiły się dwa podmioty, 26 lutego odbędzie się licytacja ustna. Zwycięży ten, kto da więcej. Cenę wywoławczą wyznaczono na prawie 32 tysiące złotych miesięcznego czynszu. Tyle kupcy obecnie płacą za teren i jak twierdzą podwyżkę trudno będzie udźwignąć. Obawiają się, że za decyzją radnego stoi sztuczne podbicie ceny i w ostateczności likwidacja bazarku ze względu na jego nieopłacalność. Jak twierdzą, "wysoki czynsz to wysokie ceny dla klientów, którzy zaczną rezygnować z zakupów, przez co kupcy nie zarobią na opłaty".

  - Zwróciliśmy się do wojewody, prezydenta Warszawy, radnych miejskich i ursynowskich, burmistrza, aby przyjrzeli się sprawie i sprawowali nadzór nad tym przetargiem - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl Marek Polanowski, prezes Stowarzyszenia Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku".

  Kupcy, którzy byłego prezesa w listopadzie ubiegłego roku wykluczyli ze swego stowarzyszenia, uważają, że jego stanięcie do licytacji to "próba odwetu i chęć zniszczenia bazarku".

  - Naraził nas na wielkie straty finansowe, m.in. już po tym gdy przestał być prezesem zatrudnił firmę sprzątającą, która za dwa dni pracy wystawiła fakturę na 160 tys. złotych. To tylko czubek góry lodowej. Chyba tylko dwóch kupców go wsparło, reszta - około stu - była za usunięciem. Jeśli wygra, to ci ludzie mogą stracić pracę, jedyne źródło utrzymania - denerwuje się prezes Polanowski. 

  Radny: "Bazarek w fatalnym stanie"

  Radny Piotr Karczewski odpiera te zarzuty i przedstawia odmienne motywy swojej decyzji.

  - Bazarek jest w fatalnym stanie. Stowarzyszenie przez ostatnie trzy lata nie zrobiło nic dla podniesienia estetyki. Brakuje ogrodzenia, teren nie jest wystarczająco sprzątany, brakuje też parkingów. Wstyd mi wobec mieszkańców, że jest tak źle i chcę to naprawić - przekonuje Karczewski. 

  Startować w konkursie na najem terenu dawnej pętli mógł każdy i start radnego dzielnicowego jest zgodny z prawem. Niezgodne z prawem byłoby dopiero rozpoczęcie działalności na terenie miejskim.

  Artykuł 24f ustawy o samorządzie gminnym mówi, że:

  Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.

  Po ewentualnej wygranej radny powinien więc zrzec się mandatu. Czy to zrobi?

  - Nie wykluczam takiej możliwości, będę badał opcje prawne po ewentualnej wygranej - zapowiada Piotr Karczewski.

  Każdy liczy na wygraną

  Dla kupców postawa poprzedniego prezesa jest niedopuszczalna. - Oburzenie wszystkich jest ogromne, również wśród klientów. To nie licuje z godnością radnego. Przez urażoną dumę, prywatę chce zniszczyć bazarek, nie licząc się z niczym. To typowa próba przejęcia, po trupach do celu - mówi jeden z handlujących “Na Dołku”.

  W ursynowskiej Koalicji Obywatelskiej zaskoczenie i wściekłość, radny nikogo nie powiadomił ugrupowania o swoich zamiarach. Działacze KO robią dobrą minę do złej gry.

  - Ja bym postąpiła inaczej. Ale do momentu, gdy coś jest zgodne z prawem to jest dozwolone. A złożenie oferty przez radnego jest zgodne z prawem. Na miejscu Karczewskiego nie czekałabym natomiast ze zdaniem mandatu - słyszymy od jednej z kluczowych radnych Koalicji Obywatelskiej w radzie dzielnicy. Z szefem ursynowskiej PO Tomaszem Sieradzem oraz szefem rady dzielnicy Michałem Matejką nie udało nam się skontaktować.

  Kto ostatecznie przejmie kontrolę nad najpopularniejszym ursynowskim bazarkiem? To będzie wiadomo w piątek, 26 lutego. Ustna licytacja rozpocznie się w samo południe i jak zapowiadają obaj jej uczestnicy, zamierzają wygrać.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 116

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 28
   WKURZONY
  • 46
   BRAK SŁÓW

  59Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ciekawski 59 3 dni temu

   Kto wygrał licytację?

