REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 listopada 2020, 14:34 komentarzy 4

  (SK)

  Ursynowski radny z PiS zawieszony w prawach członka partii. Chodzi o post, w którym Piotr Świątkowski skrytykował orzeczenie TK w sprawie aborcji. Decyzja została podjęta przez samego Jarosława Kaczyńskiego. Co ciekawe, drugi z radnych, który podobnie komentował wyrok nie został zawieszony.

  Ursynowski radny Piotr Świątkowski poinformował o zawieszeniu go w prawach członka partii PiS. Jarosławowi Kaczyńskiemu, który podjął tę decyzję, nie podoba się, że niektórzy politycy z jego ugrupowania krytykują wyrok TK w sprawie aborcji.

  - Otrzymałem decyzję o zawieszeniu mnie w prawach członka partii PiS. Ma to związek z opublikowaniem 23.10 na prywatnym profilu swoich wątpliwości dotyczących wyroku TK – informuje na Twitterze Świątkowski.

  Przypomnijmy, ursynowski radny tak ocenił orzeczenie trybunału:

  Chciałbym jednak wyrazić swoje niezadowolenie i niezrozumienie dla wczorajszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego (…). Podważa (on - dop. redakcji) istniejący od ponad 20 lat tzw. „kompromis aborcyjny”. Mam pełną świadomość, że nie podoba się on ani liberałom, ani konserwatystom. Jednak przez wiele lat stanowił granicę nieprzesuwalną przez rządy zarówno lewicowe, jak i prawicowe. Zawierał też w sobie przypadki tak ciężkich sytuacji, w których kobietom pozostawiano wybór dotyczący ciąży

  Jak mówi Świątkowski, decyzją o zawieszeniu jest zaskoczony. - Jest to moje prywatne zdanie, które zamieściłem na prywatnym profilu dla moich znajomych – stwierdza. - Nie chciałem by wydostało się dalej – dodaje.

  Na pytanie redakcji Haloursynow.pl czy zamierza odejść z partii przyznaje, że nie ma na razie takich planów. Zamierza skupić się na pracy w radzie dzielnicy. Swoje zdanie o wyroku TK podtrzymuje, a na temat protestów nie chce się wypowiadać.

  Nie wszyscy zostali ukarani

  Zgoła inaczej władze PiS postąpiły z innym członkiem partii, który wyrażał podobną do Świątkowskiego opinię. Michał Szpądrowski, radny miejski z Ursynowa,

  Nie zgadzam się z treścią wczorajszego wyroku TK. Argumentami prawnymi posługiwać się nie będę (…), ale ze skutkami społecznymi orzeczenia jest mi nie po drodze (…).

  Najbliżej w tej rozgrzewającej emocje społeczne sprawie jest mi do statutu quo, znanego jako kompromis aborcyjny. Funkcjonował ponad 20 lat w przestrzeni publicznej, mam nadzieję, że do niego wrócimy. Gwoli przypomnienia niektórym - kompromis, którego bronił Lech Kaczyński w marcu 2007 roku

  Szpądrowki, mimo swojego niezadowolenia z decyzji trybunału, zawieszony nie został. A jak przyznaje, stanowiska również nie zmienia.

  - Nie usunąłem postu, jak sugerowali niektórzy – mówi nam Szpądrowski.

  Radny, mimo wątpliwości co do wyroku TK, o protestach nie ma najlepszego zdania. Uważa, że tak delikatną sprawę jak aborcja, należy pozostawić na spokojniejsze czasy, po koronawirusie. Winą za zamieszki w czasie środowych protestów obarcza organizatorów Strajku Kobiet.

  - Sama pani Lempart namawiała do forsowania kordonu policji – mówi radny. - Na policyjnych filmach widać jak strajkujący nacierają na funkcjonariuszy – dodaje. - Nie powinno nigdy dojść do sytuacji, gdy protestuje się pod domem polityków, nieważne z jakiej partii – podkreśla.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~me too 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jeden geniusz puszcza posta na publicznym forum, ale nie chce aby to co napisal bylo szerzej czytane. A drugi geniusz karze za samodzielne myslenie. Sa siebie warci.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Żałosna jest ta nasza scena polityczna. Czyżby do partii mogli należeć tylko bezreflejsyjni konformiści? Po co my wogóle wybieramy posłów czy radnych? Czym się ta"demokracja" różni od północnokoreańskiej? I po co opłacać ponad pół tysiąca parlamentarzystów, skoro jeden decyduje nawet co mają myśleć inni?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 2 7 miesięcy temuocena: 90% 

   To się wpisuje w tytuł esejów Czesława Miłosza " ZNIEWOLONY UMYSŁ". I znów zgadzam się z Pawłem Kukizem względem jego postulatu o 1 osobowych okręgach wyborczych. Nie byłoby wówczas głosowań zgodnie z nienaruszalną wolą przywódców partyjnych: Budki Czarzastego, Kosiniaka, Lubnauer itd. oraz oczywiście Kaczyńskiego. Młodzi przyjaciele, pozostańcie sobą i miejcie wolną wolę.... zgodną z Waszym sumieniem. Nie bądźcie partyjnymi kacykami ! Trzymam za Was kciuki. Niech inni uczą się od Was.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W( BJS) 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   W zasadzie się z Tobą zgadzam , chociaż przykład Kukiza jest marny .

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3914 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021