REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 lutego 2018, 12:02 komentarzy 19

  (SK)

  REKLAMA

  W dzień sesji poświęconej sprawie przenosin bazarku "Na Dołku", radny Piotr Karczewski rezygnuje z szefowania stowarzyszeniu kupców. Powód? Konflikt interesu, który nastąpi, gdy targowisko przeniesie się na teren byłej pętli autobusowej, należącej do miasta. Także dziś, stowarzyszenie "Otwarty Ursynów" złożyło wniosek do prezydent Warszawy o kontrolę decyzji ws. dzierżawy pętli na potrzeby targowiska.

  Wieczorem odbędzie się sesja Rady Dzielnicy poświęcona bazarkowi i likwidacji pętli autobusowej Natolin Płn. O zajęcie się sprawą wnioskowali radni opozycji, na czele z Pawłem Lenarczykiem z "Otwartego Ursynowa". Stowarzyszenie to od dawna zwraca uwagę, że w procesie podejmowania decyzji o wydzierżawieniu pętli kupcom, miało dojść do nadużyć i łamania procedur.

  - Sprawa ta budzie wiele kontrowersji ponieważ prezesem stowarzyszenia kupców jest radny dzielnicy Ursynów Piotr Karczewski z Platformy Obywatelskiej, a sprawa Bazarku na Dołku powoduje obecnie utrudnienia w budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. W tej sprawie zachodzi poważne podejrzenie, że przedstawiciele m.st. Warszawy zamiast reprezentować interes publiczny, reprezentują interes prywatny - mówi Piotr Skubiszewski, przewodniczący OU. 

  Lokalni działacze zarzucają miastu błędy proceduralne, utrudnianie dostępu do informacji publicznej oraz działania na szkodę mieszkańców. Zwracają uwagę na sięgające 100 tys. złotych miesięcznie koszty wydłużenia tras autobusów po likwidacji pętli.

  Pragniemy podkreślić, iż biura m.st. Warszawy i inne jednostki organizacyjne m.st. Warszawy zgodnie z art. 50 ustawy o samorządzie gminnym powinny gospodarować mieniem komunalnym przy zachowaniu szczególnej staranności przy wykonywaniu zarządu, obrotem  tym mieniem zgodnie z przeznaczeniem tego mienia, przy zachowaniu zasad ogólnych, tj. legalności, gospodarności, celowości i rzetelności

  - napisali wnioskodawcy w piśmie do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

  Dziś o 17:00 przed sesją ugrupowanie to organizuje konferencję prasową m.in. na ten temat z udziałem radnego miejskiego Piotra Guziała. Sesja rozpoczyna się w ratuszu o godz. 18:30. 

  Karczewski rezygnuje z szefowania bazarkowi

  Tymczasem radny Piotr Karczewski poinformował dziś, że rezygnuje z funkcji prezesa Stowarzyszenia Kupców-Inwestorów Giełdy na Dołku.

  - To moje ostatnie dni na stanowisku prezesa Stowarzyszenia Kupców. Rezygnuję z tej funkcji, bo jestem radnym Ursynowa, a Bazarek Na Dołku w swej czasowej lokalizacji znajdzie się na gruntach gminnych. Byłby to więc ewidentny konflikt interesów, do którego nie mogę dopuścić - napisał w oświadczeniu przesłanym do mediów.

  Radny w takiej sytuacji ma do wyboru, albo zrezygnować z mandatu radnego, albo z bazarku. Wybrał to drugie.

  Ale konflikt interesów zarzucano Karczewskiemu już wcześniej, bo bazarek przy Braci Wagów częściowo znajduje się na skomunalizowanej w ubiegłym roku przez wojewodę działce miejskiej. Z tego powodu wojewoda uchylił radnemu mandat, a ten odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który unieważnił decyzję (orzeczenie nie jest prawomocne).

  W oświadczeniu Karczewski odpiera również zarzuty "Otwartego Ursynowa" dotyczące zajęcia pętli przez bazar.

  - Chodzi nam dziś o to, aby bazarek z czasowej lokalizacji korzystał zaledwie przez kilka lat, a potem wrócił na stare miejsce po zakończeniu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. To co opowiadają działacze "Otwartego Ursynowa" to kolejne kłamstwa. Nie planujemy zagarnąć tego terenu na zawsze i nie otrzymaliśmy tej lokalizacji w wyniku jakichkolwiek politycznych układów. 5 tysięcy mieszkańców podpisało petycję w sprawie takich, a nie innych przenosin, załatwianie formalności trwało ponad rok. Bazarek będzie płacił miastu ogromny miesięczny czynsz, a te pieniądze trafią do publicznej kasy - pisze radny Karczewski.