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kawa 58 3 dni temu

   Bazarek

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 57 4 dni temuocena: 80% 

   Jak ludzie protestowali kiedy mieszkańcy ul. Polaka walczyli o tereny zielone i pętlę. Byli szykanowani, uprzedzaliśmy , że Radny z PO nie ma uczciwych zamiarów. Potencjalni właściciele pawilonów stracili by swoje pieniądze za ich zakup. Proszę teraz widać na kogo Państwo głosowaliście. Tylko tak dalej. Widać jak władza dzielnicy toleruje poczynania Radnego czyżby "kolesiostwo" dalej istniało Co robi Burmistrz w tej sprawie i Przewodniczący Rady. CZAS NAJWYZSZY PANIE BURMISTRZU ZADBAC O TEN KULTOWY BAZAREK I POSŁUCHAC RAD MĄDRYCH RADNYCH. PROSZĘ PRZYWRÓCIC PETLĘ Jeżeli rozwijamy komunikację publiczną. Władze rządowe i samorządowe namawiają mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej, dlaczego więc dążą do likwidacji pętli autobusowej potrzebnej nie tylko mieszkańcom, jak równie zabezpiecza socjal kierowcom autobusów. Co Panowie na to Burmistrzu i Prezydencie Warszawy ?

   Edytowany: dzisiaj 07:59

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 56 4 dni temuocena: 50% 

   Jak ludzie protestowali kiedy mieszkańcy ul. Polaka walczyli o tereny zielone i pętlę. Byli szykanowani, uprzedzaliśmy , że Radny z PO nie ma uczciwych zamiarów. Potencjalni właściciele pawilonów stracili by swoje pieniądze za ich zakup. Proszę teraz widać na kogo Państwo głosowaliście. Tylko tak dalej. Widać jak władza dzielnicy toleruje poczynania Radnego czyżby "kolesiostwo" dalej istniało Co robi Burmistrz w tej sprawie i Przewodniczący Rady. CZAS NAJWYZSZY PANIE BURMISTRZU ZADBAC O TEN KULTOWY BAZAREK I POSŁUCHSC RAD MONDRYCH RADNYCH

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ŻYCZLIWY 55 5 dni temuocena: 50% 

   Szanowna Pani Barbaro Dionizoz Przed upublicznieniem swoich ZŁOTYCH MYŚLI powinna Pani wystąpić z roszczeniem do Ministerstwa Szkolnictwa o zwrot poniesionych kosztów w szkole podstawowej . Po błędach ortograficznych domniemam że na szkole podstawowej zakończyła Pani swoją edukację.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek_ekscentryk_ziemniaków 54 5 dni temuocena: 40% 

   Przepraszam Panią ale po ile te kartofle? Albo ta ładna pietruszka? Potrzebuję tak z 2 kilo na rosuł.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PietruchaCoBuchaOkrucha 53 5 dni temuocena: 38% 

   Pietruszka po 4.99zł/kg a zniemniaczki zależy czy młode czy stare, młode 5zl/2.5kg stare 6zł/2.5kg (taki siateczki mamy)

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek_ekscentryk_ziemniaków 52 5 dni temuocena: 29% 

   Dobra to ja poproszę 2 kilo pietruchy, kilo ziemniaków, z 3 marchewki i 2 cebule. Tylko te marchewki takie porządne, bo dwuch synuw mam. I może jeszcze pół kilo ogórków. Będą potem kiszone.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadeusz Stonka 51 5 dni temuocena: 40% 

   Panie, u mnie bazarze w Piasecznie mamy świeżutką pietruszeczkę spod Białegostoku po 3,50 za 1kg, zapraszam do nas

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Poppy 50 5 dni temuocena: 92% 

   Scyzoryk w kieszeni się otwiera. Białoruś to mało powiedziane. I jeszcze kolesie, którzy robią dobrą minę do złej gry, w imię źle pojętego partyjnego interesu. Gdzie my żyjemy?

