REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 stycznia 2021, 07:26 komentarzy 2

  (SK)

  W tym roku aż 7 ursynowskich liceów znalazło się na liście 100 najlepszych liceów w Warszawie. Tak samo jak w 2020 roku miesięcznik „Perspektywy” najlepiej ocenił Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK „Parasol”.

  W tym nietypowym dla uczniów i nauczycieli roku szkolnym ursynowskie licea wypadają nad wyraz dobrze. W 2021 roku na liście 100 najlepszych warszawskich liceów według miesięcznika „Perspektywy” znalazło się 7 ursynowskich liceów. To lepiej niż w zeszłym roku.

  Na podium wśród stołecznych ogólniaków znalazły się: XIV LO im. Stanisława Staszica, XXVII LO im. Tadeusza Czackiego oraz 2 Społeczne LO z Oddziałami Międzynarodowymi im. P. Jasienicy STO.

  Ursynowski lider od lat ten sam

  Najlepszym liceum na Ursynowie od lat jest Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK „Parasol”. Po słabszym poprzednim roku, gdy szkoła spadła z 11. na 19. miejsce w tabeli, powoli odrabia straty i w tegorocznym rankingu zajęła 18. miejsce.

  Na drugim miejscu w dzielnicy znajduje się Niepubliczne LO im. Roberta Schumana Fundacji "Primus". To pierwszy raz, kiedy ta szkoła pojawia się w zestawieniu. Powstała w 2017 roku w miejsce gimnazjum. Jak na debiut 29. miejsce w rankingu 100 najlepszych liceów w Warszawie i drugie w dzielnicy Ursynów jest bardzo dobre.

  Ursynowskie podium zamyka LO Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II. W tym przypadku można powiedzieć o regresie, ale niewielkim. Szkoła zajęła w tym roku 31. lokatę, o 3 oczka niżej niż zeszłym.

  Czwarte miejsce zajęło LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego, które zaliczyło poważny spadek. W zeszłym roku szkoła znalazła się na 27. miejscu w rankingu. Obecnie znajduje się na 39. To najlepszy publiczny ogólniak ursynowski.

  Na piątym miejscu znalazło się Niepubliczne LO nr 40. Szkoła od 3 lat zalicza spadki w tabeli. W tym roku z 38. lokaty spadła na 51. i tym samym otwiera drugą pięćdziesiątkę najlepszych warszawskich liceów ogólnokształcących.

  Szóste miejsce na Ursynowie i 85. w Warszawie zajmuje LXIII LO im. Lajosa Kossutha. Z rok na rok szkoła pnie się w górę. Jeszcze dwa lata temu znajdowała się poza pierwszą setką. Rok temu zajmowała 92. lokatę.

  Listę ursynowskich liceów ogólnokształcących, które znalazły się w rankingu "Perspektyw", zamyka CLVIII LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej z ul. Szolca-Rogozińskiego. To najmłodsze publiczne liceum dzielnicowe. W poprzednich latach znajdowało się poza pierwszą setką najlepszych liceów w Warszawie. W tym roku została doceniona i znajduje się na 95. miejscu.

  W tym roku na liście 100 najlepszych stołecznych liceów zabrakło Niepublicznego LO nr 61 im. Stefana Kisielewskiego. Szkoła jeszcze w poprzednim zestawieniu znajdowała się na 82. pozycji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 56

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Moi 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

   CLVIII LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej - nie z Integracyjnymi, a Dwujęzycznymi!! - proszę to skorygować!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mata1 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Najlepsze na Ursynowie - Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK „Parasol” jest 51 na liście krajowej. W sumie OK.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4685 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022