REKLAMAA1 TEFAL  03.02.2021 - 02.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 września 2018, 08:38 komentarzy 31
  Piotr Guział i Piotr Karczewski podczas obrad komisji ws. bazarku

  Piotr Guział i Piotr Karczewski podczas obrad komisji ws. bazarku (SK)

  Wojewoda mazowiecki nie miał racji próbując uchylić radnemu Piotrowi Karczewskiemu mandat za rzekomy konflikt interesu - uznał Naczelny Sąd Administracyjny w swojej kasacji. Sprawa ma związek z bazarkiem "Na dołku" i politycznymi przepychankami w dzielnicy.

  W czerwcu 2017 roku wojewoda wygasił mandat ursynowskiemu radnemu, ówczesnemu szefowi bazarku - Piotrowi Karczewskiemu z Platformy Obywatelskiej. Wojewoda uznał, że w przypadku radnego doszło do konfliktu interesu, bo prowadził on działalność gospodarczą na terenie należącym do miasta. Chodziło o skrawek bazarku "Na Dołku", który został skomunalizowany przez wojewodę w 2016 roku, z datą wsteczną od 1999 roku.

  - Zarządzenie zostało wydane w związku z tym, że nastąpiło naruszenie ustawowego zakazu łączenia funkcji radnego z wykonywaniem określonych w odrębnych przepisach funkcji i działalności - tłumaczyła wówczas rzecznik wojewody Ewa Filipowicz.

  Wojewoda w swoim zarządzeniu uchylającym mandat, powołał się również na artykuł 24e ustawy o samorządzie gminnym, mówiący o zakazie podejmowania przez radnych dodatkowych zajęć, i otrzymywania darowizn, mogących "podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu". W tym przypadku chodziło o starania stowarzyszenia kupców, którego radny był prezesem, o przejęcie pętli autobusowej na potrzeby przenosin bazarku.

  Karczewskiego oskarżano, że będąc członkiem koalicji rządzącej Ursynowem mógł wywierać wpływ na zarząd dzielnicy, by ten wydawał korzystne dla jego działalności gospodarczej decyzje.

  NSA: ta sprawa w ogóle nie powinna mieć miejsca

  Dziś radny triumfuje. Naczelny Sąd Administracyjny, do którego wojewoda złożył odwołanie, 29 sierpnia wydał wyrok. Korzystny dla radnego. Sąd drugiej instancji ustalił bowiem, że chodziło o skrawek drogi powiatowej, a nie gminnej. Czyli do oskarżenia w ogóle nie powinno dojść.

  - Wygrałem w dwóch instancjach, bo oskarżenia były kłamliwe i miały charakter polityczny - komentuje Piotr Karczewski. Radny zarzuca wojewodzie, że to on wywołał rzekomy konflikt interesów, by doprowadzić do kryzysu politycznego na Ursynowie.

  Przypomina też, że działacze dzisiejszego Otwartego Ursynowa, którzy zarzucali mu konflikt interesu oraz działacze Naszego Ursynowa, mieli mu proponować, że "zapomną o sprawie", gdy porzuci Platformę Obywatelską rządzącą dzielnicą. Wówczas PO wraz z koalicjantami miała w Radzie Dzielnicy tylko jeden głos przewagi. Liderzy opozycji zaprzeczali, że takie rozmowy miały miejsce.

  Skubiszewski: Zadanie zostało wykonane

  Po orzeczeniu NSA, Otwarty Ursynów, który najostrzej krytykował Karczewskiego nie zmienia swojego zdania. 

  - Wyrok sądu nie może oznaczać, czy był konflikt interesów, a czy naruszono konkretne przepisy. Konflikt interesów jest pojęciem niezdefiniowanym w prawie. Ciągle uważam, że wykorzystywanie funkcji do osiągania prywatnych celów jest naganne i nieetyczne. Ponadto sądy rozpatrywały sprawę w zupełnie innym stanie faktycznym, dziś mamy zlikwidowaną pętlę i wszystko się zmaterializowało. Zadanie zostało wykonane - przekonuje Piotr Skubiszewski, przewodniczący OU.

  Dziś krytykuje Platformę Obywatelską za to, że Karczewski znów ma kandydować do Rady Dzielnicy z jej list. 

  - Jeżeli to prawda, to sytuacja ta pokazuje jak nisko upadła Platforma Obywatelska. Wystawianie osoby kojarzącej się z wykorzystywaniem mandatu radnego do swoich celów gospodarczych można ocenić jedynie nagannie - komentuje.

  Radny "od bazarku" (dziś nie jest już jego prezesem) ma kandydować z trzeciego miejsca na liście, w okręgu nr 3 obejmującym Imielin.

  - Nie liczę na to, że zostanę przeproszony za nieprawdziwe oskarżenia. Liczę na to, że mieszkańcy Ursynowa dostrzegą, że po mojej stronie była konsekwencja, prawdomówność i transparentność, a po stronie lokalnych działaczy obrzydliwe pomówienia - kwituje Piotr Karczewski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 137

  • 65
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 28
   BRAK SŁÓW

  31Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Danek 31 ponad rok temuocena: 100% 

   pomagierzy PiSu z "otwartego ursynowa" opluwali człowieka i chcieli zniszczyć bazarek a gdy wygrał w sądzie dalej idą w zaparte i opluskwiają człowieka. Bezczelność skubiszewskiego nie zna granic

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Danka20 30 ponad rok temuocena: 56% 

   Ale mi triumf. Karczewski oszukał wszystkich - kupców i mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marzenka 29 ponad rok temuocena: 43% 

   Gdybym była prokuratorem, to bym postawiła Kempie zarzuty. Facet zachowywał się jak middle man. Pośredniczył w załatwieniu sprawy. Ewidentne działanie na szkodę intersu publicznego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ona 28 ponad rok temu

   na szczęście jesteś tylko zwykłym trollem...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 27 ponad rok temuocena: 60% 

   Czy to znaczy, ze ten syf bedzie dalej zasmiecal Ursynow po zakonczeniu budowy POW?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiewicz 26 ponad rok temuocena: 40% 

   @kabaciak jaki syf?? Robię tak zakupy w każdy weekend i nie zauważyłem żadnego syfu. Hejtuj kolego w innym miejscu, a tym co chcą tam robić zakupy nie przeszkadzaj.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roman z KEN 25 ponad rok temuocena: 50% 

   Jaki triumf? Każdy widzi, że to prezkręt. Nie dziwię się PiS, że chcą zmienić coś w wymiarze sprawiedliwości.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bożenka 24 ponad rok temuocena: 53% 

   Bardzo się zawiodłam na Panie Karczewskim. On oszukał wszystkich. Okazało się, że zależało mu tylko na jego dupie. Bazarek jest okropny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arek 1 23 ponad rok temuocena: 60% 

   Nikt się nie nabierze na te zagrywki Pana od koralików. Mega skandal, że taka osoba jest radnym. Bardzo jest to słabe, że PO opiera się na takich ludziach. Nie głosuje na nich w tych wyborach. Wybiorę jakiś lokalne stowarzyszenie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~noko 22 ponad rok temuocena: 60% 

   Naprawdę uważacie że ten bazarek w aktualnej formie jest czymś na miarę XXI wieku, dzielnicy miasta Europejskiego ? Ten festiwal różnorodnych stoisk w namiotach i bez nich na nierównej i niewygodnej do poruszania się nawierzchni. Ludzie przychodzą kupować bo są przyzwyczajeni, bo nie ma alternatywy. Ja się pytam czemu służy wygrodzenie terenu w tygodniu, tylko utrudnia dojście do przystanków. Autobusy wyrzucone z pętli nadrabiają kilometry opłacane z naszych podatków. Gdzie są piękne pawilony które władze bazarku prezentowały na wizualizacjach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac 21 ponad rok temuocena: 50% 