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FANUSIA 49 4 dni temuocena: 100% 

   Na URSYNOWIE

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara Dionizoz 48 5 dni temuocena: 46% 

   Szkoda Bazarku bo bazarek na propsie szczegulnie jak tam jest spawner żulów normalnie jebie gorzej niż w gorzelni ,ale szkoda bazarku

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aloizy 47 6 dni temuocena: 91% 

   Jak panu nie wstyd panie radny .Pogratulować decyzji, na pewno zyska pan rzesze zwolenników przy następnych wyborach. Gratuluję KO. takich radnych zaradnych członków.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FANUSIA 46 4 dni temu

   Panu Radnemu nigdy nie było wstyd bo on się w ogóle nie odzywa.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dylematy 45 6 dni temuocena: 92% 

   Dlaczego ma być licytacja USTNA ? Czy to nie będzie tak , że będzie dwóch graczy licytujących : radny Karczewski biznesmen i Stowarzyszenie kupców , którym dowodzi pan Karczewski ?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 44 6 dni temuocena: 96% 

   To nie jest konflikt interesów. To jest szczęśliwa zbieżność, kiedy interesy radnego i przedsiębiorcy są zbieżne, a łączenie obu funkcji pozwala na ich pomyślną realizację. A Platforma znowu będzie się dziwić, że przegra kolejne wybory. Straszne, ale PiS nie ma z kim przegrać.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 43 6 dni temuocena: 41% 

   Ludzie, co Wy z tymi Broniszami? Na bazarku nie sprzedaje się tylko owoców i warzyw. Jest też masa innych rzeczy. Ja np. kupuję wędliny - mam takie miejsca, gdzie są bardzo dobre - świeże, smaczne, choć pewnie droższe, niż w supermarketach. Za to wiem, co jem - szynka wygląda jak szynka, kiełbasa uwędzona, a nie pomalowana... Jajka kupuję po 80 gr. - te są najdroższe, za to smakują jak trzeba i żółtka nie są intensywnie pomarańczowe. Nawet jak warzywa kupuję, to mało mnie to interesuje, czy są z Bronisz, czy z pola - ważne, jak smakują. Np. w końcu na bazarku znalazłem łagodną cukrówkę - w okolicznych sklepach trafiała się paląca, o ile w ogóle była. Dobra, nie będę dalej opisywać zakupów, bo tu nie o to chodzi. Na bazarku jest też tandeta, ale wystarczy raz się sparzyć i już wiadomo, gdzie nie robić zakupów. Generalnie chodzi mi o to, że bazarek ma również swoich zwolenników. I, szczerze mówiąc, obawiam się, że pan jeszcze radny wyczuł, gdzie można dobrze zarobić, nawet kosztem tego

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 42 6 dni temuocena: 75% 

   bazarku. Dla mnie jest to ewidentne wykorzystywanie własnej pozycji dla własnego interesu, nawet, jeśli prawo na to zezwala. :-(

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marrrek 41 6 dni temuocena: 87% 

   Zgoda, tylko ja kiedyś - jeszcze jak bazarek był na starym miejscu - widziałem jak Pani usuwa stempelki z jajek. W ten sposób jajka po 0,40 PLN stają się tymi po 1,00 PLN. Zmywacz do paznokci idealny!

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~2BORNOT2B 40 6 dni temuocena: 81% 

   Jeśli chodzi o jajka, to jakież było moje zdziwienie, gdy w czasach, gdy bazarek był jeszcze w starym miejscu, zauważyłem, że do kilku "konkurencyjnych" sprzedających jajka donosi jedna i ta sama osoba z jednego i tego samego busa.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 39 5 dni temuocena: 40% 

   @ Marrek @2BORNOT2B Nie pisałem, że wszystkie osoby na bazarku sprzedają własny towar w superjakości - jak zaznaczyłem, można tam kupić tandetę, niektórzy pewnie też kombinują. Ale można się zorientować w jakości rzeczy. Co do jajek - pan, u którego kupuje, sprzedaje je z własnego samochodu, z którego nikt inny jajek nie dobiera, a najdroższe są po 80 gr. Sprawdziłem kilka innych miejsc, zanim go znalazłem, ale znalazłem i teraz mogę kupować smaczniejsze jajka, niż z supermarketu.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~poppy 38 5 dni temuocena: 100% 

   @ Szary Człowiek. Ale paragon ci wystawia? Możesz zapłacić kartą? Przecież oni nie płacą podatków, nie mają żadnych kosztów, sanepid tam się nie pokazuje. A wszystko to wygląda jak środkowoafrykański targ. Nikt tu chyba nie protestuje przeciwko zdrowej żywności czy smacznym jajkom od pana Stasia. Chodzi o ogarnięcie tego śmieciowiska w samym środku dzielnicy. Takie bazarki mogą być organizowane w weekendy w jednym wyznaczonym miejscu, nawet na zamkniętej ulicy. Ale w niedzielę o godzinie 16 nie powinno być już śladu po tym bałaganie.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 37 5 dni temuocena: 50% 

   @ poppy A to nie jest tak, że rolnicy mogą sprzedawać część "owoców swojej pracy" właśnie w taki wolny sposób? To się nazywa "rolnicza sprzedaż bezpośrednia", którą rolnik może dokumentować u siebie w zeszycie lub też "rolniczy handel detaliczny", który nie jest opodatkowany do 20 000 zł rocznego przychodu. Na targowisku poza tym są oczywiście sprzedający, u których można bez problemu zapłacić kartą i dostać paragon...

