REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2018, 12:44 komentarzy 3

  (SK)

  Rodzina ciągle ma nadzieję, że Rafał żyje i wkrótce wróci do domu. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania na razie nie przyniosły rezultatu. Trzy miesięce temu zaginął 23-letni Rafał Stankiewicz, który przyjechał do kuzyna na Sylwestra. Ostatnim miejscem gdzie go widziano, były okolice Kopy Cwila.

  Kilkaset plakatów z wizerunkiem Rafała na Ursynowie i nie tylko. Policja postawiona na nogi, zaangażowana rodzina, znajomi... i żadnych efektów. 23-latek wciąż nie wrócił do domu. Nie wiadomo czy żyje, czy gdzieś wyjechał, czy planuje powrót do rodzinnej Rudki na Podlasiu.

  - Postanowił, że pojedzie na imprezę sylwestrową z kolegami. Wziął tylko pieniądze, bo nigdy nie zabierał ze sobą żadnych dokumentów i pojechał do Warszawy. Namawiałem go, by został, ale on się uparł - opowiada ojciec Andrzej Stankiewicz w rozmowie z Polsatem News.

  31 grudnia Rafał wraz z kolegami, w tym kuzynem, który studiuje na ursynowskiej SGGW, bawił się na placu Bankowym. Po powrocie do akademika przy Rodowicza "Anody", rozkręca się towarzyska impreza, która przedłuża się aż do 2 stycznia. Rafał postanawia przedłużyć swój pobyt. Z telefonu kuzyna (swój zgubił) dzwoni do ojca, że wróci dopiero 3 stycznia.

  - Normalna impreza. Muzyka, tańce i alkohol. Żadnych narkotyków. Podczas imprezy nic się nie wydarzyło. Nikt się nie pokłócił z Rafałem, naprawdę. Całą noc było wszystko w porządku. Tylko właśnie nad tym ranem coś mu się wkręciło, że jedzie do domu i koniec – mówi Michał Stankiewicz, kuzyn Rafała.

  powyżej: zdjęcie z monitoringu SGGW - fragment programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" (prod. TVP)

  Ostatni ślad: nagranie z bloków przy Kopie Cwila

  Kolegom kilka razy udaje się zatrzymać Rafała, ale ostatecznie nie zdołali go upilnować. Rano ok. 6:00 wymyka się z akademika SGGW i idzie w kierunku stacji paliw, co zarejestrowały kamery uczelnianego monitoringu.

  Policji udało się ustalić domniemaną trasę Rafała na podstawie odczytów z monitoringu. Rozpisana jest co do minuty. O 6:30 zaginiony przechodzi przez przejście w al. KEN i idzie w kierunku Pileckiego. Około 7:00 jest już w rejonie przejścia podziemnego przy ul. Puławskiej obok Wyścigów.

  - Tam zaczepia kobietę, mówiąc, że jest jest zmęczony i potrzebuje pieniędzy. Pytał o Dworzec Centralny. Dała mu 10 złotych, choć chciał tylko dwa złote, i wskazała mu drogę do metra Ursynów - mówi asp. sztab. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji. Kobieta, do której dotarli policjanci zeznała, że dwukrotnie dzwoniła pod wskazane przez Rafała numery kolegów, ale nikt nie odbierał.

  23-latek nie skorzystał z rady kobiety i nie udał się w kierunku metra, prawdopodobnie pomylił drogę. Ostatnim miejscem, w którym był widziany jest asfaltowy chodnik w rejonie Kopy Cwila przy blokach spółdzielni "Techniczna", prowadzący w kierunku Doliny Służewickiej. Mężczyznę widać na nagraniach z osiedlowych kamer.

  Policja podejrzewa, że w parku im. Romana Kozłowskiego, Rafał skręcił w kierunku osiedla "Służew nad Dolinką". Nie wiadomo czy dotarł do metra, którym pojechał na dworzec centralny.

  - Może pod wpływem jakiś zażytych wcześniej środków stracił pamięć? – zastanawia się jego mama, Monika Bagińska, która zaangażowała się w poszukiwania.

  powyżej: zdjęcie z monitoringu spółdzielni "Techniczna" - fragment programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" (prod. TVP)

  - Nie miał powodów, by uciec od rodziny. Wciąż na niego czekamy, Rafał wróć! - mówi ojciec, z którym 23-latek jest bardzo mocno związany. Razem mieszkają w podlaskiej wsi Rudki. Młody mężczyzna pracuje w pobliskich zakładach mięsnych.

  Policja: Zrobiliśmy wszystko co możliwe

  Nad sprawą zaginięcia Rafała Stankiewicza intensywnie pracowali ursynowscy funkcjonariusze, poszukiwania nadzoruje komenda stołeczna oraz komenda główna. 

  - My zrobiliśmy wszystko - z lądu, wody i powietrza, elektronicznie. Był nasłuch na telefonach, szczegółowa analiza monitoringów, na których widać gdzie przechodzi. Sprawdzone zostały szpitale, wszelkie placówki, oczka wodne, bazy danych - mówi asp. sztab. Robert Koniuszy.

  Funkcjonariusze sporządzili też portret psychologiczny Rafała, który miał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego mógł podjąć decyzję o zniknięciu. Nie miał jednak powodów, by zaczynać życie od nowa, nie miał złamanego serca, dziewczyny, prowadził zupełnie normalne życie.

  - Albo żyje, i podjął desperacką decyzję, że nie chce mieć nic wspólnego z rodziną, albo coś mu się się stało - zastanawia się asp. Koniuszy.

  Mimo upływu trzech miesięcy od zaginięcia, rodzina i przyjaciele wciąż mają nadzieję, że Rafał się odnajdzie. Być może za granicą, być może gdzieś w Polsce.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 95

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 41
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja 3 ponad rok temuocena: 0% 

   To fajnych "kolegów" miał. Mieli gdzieś co się z nim dzieje. A razem dwa dni pili. Takie czasy...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 2 ponad rok temu

   Może chłopak miał jakiś incydent schizofreniczny i teraz jest gdzieś i wydaje mu się, że jest kimś innym. U mnie w rodzinie wujek doświadczył czegoś podobnego, to znaleziony został dopiero po 2 tygodniach w Krakowie w stroju zakonnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaK 1 ponad rok temu

   No tak, ale tu minęły 3 m-ce :-( Podejrzewam, że coś mu się jednak stało, może niekoniecznie na Ursynowie - ale gdzieś w Dolince Służewieckiej albo może już w pociągu powrotnym.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2672 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO