REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Pięć szkół z Ursynowa znalazło się w 90-tce najlepszych liceów ogólnokształcących w Warszawie wg najnowszego rankingu "Perspektyw". Na czele - jak od lat - społeczny "Parasol". Tym razem znacznie gorzej poradziły sobie szkoły publiczne.

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" co roku ogłasza rankingi najlepszych szkół w Polsce. Już od 26 lat organizacja publikuje też listę najlepszych warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Dziś przedstawiła najnowszą - opartą o wyniki nauczania w roku szkolnym 2015/2016. Ranking powstał wg ściśle określonych kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%), oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

  Wśród 90 najlepszych warszawskich szkół znajduje się 5 liceów z Ursynowa - w tym dwa publiczne.

  Ranking na Ursynowie otwiera - od lat najwyżej notowane - Społeczne LO nr 4 im. Batalionu AK "Parasol" z Hawajskiej - 11. miejsce w Warszawie, które w tym roku - po kilku latach spadków - zanotowało awans o 11 oczek. 

  O sukcesie mogą mówić pracownicy i uczniowie prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II przy Grzegorzewskiej. Placówka awansowała na 24. miejsce w rankingu warszawskim. W ubiegłym roku była na 34. pozycji.

  Nieco niżej niż w poprzednim roku (27. miejsce, w 2016 r. - 25.) uplasowało się publiczne LXX Liceum im. A. Kamińskiego przy Dembowskiego. Trzeba przyznać jednak, że od dwóch lat popularny "Kamyk" utrzymuje się w trzeciej dziesiątce, a wcześniej bywał najwyżej w czwartej.

  Na końcowych miejscach rankingu warszawskiego znajdują się jeszcze dwa licea z Ursynowa: Niepubliczne L.O. im. Stefana Kisielewskiego, które debiutuje na 73. miejscu oraz LXIII L.O. im. Lajosa Kossutha, które spadło z 65. na 81. miejsce.

  RANKING PERSPEKTYW - WARSZAWSKIE LICEA 2017:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nauczyciel 7 ponad rok temu

   Hawajska owszem była w roku 2016 na 22 miejscu, ale w roku 2015 na 10 miejscu, w 2014 na 9 miejscu i w 2013 na 10 miejscu, więc o jakich kilku latach spadków tu mowa?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jolanta 6 ponad rok temuocena: 20% 

   Sami narkomanii w tej szkole. Ja posłałam dziecko do prywatnej szkoły bo tylko taka edukacja zapewni mu odpowiednie towarzystwo a nie styczność z biedota i motłochem co pije wódke w szatni i wciąga nosem na klasówkach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Podłozmianowiec 5 ponad rok temuocena: 83% 

   Jola, jeśli Twoja pociecha ma inteligencję po Tobie, to nawet gdybyś zafundowała mu guwernantkę z Oxfordu na niewiele się ona zda... Wbij sobie do głowy biedny nie równa się gorszy czy głupszy, spróbuj wyjść na przeciw wyzwaniom i wychowywać dziecko w towarzystwie różnych ludzi, kiedyś na pewno Twoja pociecha z takim towarzystwem się spotka i co wtedy, kupisz mu otoczenie odpowiednich ludzi?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ss 4 ponad rok temu

   Racja! Walić ten slums!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krzysztof 3 ponad rok temu

   wyniki sa na podstawie matur, a nowa dyrektorka jest od 1 września i gdyby dalej tą szkołą rządził pan mazur to powtórzyłby scenariusz CIXa

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Molly 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Nowa dyrektorka kossutha i od razu widać efekty :) Terror jak widać nie przynosi spodziewanych rezultatów :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~95/2145879 1 ponad rok temu

   Kurcze, szkoda tego liceum. Pamiętam jak tam aplikowałem kilka lat temu, Kossuth otwierał drugą 50-tkę, a dzisiaj taki dramat :(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1269 sekundy
  REKLAMA