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~poppy 36 5 dni temuocena: 100% 

   @Szary Człowiek. Czy jako mieszkańcowi Ursynowa podoba Ci się taki stan, że przez 5 dni w tygodniu w samym środku dzielnicy mamy ogrodzone śmietnisko, latające ceraty i totalny bałagan tylko po to, żebyś w sobotę i niedzielę miał możliwość zakupu jajka czy marchewki? Czy też wzorem innych krajów (Włochy, Francja, Niemcy) takie stragany pojawiają się na placach, parkingach czy ulicach np. w sobotę czy niedzielę o 7 rano i znikają (dosłownie) o godzinie 14 czy 15?

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szary Człowiek 35 4 dni temuocena: 50% 

   @ poppy Stan mi się nie bardzo podoba, fakt. Ale doceniam też to, że mam możliwość zakupu jajka, czy marchewki i oczywiście wielu innych rzeczy na bazarku. Lokalizacja mi pasuje (mieszkam obok), choć nie przeszkadzałoby, gdyby było tak, jak piszesz - zajęty parking przy Urzędzie na weekend, potem posprzątany. Ale z tego, co pamiętam, Urząd się na to nie zgodził. Inne dalsze lokalizacje już mi tak nie pasują.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wielki Brat 34 6 dni temuocena: 100% 

   Szanowny Panie Radny swoją decyzją jedno znacznie się Pan określił i pokazał w której części ciała ma obowiązujące prawo i dobre obyczaje, Fakt że został Pan wybrany Radnym powinien być zaszczytem ,funkcja ta związana jest z pracą dla dobra innych a nie stanowić odskoczni do prowadzenia prywatnego interesu z wykorzystanie mandatu radnego. W jakim świetle stawia Pan innych naprawdę zaangażowanych w swoją działalność radnych nie tylko z Pana opcji politycznej. Wstyd , Wstyd , i jeszcze raz Wstyd Panie Radny Karczewski

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FANUSIA 33 4 dni temu

   I co z tego Pan radny zawsze dbał o swoje interesy a reszta to gumką wytrzeć.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiesława 32 6 dni temuocena: 48% 

   A dlaczego miasto po prostu nie aneksowało umowy z kupcami? Przecież budowa POW się przedłużyła.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 31 6 dni temuocena: 85% 

   Przedłuża się min. dzięki kupcom, którzy opóźnili oddanie terenu o pół roku. Zaorać ten grajdół, a osoby odpowiedzialne za dewastację dzielnicy pociągnąć do odpowiedzialności.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graża 30 6 dni temuocena: 88% 

   Ale syf. Gratuluję PO. Żenada. Czy Platforma i Nowoczesna tak chcą wygrać z PiS wybory?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Słoń Trąbalski 29 6 dni temuocena: 78% 

   A kto byl za bazarkiem na petli? Wymieniam: Pomianowski, Antosiuk, Orzeł. Pomianowski był wtedy nawet wiceburmistrzem odpowiedzialnym za nieruchomości.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FANUSIA 28 4 dni temu

   Brawo SŁOŃ Trąbalski Pogratulować tylko BRAWO! MASZ RACJĘ

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~321 27 6 dni temuocena: 86% 

   P. Karczewski to z jakiej stajni - PO, PiS, SLD czy ludowcy, a może już od Hołowni?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ona 26 6 dni temuocena: 75% 

   I dobrze. Dość brudu i sprzedawców, którzy zakupy robią w Broniszach. Ani ceny niższe ani jakość wyższa. A już ilość parkujących gdzie popadnie to skandal

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 25 6 dni temuocena: 23% 

   Ale za to ludzie mają pracę. Po za tym nie wszyscy zaopatrują się w Broniszach. Duża część sprzedawców sprzedaje swoje własne produkty: miody, pieczywo, garmażerka, ale również owoce, warzywa.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 6 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~precz z tym syfem 24 6 dni temuocena: 82% 

