REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Pięć ursynowskich liceów znalazło się w 90-tce najlepszych liceów ogólnokształcących w Warszawie wg najnowszego rankingu "Perspektyw". Na czele - jak co roku - społeczny "Parasol".

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" co roku ogłasza rankingi najlepszych szkół w Polsce. Już od 27 lat organizacja publikuje też listę wiodących warszawskich liceów ogólnokształcących. Dziś przedstawiła najnowszą - opartą o wyniki nauczania w roku szkolnym 2016/2017 a w szczególności wyniki ubiegłorocznych matur. 

  Wśród 90 najlepszych warszawskich szkół znajduje się 5 liceów z Ursynowa - w tym dwa publiczne. Ranking na Ursynowie otwiera - od lat najwyżej notowane - Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK "Parasol" - 11. miejsce w Warszawie. "Parasol" powtórzył wynik z ubiegłego roku - nie udało się jednak, jak w 2009 i 2014 roku, wskoczyć do pierwszej dziesiątki.

  Na dobrym 28. miejscu znalazło się inne liceum niepubliczne - Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II przy ul. Grzegorzewskiej. W ubiegłym roku było o cztery oczka wyżej. Z kolei Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 40 z ul. Stryjeńskich zajęło w tym roku 32. miejsce i to jego najwyższa pozycja w historii rankingu "Perspektyw".

  O sukcesie mogą mówić również pracownicy i uczniowie publicznego LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego. Szkoła ta, choć spadła o 8 oczek, nadal jest w 40-tce najlepszych szkół. W tym roku zajęła 35. miejsce, w poprzednim była 27. a w 2016 - 25. Wśród ursynowskich szkół publicznych to najlepszy wynik.

  W pierwszej 90-tce liceów warszawskich jest również LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha przy ul. Hirszfelda. W tym roku zajęło 81. miejsce, w zeszłym roku było na 65. pozycji.

  Co ciekawe najwięcej punktów rankingowych ursynowskie licea zebrały za wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Poza NLO nr 40 oraz Kossuthem wszystkie szkoły nie dostały ani jednego punktu za udział uczniów w olimpiadach.

  RANKING PERSPEKTYW - WARSZAWSKIE LICEA 2018 - PIERWSZA DZIEWIĘĆDZIESIĄTKA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 46

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2949 sekundy
  REKLAMA