REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 lutego 2021, 15:40 komentarzy 36

  (AŁ)

  Radny Piotr Karczewski nie przejmie bazarku ”Na Dołku” i nie będzie musiał rezygnować z mandatu w radzie dzielnicy. Dotychczasowi zarządcy targowiska wygrali piątkową licytację na wynajem dawnej pętli przy ul. Płaskowickiej, więc wszystko zostanie po staremu. Kupcy będą jednak płacić za plac prawie trzy razy więcej niż dotychczas, co stawia pod znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie bazarku "Na Dołku" i ceny dla klientów, które mogą zwyczajnie wzrosnąć.

  Od trzech lat najpopularniejsze na Ursynowie targowisko funkcjonuje na dawnej pętli autobusowej przy ulicy Płaskowickiej. Umowa dzierżawy tego terenu, którą Stowarzyszenie Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku" podpisało z miastem, właśnie się kończy. Jej przedłużenie na kolejne dwa lata miało być czystą formalnością. Tak przynajmniej sądzili kupcy, ale ku ich wielkiemu zaskoczeniu zgłosił się konkurent. 

  To Piotr Karczewski, ursynowski radny Koalicji Obywatelskiej, wyrzucony prezes stowarzyszenia kupców. 15 lutego odwiesił swoją działalność gospodarczą, by przystąpić do licytacji. Cenę wywoławczą za dzierżawę dawnej pętli Zarząd Mienia m.st. Warszawy wyznaczył na prawie 32 tysiące złotych miesięcznego czynszu, czyli dotychczasową stawkę.

  Kupcy, którzy w listopadzie ubiegłego roku wykluczyli Karczewskiego ze swojego stowarzyszenia uznali jego stanięcie do licytacji za "próbę odwetu i chęć zniszczenia bazarku". Z tego też powodu zwrócili się do wojewody, prezydenta Warszawy, radnych miejskich i ursynowskich oraz burmistrza, aby "przyjrzeli się sprawie i sprawowali nadzór nad przetargiem". 

  Handlujący obawiali się, że radny nie tyle chce przejąć zarządzanie bazarkiem, co sztucznie podbić cenę najmu. Karczewski zapowiadał, że zależy mu na "poprawie estetyki" bazarku, który dziś jest prowizorką.

  Wygrana, która może pogrążyć bazarek

  Konkurenci tak bardzo starali się wygrać, że w trakcie piątkowej licytacji w siedzibie Zarządu Mienia podbili wysokość czynszu do astronomicznej kwoty 110 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Kupcy - choć zadowoleni z wygranej - nie kryją złości.

  - Piotr Karczewski zrobił to celowo i świadomie, aby nas zniszczyć. Wyliczył, że wszystkie pieniądze jakie mamy pójdą na czynsz, a już na pozostałe opłaty nic nam nie zostanie, czyli za sprzątanie, wywóz śmieci, ochronę, prąd, itp. Przez to znajdziemy się na skraju bankructwa, nie wiem jak przetrwamy. Na pewno przełoży się to na podwyżkę opłat za miejsca dla kupców - mówi Marek Polanowski, prezes Stowarzyszenia Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku".

  Radny Karczewski inaczej ocenia przebieg licytacji i nie zgadza się ze stawianymi mu zarzutami.

  - Miałem przygotowany biznesplan i na jego podstawie licytowałem. Wiedziałem, na ile mogę podbić stawkę. W momencie, kiedy kwota przekroczyła moje wyliczenia zrezygnowałem. Chciałem zrealizować swoją koncepcję naprawy bazarku, mam nadzieję, że stowarzyszeniu też na tym zależy. Jako radny będę kontrolować estetykę tego ważnego dla ursynowian miejsca - mówi Piotr Karczewski, który pozostanie radnym Koalicji Obywatelskiej. 

  Gdyby wygrał musiałby zrzec się mandatu, bo ustawa zakazuje radnym prowadzenia działalności na terenie należącym do miasta. Już przed licytacją pojawiały się jednak wątpliwości, czy ze względów etycznych radny powinien brać udział w postępowaniu dotyczącym wynajmu majątku miejskiego.