   Podsuwam pomysl dla ugrupowania, chcacego wygrac wybory samorzadowe na Ursynowie: wystarczy jeden punkt programu - likwidacja tego syfu zwanego bazarkiem.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 23 6 dni temuocena: 87% 

   Karczewski i reszta bandy straganiarzy są sami siebie warci. Zdarzało mi się kiedyś zaglądać na bazar przed przeniesieniem i nigdy nie rozumiałem jego fenomenu. Większość produktów pochodziła z tych samych podwarszawskich hurtowni warzyw i owoców, z których reszta sklepów w Warszawie się zaopatruje. Jedynie jajka od pewnego starszego małżeństwa dobrze wspominam, reszta to ten sam badziew tylko za wyższą cenę. Szczerze mam dosyć roszczeniowego podejścia straganiarzy, którzy domagają się od miasta wszystkiego za pół darmo. Mam w nosie ich rozterki związane z lokalizacją bazarku czy wysokością czynszu, który i tak jest bardzo niski. Nie jestem przeciwnikiem bazarów jako takich, niemniej powinny być one w większym stopniu uregulowane by rzeczywiście sprzedawali tam rolnicy a nie przedsiębiorcy codziennie rano zaopatrujący się w hurtowniach.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hmmm 22 6 dni temuocena: 64% 

   Prawda jest jedna. Jeśli chcemy mieć dostęp do żywności od producenta , to dzielnica powinna mieć profesjonalnie zaprojektowaną i wykonaną , zadaszoną Halę targowa czynną codziennie w godzinach oczekiwanych przez kupujących. Można pooglądać takie hale targowe w innych miastach. Są nawet takie zbudowane jeszcze przed II wojną. Przecież nikt nie musi się kurczowo trzymać oczekiwań jednej , czy kilku osób. Mamy XXI wiek.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 21 6 dni temuocena: 100% 

   @hmmm Ale w zasadzie czemu? Na kabatach są dwa sklepy obok siebie (po obu stronach wąwozowej) reklamujące się jako "od rolnika". Po drugie w czasach pandemii wielu sprzedawców postanowiło omijać pośredników i sprzedają z dowozem na telefon. Wielu z nich musi się ratować przy zamkniętych restauracjach, które często kupowały bezpośrednio. Choć też należy uważać bo część tych "od rolnika" także zaopatruje się w Broniszach, jeśli ktoś ma bardzo duży asortyment to tu raczej jest pewne, że nie produkuje tego sam. Jest jeszcze trzecia opcja, jadąc w stronę piaseczna wystarczy zboczyć kilka km i można zahaczyć o rolników. We wsi zgorzała sprzedają dobre ziemniaki i dynie. To nie jest tak, że jeśli nie zrobi się drogiej hali to mieszczuchy nie będą mogły kupić dobrych warzyw.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hmmm 20 5 dni temuocena: 0% 

   @prawdziwy _patriota . Zgoda. Są możliwości żeby kupić zdrową żywość. Targowisko nie jest niezbędne. Ale nie zawadzi jeśli jest. Tu chodzi o te klimaty , gdzie wszystko w jednym miejscu i nie na najwyższym „c”. Gdzie ludzie przychodzą i zanim kupią to „pogadają” .... . A przy tym czysto, z zapleczem sanitarnym i socjalnym. Kulturalnie. Odpowiedzialnie.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 19 5 dni temuocena: 100% 

   @hmmm Nie jestem przeciwny bazarom czy też raczej targowiskom. Mercado San Miguel jest wizytówką Madrytu, niemniej nie uważam, że budowa czegoś takiego za publiczne pieniądze jest priorytetem. Mnie niestety wciąż szlag bierze gdy wspomnę sobie walki z policją przy likwidacji bazaru pod pajacem dzięsięciolecia. Niechlubny symbol bazarowej mentalności, wszystko jest be ponieważ miasto nie dało nam tak dobrej lokalizacji za darmo jaką mieliśmy wcześniej.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie wierzę! 18 7 dni temuocena: 87% 

   I wszystkie tuzy, szychy i notable z Platformy Obywatelskiej pochowały się i nie ma ani jednego, który skomentowałby start radnego PO w przetargu?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uwolnić serce Ursynowa od jarmarku Europa! 17 7 dni temuocena: 86% 

