REKLAMAA1_PrimaveraSPA-20-07----31-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 grudnia 2017, 15:02 komentarzy 11

  (SK)

  REKLAMA

  Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił zarządzenie wojewody mazowieckiego o wygaszeniu mandatu radnego Piotra Karczewskiego z PO. 

  W czerwcu wojewoda wygasił mandat ursynowskiemu radnemu, szefowi bazarku - Piotrowi Karczewskiemu z Platformy Obywatelskiej. Wojewoda uznał, że w przypadku radnego doszło do konfliktu interesu, bo prowadzi on działalność gospodarczą na terenie należącym do miasta. Chodzi o skrawek bazarku "Na Dołku", który został skomunalizowany przez wojewodę w ubiegłym roku, z datą wsteczną od 1999 roku.

  - Zarządzenie zostało wydane w związku z tym, że nastąpiło naruszenie ustawowego zakazu łączenia funkcji radnego z wykonywaniem określonych w odrębnych przepisach funkcji i działalności - tłumaczyła rzecznik wojewody Ewa Filipowicz.

  - Prawo nie może działać wstecz. Skrawek działki został skomunalizowany przez wojewodę po to, by znaleźć "haka na Karczewskiego" - odpowiadał radny w rozmowie z Haloursynow.pl.

  Wojewoda w swoim zarządzeniu uchylającym mandat, powołał się również na artykuł 24e ustawy o samorządzie gminnym, mówiący o zakazie podejmowania przez radnych dodatkowych zajęć, i otrzymywania darowizn, mogących "podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu". W tym przypadku chodziło o starania stowarzyszenia kupców, którego radny jest prezesem, o przejęcie pętli autubusowej na potrzeby przenosin bazarku.

  Karczewskiego oskarżano, że będąc członkiem koalicji rządzącej Ursynowem mógł wywierać wpływ na zarząd dzielnicy, by ten wydawał korzystne dla jego działalności gospodarczej decyzje.

  WSA: Zarządzenie wojewody uchylone

  Od decyzji wojewody Karczewski odwołał się do sądu. W środę 13 grudnia sędzia ogłosił wyrok. 

  - Sąd uchylił zaskarżone zarządzenie zastępcze wojewody mazowieckiego i zasądził na rzecz skarżącego zwrot kosztów procesowych - informuje sędzia Joanna Kube. 

  Sąd podzielił stanowisko radnego, że nie było podstaw do wygaszenia mandatu. Szczegółowe uzasadnienie wyroku znane będzie w ciągu dwóch tygodni. Wyrok nie jest prawomocny, a wojewodzie przysługuje odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Nie wiadomo jeszcze, czy wojewoda skorzysta z tego prawa. - Czekamy na uzasadnienie - mówi krótko Ewa Filipowicz, rzeczniczka urzędu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 12
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Artysta plastyk 11 7 miesięcy temu

   Glosowałam na pana panie Karczewski ale już nie popełnię tego błędu! Cały ten PiS i PO to jedno bagno! Mam nadzieje że będzie pan bezrobotny i na zasiłku i że pójdzie pan do więzienia za tą pętlę którą pan zabrał starszym ludziom! Np. NIEWIDOMYM!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MJN 10 7 miesięcy temuocena: 0% 

   PiSPO jedno zło, przejęli sądy, więc kumplowi po fachu krzywdy zrobić nie dadzą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~benol 9 7 miesięcy temuocena: 25% 

   Żałosne są te komentarze trolli Otwartego Ursynowa. Czas się pogodzić że nie macie racji frustraci. Skończcie te polityczną wojenkę i zacznijcie wreszcie robić coś pożytecznego dla mieszkańców. Tylko niszczycie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dominika 8 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Trzeba poczekać na uzasadnienie. Może wojewoda popełnił jakiś błąd, a może przepisy prawa są takie nieprecyzyjne. Oczywiste dla mieszkańców jest to, że to co robi Karczewski to przekroczenie przyzwoitości. Zawalenie dzielnicy reklamami, czy wpływanie na zarząd burmistrza i miasta na decyzje to szachrajstwo. Do tego, jeszcze pętle zlikwidowali na jego zamówienie. Przez to pogorszyły się trasy autobusów. Podejrzewam, że sądy mogą wydawać takie głupie wyroki, aby odegrać się na PiSie. Szkoda, że nie biorą pod uwagę zwykłych ludzi, którzy muszą wstydzić się za takiego radnego jak ten cały Karczewski.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz 7 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Karczewski to okropny gościu. Takie osoby nie powinny pełnić funkcji publicznych. Koleś prowadzi ten swój bazarek, wszędzie syf, nie dba o ludzi, tylko dba o siebie. Bezczelny typ, chora sytuacja.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzychu56 6 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Taki wyrok, to jakieś nieporozumienie. Pewnie w tej sprawie były naciski na sąd. Podobno wyrok dwa razy był odraczany. Ciekawe dlaczego? Może trwało „drukowanie”.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateusz 5 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Skandaliczny wyrok. Nie dziwię się, że ludzie nie ufają sądom.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasiaa 4 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Ciekawe czy Skubiszewski i ta ekipa z otwartego Ursynowa znajdą w sobie odrobinę przyzwoitości i przeproszą Karczewskiego

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulina1 3 7 miesięcy temuocena: 70% 

   Wyrok jest nieprawomocny. Uważasz, że Karczewski nie ma konfliktu interesu? A kto zlikwidował pętlę? A kto zajmuje teren pod budowę POW? Wszyscy w pasie drogi, gdzie mają budować POW, wynieśli się terenu, zlikwidowani myjnię, a Karczewski dalej tam siedzi. Myślisz, że gdyby nie polityczne układy to by mu na to pozwolili. To skandal, że takie rzeczy dzieją się na Ursynowie. Platforma za to beknie. To jakaś korupcja.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostav 234 2 7 miesięcy temuocena: 65% 

   I dla tego reforma sadownictwa jest koniecznością.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursyniak 1 7 miesięcy temuocena: 32% 

   Od początku bylo wiadomo, ze argumenty namiestnika rządu na mazowsze są funta klaków warte

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1313 sekundy
  REKLAMA