REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Sześć ursynowskich liceów znalazło się w zestawieniu 100 najlepszych liceów ogólnokształcących w Warszawie. W najnowszym rankingu miesięcznika "Perspektywy", jak zwykle najwyżej został oceniony społeczny "Parasol".

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" co roku ogłasza rankingi najlepszych szkół w Polsce. Już od 29 lat organizacja publikuje też listę wiodących warszawskich liceów ogólnokształcących. Najnowsza jest oparta o wyniki nauczania w roku szkolnym 2018/2019, a w szczególności o wyniki ubiegłorocznych matur.

  Pierwsza trójka w Warszawie to: XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica na Ochocie i dwie szkoły ze Śródmieścia - XXVII LO im. Tadeusza Czackiego oraz IX LO im. Klementyny Hoffmanowej.

  Ranking na Ursynowie otwiera - od lat najwyżej notowane - Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK "Parasol". Szkoła w porównaniu do ubiegłego roku spadła w podsumowaniu o osiem oczek - z miejsca 11. na 19. 

  O sukcesie mogą mówić pracownicy i uczniowie publicznego LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego. Szkoła w ciągu ostatniego roku szkolnego mocno awansowała - z 36. na 27. miejsce.

  Oczko niżej - na 28. pozycji - jest kolejne niepubliczne ursynowskie liceum. Szkoła Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II przy ul. Grzegorzewskiej poprawiła swój ubiegłoroczny wynik o 3 punkty. 

  Z kolei spadła pozycja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 40 z ul. Stryjeńskich. Teraz jest na 38. miejscu, a rok temu uplasowało się na 32. 

  W rankingu 100 liceów warszawskich znajdziemy również Niepubliczne LO nr 61 im. Stefana Kisielewskiego, które przez rok straciło aż 20 oczek i jest obecnie na 82. pozycji.

  Listę ursynowskich szkół zamyka w podsumowaniu "Perespektyw" LXIII LO im. Lajosa Kossutha. Rok temu nie znalazło się w pierwszej setce, a obecnie jest na 91. miejscu w stolicy. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 63

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 16
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3217 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020