   32 tys czynszu miesięcznie daje 8 tys. czynszu na weekend, co daje 4 tys. czynszu za 1 dzień handlowy (sobota i niedziela). Przy ilości co najmniej 100 stanowisk (25 w jednym rzędzie) daje maksymalny dzienny koszt 1 stanowiska na poziomie 40 zł. Przy 50% narzucie na ceny zakupu z Bronisz nieźle się kupcy wzbogacają na frajerach z Ursynowa....I mogą darmowo trzymać rzęchy i zafoliowane budy przez cały tydzień zamiast w ramach odrobiny przyzwoitości i szacunku dla mieszkańców uprzątnąć teren po sobie. Dość obietnic bez pokrycia, że tym razem zadbają o estetykę!

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 57 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 16 7 dni temuocena: 83% 

   Kempa i estetyka? Człowieku toż to OKSYMORON. Nie widzisz jak estetycznie inaczej za jego rządów wygląda Ursynów? ...Radom już lepiej zaczyna wyglądać.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 35 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 15 7 dni temuocena: 82% 

   Wiadomo po co tacy ludzie idą po polityki, szczególnie do Koalicji

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 14 6 dni temuocena: 67% 

   Ursynowianin ma absolutną rację,do PO idą sami nieudacznicy,którzy się wiją na myśl o "pensji" 2 koła,dla nich to być albo nie być tacy zachłanni

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 13 7 dni temuocena: 86% 

   A co pętlą? Znów 136, 195 oraz 503 bedą robiły oberka wokół Ursynowa. Przecież to kosztuje bardzo duże pieniądze!

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 12 7 dni temuocena: 94% 

   Kempa niech odpowie. To on lobbował aby bazar wylądował w tym miejscu. I tak Burmistrz działa na szkodę Dzielnicy. Autobusy stojąc na jezdniach dewastują nawierzchnię, ludzie dewastują chodniki i trawniki. Niech bazar wynajmie teren na normalnych zasadach- stoi pusty parking na zapleczu Multikina. Ale to już nie działka Dzielnicy... Więc promocyjnych warunków nie będzie.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 45 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 11 7 dni temuocena: 80% 

   Panie radny , czas odpuścić i przestać się kompromitować, wziąć się w końcu do uczciwej pracy .

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursy 10 7 dni temuocena: 72% 

   Ursynów to fanatyczne zaplecze PO coś jak Radio pewnego Tadzia z Torunia dla PiS, tu każdy wał PO zostanie wybaczony.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dionizy Spadżetti 9 5 dni temuocena: 75% 

   Nie obrażaj mi tu Ursynowa wieśniaku zapewne z Wilanowa!!

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolińczyk1987 8 7 dni temuocena: 73% 

   Dlaczego tego bajzlu nie umieścić na P+R przy skrzyżowaniu Ciszewskiego /KEN. Teren oddzielony od ulicy z parkingiem a i zadaszenie by było. A Karczewski to już pokazał swój porządek na poprzednim "Dołku" walające się śmieci, szczury, wypływające z toi toi fekalia. Sąsiadujący mieszkańcy pamiętają zapachy i jakie porządki były przez cały tydzień po weekendowym pseudo-rolniczym targu prosto z Broniszy.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Człowiek z inicjatywą 7 7 dni temuocena: 74% 

   Radny - zaradny. To się nazywa inicjatywa (prywatna)! Takich man właśnie trzeba - LUDZI Z INICJATYWĄ.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie zdziwiony 6 7 dni temuocena: 88% 

   Czemu niby się dziwić? nie pierwszy radny zaradny z PO. Dla jednych bazarek dzięki układom w Ratuszu, dla innych fundacje działające też dzięki przychylności Ratusza. Kto głosuje na takich zaradnych?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miki 5 7 dni temuocena: 91% 

   Estetyka i porządek ? WSTYD PANIE RADNY. Proszę sobie przypomnieć co było na starym bazarku za Pana kadencji jak śmiecie fruwały !!!

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POr 4 7 dni temuocena: 89% 

   Większy cwaniak. Poprawa estetyki- tiaaa. W poprzedniej lokalizacji estetyka i porządek były wzorcowe :-(

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Juz po PO 3 7 dni temuocena: 84% 

   Czy Platforma w ten sposób chce odbudować wizerunek?

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 2 7 dni temuocena: 75% 

   A kto spośród tego towarzystwa byłyby tym zainteresowany ?

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2646 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021