  Przed zwycięzcami licytacji teraz poważne wyzwanie: jak nie stracić klientów. Kupcy będą musieli przez dwa lata płacić czynsz prawie trzykrotnie wyższy od obecnego, przez co zwycięstwo w licytacji może okazać się pyrrusowe.

  Już wcześniej mówili nam, że wysoki czynsz oznacza wysokie ceny dla klientów, którzy zaczną rezygnować z zakupów, przez co kupcy nie zarobią na opłaty i zrezygnują z handlu “Na Dołku”. 

  Wygranym może czuć się miasto, które za prawie 5 tys. metrów kw. terenu dawnej pętli - przypomnijmy zlikwidowanej specjalnie po to, by przenieść targowisko - będzie dostawać ponad 1,3 mln złotych rocznie. To najwyższy w historii stolicy czynsz za plac handlowy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 159

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 56
   WKURZONY
  • 48
   BRAK SŁÓW

  36Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mmmm 36 miesiąc temu

   A kto to jest Pan Karczewski? Czy on jest radnym (funkcja publiczna) a jednocześnie prowadzi ważny, acz kontrowersyjny biznes w dzielnicy, którą współzarządza? Czy tak można? A może ma prawo własności do tego terenu? Czy może jest dzierżawcą? Na jakiej zasadzie? Przyznam się, że nie znoszę tego bazarku, i dla mnie mógłby zniknąć z mapy Ursynowa - mamy 21 wiek drodzy Państwo, ale nie podoba mi się, że ktoś tak śmiało sobie poczyna na tym terenie. No chyba, że ma akt własności działki, to wtedy ma do tego święte prawo, ale wtedy chyba musi zdać mandat moim skromnym zdaniem.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~agnik 35 miesiąc temu

   a w perspektywie jest bazar w Konstancinie albo samochodem albo autobusem spod TESCO A dlaczego ukazała mi się ta treść: "Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji. Żadnego linku nie wstawiałam .Jesteście przewrażliwieni i widzicie więcej niż jest

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~High way 34 miesiąc temuocena: 55% 

   Przeniesc ich na parking pod i obok ratusza. Miejsca parkingowe sa tam calkowicie niepotrzebne - koro miasta wciska mieszkańców na rowerki i do komunikacji miejskiej to szczytem bezczelnosci jest taki parking dla urzedników opłacany z naszych podatków, skoro 10 metrów od ratusza jest metro i DdR. A parking niech sie przysłuży np. jako całotygodniowy bazarek. Albo urzad zrobi to sam, albo trzeba bedzie zglosic taki projekt do BO.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lubię stać w korkach to mój fetysz 33 miesiąc temuocena: 67% 

   Wracam na wieś i jestem ważny bo mam samochód

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obiektywnie 32 miesiąc temuocena: 90% 

   A ja to widzę to tak : wygrał radny Karczewski, zgodnie z planem. Mieszkańcy Ursynowa zostali wyrolowani. Kupcy podbijając cenę realizowali plan radnego i burmistrza Ursynowa . Mieszkańcy Ursynowa nie mają żadnego wpływu na kierunek rozwoju dzielnicy , inwestycji w dzielnicy i sposobu zarządzania dzielnicą.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawski_podatnik 31 miesiąc temuocena: 52% 

   Kaczewski działał na zlecenie Trzaskosia - podbijał cenę. Teraz Trzaskoś będzie miał więcej na swoje głupie wydatki.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emint 30 miesiąc temuocena: 100% 

   Ile kosztuje jeden dzień handlu (lub weekend), ze podniesienie opłaty ma wpłynąć na ceny, które juz sa bardzo wysokie w porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy. Kiedyś nawet HaloUrsynow opublikował artykuł, podchwycony przez inne media, o drastycznych cenach owoców i warzyw na Ursynowie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 29 miesiąc temuocena: 74% 

   Jestem za likwidacją tego bazaru.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~No i dobrze! 28 miesiąc temuocena: 75% 