   Ale co to za argumenty 'na miarę XXI wieku', 'dzielnicy miasta Europejskiego'? Jeżeli ludzie chcą tam przychodzić, to znaczy, że jest potrzebny. A z tego co widziałem, to chcą. Chcesz alternatyw - prosze bardzo, masz "pięknego" Lidla na Rosoła - wybudowanego tam, gdzie nie zezwolono na budowę bibioteki. Nowoczesna, minimalistyczna, architektura, perełka po prostu. Masz Biedronki, jeśli chcesz coś z barokowym zacięciem. Chcesz robić zakupy, a przy okazji poobcować z nowoczesnością europejskiego (pisze sie z małej litery, tak nawiasem mówiąc) miasta? Prosze bardzo. Alternatywy jak najbardziej są. Masz kompleksy - idziesz do Lidla.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 20 ponad rok temuocena: 53% 

   Pan Piotr Skubiszewski powinien zamilknąć w sprawie bazarku, gdyż to on najbardziej kręci polityczne lody na wszczynanych kłótniach o bazarek. W swojej ostatniej, wrzucanej do skrzynek wyborczej ulotce pisze, jak to bardzo mu na bazarku zależało - tyle że jego działania mogły doprowadzić, iż bazarku by nie było. Wiele osób wciąż tłumnie odwiedzających bazarek mu to zapamięta, niezależnie od minusujących mój post fanatycznych wielbicielek p. Piotra.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 19 ponad rok temuocena: 58% 

   Dodajmy jeszcze do tego, że ten reklamowy syf został powrzucany do skrzynek gdzie jest zakaz wrzucania takich śmieci. I tak to skubiszeski pokazuje swój stosunek do mieszkańców Ursynowa...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Danutka 18 ponad rok temuocena: 60% 

   Tak, bo to Skubiszewski ma szczękę na bazarze i zawalił cały Ursynów przyczepkami ze swoją podobizną.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 17 ponad rok temuocena: 78% 

   "że po mojej stronie była konsekwencja, prawdomówność i transparentność, " - ten człowiek nie ma za grosz przyzwoitości, on się śmieje w twarz mieszkańcom Ursynowa!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maria 16 ponad rok temuocena: 38% 

   a ja trochę dłużej, bo jestem starsza i też urodziłam się w Warszawie. I wiem o czym piszę i mówię. Zajadłość i zazdrość Polaków nie zna granic

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Danutka 15 ponad rok temuocena: 64% 

   Może trzeba udać się do specjalisty? Demencja czy problemy ze wzrokiem to niestety charakterystyczne choroby dla wieku starczego :(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maria 14 ponad rok temuocena: 39% 

   co Wy ludzie opisujecie. Widać, że zależy Wam tylko na kłótni politycznej. Bazarek jest wzorowo prowadzony, mieszkam na Polaka i w cale mi nie przeszkadza. Ze samochody parkują?, a co nie parkują pod klatkami w normalny dzień? czepiacie się tylko, aby czepiać. Najlepiej gdyby były place zabaw, sklepy, bazarki itp ale nie pod moim oknem? Widać, że zbiorowisko ludzi przyjezdnych zamieszkało na Ursynowie, bo wszystko im przeszkadza. Najlepsza rada wyprowadzić się w miejsce urodzenia i dorastania i nie będzie problemu z bazarkiem. Gdyby nie ta batalia o bazarek to mielibyśmy połowę trasy południowej za sobą, która jest bardzo potrzebna

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s. 13 ponad rok temuocena: 76% 

   Przepraszam ale mówimy chyba o innym miejscu. Ja na prowizorycznie wygrodzonej (byłej) pętli widzę w ciągu tygodnia pracy nabazgrane granice stoisk i ze dwa namioty. Po reszcie terenu hula wiatr roznosząc zapach toalety. W weekend porozjeżdżane trawniki, tłumy, wrzaski, hałas i smród toitoi'a. Jeżeli to ma być ten nowoczesny, estetyczny i wzorowo prowadzony bazarek, to ja dziękuję. PS. Mieszkam na Ursynowie od urodzenia, czyli jakieś 40 lat :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uxjdb 12 ponad rok temuocena: 50% 