  Jak poinformował wczoraj burmistrz Robert Kempa, podpisanie umowy na dzierżawę z kupcami ma nastąpić po 27 lutego. Doszłoby do tego w ubiegłym tygodniu, ale podczas sesji Rady m. st. Warszawy, radny Piotr Guział zawnioskował o przedstawienie informacji na ten temat przez prezydent stolicy. Ostatecznie wniosek wycofał, pod warunkiem, że sprawą zajmie się komisja infrastruktury. Szefowa tej komisji zapowiedziała posiedzenie komisji właśnie na 27 lutego. Wiceprezydenta Witold Pahl zapewnił radnego, że do tego czasu umowa z kupcami nie zostanie podpisana.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  19Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~spec 19 11 miesięcy temu

   sama morda karczewskiego budzi wstręt i przekonanie że coś ta hiena knuje

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agent 18 11 miesięcy temu

   Ale CBA to bym mu wysłał

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 17 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Panie Radny Karczewski! Wlasnie przeczytalam Pana oswiadczenie w Passie i chcialam sie Pana spytac, dlaczego przez tyle lat funkcjonowania bazarku nie szanowal Pan okolicznych mieszkancow, narazajac nas na codzienny widok porozwalanych bud i pawilonow oraz wszechogarniajacego balaganu w Sercu Ursynowa. Mial Pan wystarczajaco duzo czasu, aby udowodnic, ze bazarek moze byc estetycznym miejscem, gdzie w weekendy rozkladaja sie stragany, a w reszte tygodnia jest czysto, milo i estetycznie. ALE NIE BYŁO ANI CZYSTO ANI ESTETYCZNIE. Wiec to nie politycy strasza nas bazarkiem, ale Wy to zrobiliscie przez wiele lat swojej grabieżczej obecności. Niech Pan spojrzy bezstronnym okiem, jak to SERCE URSYNOWA wyglada. Jak serce nowoczesnej dzielnicy?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 16 11 miesięcy temuocena: 86% 

   Zwykły chwyt marketingowy przed wyborami samorządowymi. Po wyborach prezes wróci na swoje stanowisko.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pytacz 15 11 miesięcy temuocena: 18% 

   A po co Guzial zlozyl ten wniosek ? Jaki ma interes w wydluzeniu calego procesu ?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 14 11 miesięcy temuocena: 86% 

   walka z korpucją polityczną? dbanie o standardy życia publicznego?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Melo 13 11 miesięcy temuocena: 0% 

   No z pewnością :) niech zacznie od siebie przekrętas !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 12 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Karczewski przekrętas raczej od siebie nie zacznie :(

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amarez 11 11 miesięcy temuocena: 75% 

   Wyprowadzka na pętle na Polaka na parę lat a potem powrót na stare śmiecie produkować śmiecie w przyszłym parku nad POW. Los bazarku w tej formie jest już policzony - podobnie jak kiedyś Jarmark Europa czy KDT ale jak się okazało finalnie z korzyścią dla wszystkich kupców. Wczoraj wracałem przez bazarek i dziwię się, że co poniektórzy właściciele mają jeszcze powypychane budy towarem, ciekawe czy będą paniczne wyprzedaże

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zz 10 11 miesięcy temuocena: 65% 

   XXI wiek a bazarek jak ze średniowiecza , wystarczy tego dziadostwa , komu brakuje takiego handlu to w Konstancinie 15 min jazdy samochodem jest podobny twór i tam mogą się zaopatrywać ci którym potrzeba tzw świeżego mięska i warzyw rodem z giełdy Ożarowie

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek H. 9 11 miesięcy temuocena: 78% 

   za późno kochanieńki. Niesmak pozostał

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przyjaciel zwierząt 8 11 miesięcy temuocena: 64% 

   Wywalić ten bazarek jak najdalej. Przed wejściem budowlańców cały teren chlorkiem trzeba odkazić, żeby ludzie mogli bezpiecznie do prac ziemnych przystapić.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 7 11 miesięcy temuocena: 82% 

   Co za cyrk, teraz nagle zachodzi konflikt interesów?? a wcześniej nie zachodził???

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_Rydz 6 11 miesięcy temuocena: 66% 

   Precz z tym OHYDNYM bazarem !!!!!!! Wynocha z URSYNOWA - stare budy, bród i smród a do tego drożyzna !!!! Pętla dla Autobusów a nie dla BRUDASÓW !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 5 11 miesięcy temuocena: 45% 

   Bazarek na Ursynowie był kiedy ty jeszcze latałeś na bosaka za krowami. Gdyby rodzice nie sprzedali ziemi i nie kupili ci mieszkania w stolicy to byś nawet nie wiedział jak Ursynów wygląda.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spec 4 11 miesięcy temuocena: 100% 

   marek...ty tępa dzido bez szkoły - to że ktoś zaczął tam handlować w chorych latach 80-tych i przyzwyczaił się do tego miejsca nie znaczy że nadal będzie to robił...czasy się na całe szczęście już dawno zmieniły jak i okolica, w której powstał bazar. Teraz ten śmietnik to jedna wielka zakała Ursynowa, nikt normalny nie robi tam zakupów skoro TO SAMO ma w sklepie i o polowe taniej - obudź się człowieku i skończ pi@#$ić!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malena 3 11 miesięcy temuocena: 41% 

   Zabierzcie sobie ten wstrętny POW a nasza dzielnice zostawcie już w spokoju. Bazarek ma zostać tam gdzie jest.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gust 2 11 miesięcy temuocena: 58% 

   Hahahahaha!!! O gustach się nie dyskutuje ale już czuje Pani gust estetyczny!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kosc 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   ...o boże co za ciemne ludziska

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2643 sekundy
  REKLAMA