REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 marca 2021, 12:24 komentarzy 13

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Wilczy Dół

  Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Wilczy Dół (SK)

  Podstawówka z Kabat wśród najlepszych szkół w Warszawie. Świetny wynik odnotowały też placówki z Mandarynki, Koncertowej, Hirszfelda i ZWM. Najnowszy ranking podstawówek powstał w oparciu o wyniki na egzaminie ósmoklasisty oraz osiągnięcia w olimpiadach.

  Ursynów ma bardzo dobre szkoły podstawowe, zarówno te publiczne, jak i niepubliczne. Renomę placówek z naszej dzielnicy potwierdza najnowszy tegoroczny ranking szkół podstawowych przygotowany przez serwis waszaedukacja.pl. Dominują w nim szkoły publiczne.

  Twórcy zestawienia zebrali dane Centralnej Komisji Edukacyjnej oraz Okręgowej Komisji Edukacyjnej. Policzono wyniki egzaminów ósmoklasisty z 2020 roku z języka angielskiego, matematyki i języka polskiego. Pod uwagę wzięto również osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych. Waga poszczególnych kryteriów: wyniki egzaminów - po 28 proc., olimpiady - 16 proc.

  Wilczy Dół rządzi

  Najlepszą ursynowską podstawówką wg rankingu waszaedukacja.pl jest Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tonyego Halika z ul. Wilczy Dół. W zestawieniu zajęła 12 miesjce, w ubiegłym roku była na 8 pozycji. Szkoła wyróżnia się świetnymi wynikami z egzaminu z języka angielskiego - 87%. Matematyka i j. polski też wypadły tu lepiej niż innych ursynowskkich placówkach - 75% i 72%.

  Na 30 miejscu rankigu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 330 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania. Popularna "Mandarynka" w jeden rok awansowała aż o 13 pozycji. Wyniki egzaminów: angielski - 81%, matematyka - 67%, j. polski - 74%.

  Kilka pozycji niżej - na 35 miejscu - ex equo są SP 303 z Koncertowej i SP 323 z Hirszfelda. Pierwsza ze szkół awansowała aż o 20 pozycji w porównaniu do ubiegłego roku, a druga o trzy. 

  W pierwszej czterdziestce rankingu, na 39 miejscu, znalazła się jeszcze Szkoła Podstawowa nr 319 z ul. ZWM, która w ubiegłym roku była o 28 oczek wyżej. 

  Awanse i spadki

  Największy zjazd w rankingu związany ze słabszymi wynikami egzaminów ósmoklasisty zanotowały: SP 81 z Puszczyka - najgorsza szkoła z Ursynowa w zestawieniu (spadek z 92 na 151 miejsce - o 59 pozycji), SP 343 z Kopcińskiego z 20 na 72 miejsce (o 52 miejsca) i największa dzielnicowa podstawówka SP 340 (o 45 miejsc - z 6 miejsca na 51).

  Największy awans w ciągu roku zaliczyła szkoła nr 318 z ul. Teligi - aż o 113 miejsc. Warto zaznaczyć, że wszystkie ursynowskie podstawówki mają wyniki z egzaminów dużo lepsze niż średnia ogólnopolska.

  Pamiętajmy, że statystyka i wyniki egzaminów to nie wszystko, liczy się również atmosfera, warunki nauczania, praca nauczycieli oraz bliskość od domu. Decyzję o wyborze szkoły powinno się podejmować na podstawie wielu kryteriów.

  Pełny ranking szkół podstawowych w Warszawie 2021 - źródło: waszaedukacja.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 79

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 19
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Oo 13 miesiąc temu

   O, a 143 wyżej niż Ursynów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tosia 12 miesiąc temuocena: 0% 

   No super, tylko to jest ranking szkół publicznych, czyli pokazuje totalnie zaburzony obraz edukacji, bo nie pokazuje wielu najlepszych placówek w mieście. Najlepsza szkoła ze średnim wynikiem 76pkt? Założę się, że najlepsza niepubliczna miała z 15pkt więcej...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 11 miesiąc temuocena: 100% 