   Teraz będzie gminę stać na wynajęcie firmy do sprzątania. Jak raz im się wywiezie te zafoliowane budy i stare rzęchy to sami będą je po sobie sprzątać. I w niedzielę od 15 nie będzie śladu bazarku.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 27 miesiąc temuocena: 78% 

   "Kupcy - choć zadowoleni z wygranej - nie kryją złości." - kupiec to był Mincl albo Wokulski, a nie posiadacze brezentowych namiotów i desek do wystawiana skrzynek z marchewką i ziemniakami. A zadowoleni byliby wtedy, gdyby do licytacji nie przystąpił nikt poza nimi. Niebożątka nie wiedzieli, co oznacza licytacja... "wysoki czynsz oznacza wysokie ceny dla klientów, którzy zaczną rezygnować z zakupów, przez co kupcy nie zarobią na opłaty i zrezygnują z handlu “Na Dołku” - czyli jest nadzieja, że ten bałagan wreszcie być może zniknie. Nie od razu, ale jednak. Bo na te miliony dla miasta bym nie liczył: bazar się zwinie, Stowarzyszenie zniknie bez płacenia miastu (okaże się, że nie ma żadnego majątku, który można by sprzedać) i tyle ich widzieli. Albo co gorsza, zaczną jęczeć, że "bida, panie, Ursynów pomószcie" i burmistrz pomoże. Ciekawe, jak teraz czują się wyborcy radnego Karczewskiego, który dla interesu był gotów z miejsca zrezygnować z mandatu. Przysłowiowa wiarygodność.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~E 26 miesiąc temuocena: 86% 

   Karczewski to człowiek o deficytach licznych

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teściowa 25 miesiąc temuocena: 56% 

   Dlaczego na Ursynowie nie ma miejskiego bazarku?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jax 24 miesiąc temuocena: 38% 

   Bo mata je,.,. POwcow a by zniszczyc psia mać

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin i 23 miesiąc temuocena: 68% 

   Ursynów zasługuje na porządny bazarek. Ten na pętli to skandal. Współczuję mieszkańcom Polaka. Zostali olani przez HGW. Gdyby nie ich heroiczny bój, dziś także zieleń wzdłuż KEN byłaby zniszczona. Szkoda, że tylko niektórzy politycy ich wspierali, Guział, Skubiszewski, Lenarczyk, inni tacy jak Pomianowski, Antosiuk, Orzeł, wspierali intersiki Karczewskiego. Ten dzisiejszy syf to właśnie wina tych drugich. O Platformie i Nowoczesnej nie wspominam, bo wiadomo. Ciekawe, czy Platforma zrozumie, że będąc zakładnikiem takich ludzi, jak Karczewski, zostanie zastąpiona przez Polskę 2050, bo straciła wiarygodność.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 22 miesiąc temuocena: 75% 

   Skubiszewski i Lenarczyk tak "wspierali" że od 2 lat są w koalicji z Karczewskim i Kempą, który domagał się przeniesienia bazarku na pętle. Także tego...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rychutek 21 miesiąc temuocena: 76% 

   Powinna wrócić pętla autobusowa. Bazarek to cyf, brzydota, bałagan i do tego brak miejsc parkingowych powinien zostać skasowany.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IwonaL 20 miesiąc temuocena: 66% 

   W normalnym kraju taka sytuacja nie miałaby miejsca. Konflikt interesu jest klarowny. Radny nie może brać udziału w takich licytacjach w gminie, w której jest radnym. Na miejscu kupców dążyłabym do unieważnienia konkursu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Helmut 19 miesiąc temuocena: 74% 

   Precz z tym syfem. Ile mozna tolerowac to obskurne smietnisko w centrum dzielnicy!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ek 18 miesiąc temuocena: 83% 

   Cały ten bazarek to żenada....zwłaszcza w ostatnich latach. W tygodniu hula wiatr nad pustymi altanami, które zatrzymaly się w czasie z poprzedniego wieku.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ŻYCZLIWY 17 miesiąc temuocena: 35% 