   Maria, wyplucz sztuczna szczeke, przygotuj basenik i smialo do lozeczka. Dobranoc.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaśka 11 ponad rok temuocena: 80% 

   Akurat Ursynów nie jest zbiorowiskiem przyjezdnych ludzi, proszę Pani. To ludzie, którzy budowali i tworzyli tę dzielnicę od początku. Teraz mają poczucie, że dzieją się tam rzeczy będące wynikową układów politycznych. I słusznie, że się nie zgadzają by bez ich woli fundowano im samowolkę i prywatę pod oknami. I szczerze....nie wierzę, że nie przeszkadza Pani mnogość samochodów parkujących wokół bloków na Polaka, śmieci i zapach przenośnych toalet. No chyba, że nie mieszka Pani na Polaka

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Danutka 10 ponad rok temuocena: 54% 

   Ta sprawa pokazuje, że reforma sądów jest niezbędna.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 9 ponad rok temuocena: 80% 

   Forsując swój bazarek przeciwko okolicznym mieszkańcom i stawiając na swoim, niestety wygrał na wszystkich frontach. Mam nadzieję, że jest szczęśliwy. My z porozwalanymi budami pod oknami przez cały tydzień i samochodami klientów parkującymi w weekend gdzie popadnie, niestety nie. Wygrał Radny, nie mieszkańcy Ursynowa. Dlaczego te budy nie mogą być chociaż wszystkie takie same- np. ciemnozielone, jak te kwiatowe w Al. Jana Pawła?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 8 ponad rok temuocena: 39% 

   Klientami bazaru też są Ursynowianie. Nadal kupują, co oznacza, że są zadowoleni. Jak nie będzie klientów, bazar nie będzie potrzebny. Znaczy zostanie zamknięty. To chyba oczywiste. Dopóki cieszy się zainteresowaniem kupcy zarabiają, a targowisko będzie funkcjonować.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bnbn 7 ponad rok temuocena: 67% 

   Bazarek na dołku to nie było żadne serce ursynowa. Handlarze z Bronisz, śmietnik i ceny z kosmosu. Bardzo dobrze go to wypieprzyli, a pan Karczewski swoje lody niech kręci gdzie indziej

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~daro 6 ponad rok temuocena: 41% 

   wiadomo pis pisowi łba nie urwie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 5 ponad rok temuocena: 92% 

   What? Karczewski to PO

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swój Nick 4 ponad rok temuocena: 61% 

   "Wystawianie osoby kojarzącej się...". Oto cała kwintesencja polityki. Winny przestępstwa nie był, ale był o nie pomówiony, i to już wystarcza, żeby przekreślić człowieka. Coś jak prezesowskie "przekonanie graniczące z pewnością".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Danutka 3 ponad rok temuocena: 71% 

   Masz racje Swój Nick Karczewski nie miał nic wspólnego z przenosinami bazarku, likwidacją pętli, ba on nawet nigdy nie miał nic wspólnego z bazarkiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZAZ 2 ponad rok temuocena: 41% 

   Panie wojewodo, czy to pan taki głupi, czy pana radcy prawni, że jako organ władzy państwowej chciałeś mieszać się do wewnętrznych struktur i wyborów samorządowej władzy. Wstyd przynosisz Polsce i powinieneś się podać do dymisji...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~1980 1 ponad rok temuocena: 74% 

   I pan Karczewski dalej będzie kręcił lody robiąc jarmark europa ze śmierdzącymi toikami i połamanym płotem w centrum Ursynowa. Tak właśnie można obrzydzić piękną ideę lokalnego handlu i bazarków.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4046 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021