   Owszem, szkoła niepubliczna będzie miała więcej pkt., bo szkoła publiczna MUSI przyjąć WSZYSTKIE dzieci z rejonu (lepsze i gorsze), a szkoła niepubliczna może "wyrzucić" dziecko nie uzyskujące wyników na określonym poziomie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ank 10 miesiąc temuocena: 90% 

   przykro, że w takich rankingach biorą pod uwagę wyłącznie wyniki olimpiad i egzaminów nie biorąc zupełnie pod uwagę czego oprócz rozwiązywania testów uczą szkoły - te, które uczą myślenia, tolerancji, są przyjazne uczniom, pomagają im rozwijać pasje, nie są praktycznie brane pod uwagę - nauczyć rozwiązywania testów można średnio inteligentną małpkę

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AJ 9 miesiąc temuocena: 0% 

   Mój syn chodzi do szkoły na Wilczym Dole i uczą tam wszystkiego o czym piszesz, a nie tylko rozwiązywania testów. Szkoła jest naprawdę bardzo w porządku.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigor 8 miesiąc temuocena: 100% 

   W teorii ok, ale powiedz w jaki sposób zmierzysz "przyjazność" albo "rozwijanie pasji"? Takie oceny byłyby mocno subiektywne. Tutaj ranking opiera się na mierzalnych wynikach.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Em 7 miesiąc temuocena: 100% 

   340 za wysoko, skończyłem tą szkołę i jedyne co stamtąd wyniosłem to choroby psychiczne, spowodowane gnębieniem przez lokalną patologię. Nauczyciele udają ze nie widzą

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ana 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Przechodziłam to samo :/

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~an 5 miesiąc temuocena: 100% 

   mój syn też, i wymagał terapii po zmianie szkoły zupełnie inny, otwarty młody człowiek

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 4 miesiąc temuocena: 52% 

   No i fajnie, widać gdzie nauczyciele się przykładają do edukacji uczniów. Tylko prosimy nie wpisywać, że to wina pandemii, że niektóre szkoły tak mocno spadły, skoro inni mogli.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ghost 3 miesiąc temuocena: 62% 

   Jaką glinę dostaniesz, taki garnek ulepisz.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 2 miesiąc temuocena: 52% 

   Ghost, nie zgodzę się. Szkoły Podstawowe to zasadniczo szkoły rejonowe. Nie mu tu zatem naboru pozytywnego ani negatywnego. Idzie do danej szkoły populacja danego osiedla. I dlaczego "glina" na Kabatach miałaby być lepsza od tej z Natolina czy Stokłosów? Statystycznie nie ma na to szans. Zgodziłbym się z Tobą, gdybyśmy rozmawiali o liceach. Tu jednak upatrywał bym winy po stronie szkoły. Ewentualnie rodziców, jeżeli wynika to z głupiego pomysłu Rady Rodziców, bo i to niewykluczone.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ghost 1 miesiąc temuocena: 72% 

   Ursyniaku, częściowo się zgodzę. Jaki rejon, taka glina ;) . Ursynów na pewno przykłada wagę do osiągnięć swoich dzieci, ale czy tak samo jest np. na Pradze Płn.? Albo Woli? Nauczyciel świetny, znakomity, wrażliwy i utytułowany może pracować zarówno na Ursynowie, jak i na Pradze. Dzieci zdolne też mogą trafić się w każdej szkole. Zaniedbane intelektualnie 'dzięki' środowisku, w jakim dorastają... częściej jednak na tej Pradze niż na Ursynowie. Oczywiście weź poprawkę na to, że to jednak uogólnienie. Natomiast myślę, że taka 340 czy 343 przez łatwiejsze skomunikowanie jest bardziej dostępna dla osób spoza rejonu - tajemnicą poliszynela są sposoby rodziców na przyjęcie dziecka do akurat tej szkoły w tym rejonie, a realnie dzieci dojeżdżają nawet z Konstancina czy Piaseczna. 16 jest w takim zakątku, gdzie już metro zawraca, kto by tam chciał dzieci wozić ;) . Ale chcę wierzyć, że to faktycznie kadra nauczycielska ma znaczenie. Niech tak będzie. Rada Rodziców - temat rzeka...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3635 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021