   CZŁOWIEKU TY CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM DODAJ DO TEGO ,PODATEK, VAT ENERGIĘ ,ŚMIECI , OCHRONĘ ,I WIELE INNYCH KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z PROWADZENIEM DZIAŁALNOŚCI WTEDY ZACZNIJ SIĘ WYMĄDRZAĆ . PROWADZĘ WIĘKSZĄ DAZIALALNOŚĆ WIĘC WIEM JAKIE SĄ KOSZTY , NIE OBRARZAJ I NNIE POMAWIAJ INNYCHN JEŚLI NIE MASZ O TYM ZIELONEGO POJĘCIA CO WIDAĆ.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikodem zz 16 miesiąc temuocena: 78% 

   Dlaczego PO i Nowoczesna wystawia takiego gościa na listy?! Dlaczego PO i Nowoczesna przegrywaja z PiS? Dlatego.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 15 miesiąc temuocena: 78% 

   Wypada tylko powtórzyć to co napisałem poprzednio, Karczewski i reszta bandy straganiarzy są sami siebie warci. Cóż to za skrajna nieodpowiedzialność by przebijać licytację ponad swoje własne możliwości finansowe tylko po to by druga strona nie wygrała? Coś tutaj wyjątkowo śmierdzi. Albo Polanowski mija się z prawdą co do majątku straganiarzy i w rzeczywistości ktoś tutaj przytulał więcej pieniędzy niż chce się przyznać, albo z góry ktoś sobie założył, że nie będzie płacił czynszu lub opłat za media i sprzątanie. Nie wydaję mi się, że można jeszcze bardziej podwyższyć ceny na tym bazarku, ile można płacić za te same warzywa i owoca, które inni kupują w Broniszach.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajtek 14 miesiąc temuocena: 70% 

   Ludzie! Czytajcie ze zrozumieniem! Prezes bazarku mówi że ponad 100tys. pójdzie na czynsz "wszystkie pieniądze które mamy" czyli wychodzi na to że dotychczas zarabiali 60 tysięcy miesięcznie minus koszty obsługi. Jeśli tak zdzierali ze sprzedawców to ja wolę żeby ta kasa trafiła do miasta na naprawę chodników niż do ich prywatnych kieszeni

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jogi 13 miesiąc temuocena: 81% 

   Pan Radny Podbił do 100.000,00 I zgotował kupcom podwyżkę OJCIEC BAZARKU!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 12 miesiąc temuocena: 64% 

   to udział w tej licytacji był obowiązkowy?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yyy 11 miesiąc temuocena: 79% 

   Super biznes plan . Pan Radny bogaty człowiek 100 tyś na miesiąc.?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 10 miesiąc temuocena: 63% 

   okazało się, że kupcy bogatsi, przecież to oni przelicytowali !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jogi 9 miesiąc temuocena: 82% 

   Pan Radny Podbił do 100.000,00 I zgotował kupcom podwyżkę OJCIEC BAZARKU!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 8 miesiąc temuocena: 67% 

   przecież nie musieli tak wysoko licytować

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jogi 7 miesiąc temuocena: 86% 

   Karczewski miał swój biznes plan

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tak jak pisałem 6 miesiąc temuocena: 74% 

   Karczewski wódkę z Kempą walił na pochodzie 1 majowym. ***** i **** z niego w **** ******

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigor 5 miesiąc temuocena: 45% 

   I za personalne wojenki zapłacimy my - klienci bazarku...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 4 miesiąc temuocena: 81% 

   Nie zapłacą klienci , bo nikt nie będzie ponosił tak wysokich opłat i najzwyczajniej bazarek przestanie istnieć . A uwierz mi opłaty i tak są chore .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 3 miesiąc temuocena: 71% 

   jeżeli tak wysoko licytowali, to znaczy że im się opłaca !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 2 miesiąc temuocena: 84% 

   I robota posuwa się. Bazarek Dzielnica wykończy. Cenami jest najwygodniej bo sam się zlikwiduje. To nazywa się fachowa robota.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nicca 1 miesiąc temuocena: 78% 

   to Dzielnica przelicytowała radnego Karczewskiego ??

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5178 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021