REKLAMAA1 TOTALIZATOR 03.06.2022 - 03.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 stycznia 2022, 10:48 komentarzy 5

  (GS/FB)

  Raper Pjus odszedł 12 stycznia po wieloletniej walce z chorobą. Podczas kolejnej operacji pnia mózgu zmarł na stole operacyjnym. W najbliższy poniedziałek najbliżsi pochowają go na Powązkach Wojskowych, a następnie uczczą jego pamięć w ważnym dla rapera miejscu - na Kopie Cwila.

  Pjus, a właściwie Karol Nowakowski zmarł 12 stycznia, mając zaledwie 39 lat. Członek kultowego 2cztery7 przez wiele lat walczył z neurofibromatozą typu 2. 12 stycznia przechodził kolejną operację pnia mózgu. Ok. godz. 20 bliscy Pjusa podali informację, że zmarł podczas dziesiątej godziny operacji w wyniku zatrzymania akcji serca.

  Msza żałobna zostanie odprawiona w sali ceremonialnej Domu Pogrzebowego na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie w najbliższy poniedziałek 24 stycznia o 13:15. Po mszy nastąpi odprowadzenie do grobu na Powązkach Wojskowych.

  Na Kopie - jak za starych czasów

  Wieczorem, po pogrzebie, wytwórnia rapera "Alkopoligamia" organizuje pożegnanie Pjusa na Kopie Cwila. Nieformalne spotkanie dla fanów odbędzie się w poniedziałek 24 stycznia o godz. 20:22. Swoją obecność potwierdziło dotychczas w wydarzeniu na Facebooku ok. 350 osób.

  - Po tym jak pożegnamy Karola na cmentarzu, chcielibyśmy wspólnie pożegnać go na Ursynowie, w miejscu kultowym i legendarnym, bliskim wielu z nas, bliskim również Karolowi. Spotkajmy się o 20:22 na Kopie Cwila. Przynieśmy ze sobą dobre wspomnienia, anegdoty, cytaty. Zbierzmy się jak ursynowskie ekipy za starych czasów i dajmy mu znać, że nigdy go nie zapomnimy - zaprasza wytwórnia.

  W swojej karierze Pjus występował z 2cztery7, Mesem, Numerem Razem, Molestą Ewenement, Pezetem czy Eldo. Od 2004 roku raper zmagał się z ciężką chorobą - neurofibromatozą typu 2. Zmiany nowotworowe zaatakowały jego nerwy słuchowe oraz kręgosłup. Dzięki wsparciu kolegów z branży udało się przeprowadzić kilka operacji. W wyniku zabiegów raper utracił całkowicie słuch - jednak się nie poddał i dzięki implantom odzyskał jego część.

  Po rekonwalescencji powrócił do tworzenia muzyki. Opublikował wówczas płytę "Life After Deaf", czyli "Życie po byciu głuchym". Był pierwszym raperem, który tworzył, posiadając w pełni cyfrowy słuch. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Anonim 5 5 miesięcy temuocena: 0% 

   ~szym bo może.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szym 4 5 miesięcy temuocena: 38% 

   O zmarłych się nie dyskutuje, ale: Zezwolenie na pochowanie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej; zasługi dla Warszawy; nadane odznaczenia państwowe; udział w walkach zbrojnych o wolność, niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej; pobyt w obozach i miejscach zesłania z przyczyn politycznych; nadane inne odznaczenia i wyróżnienia honorowe, branżowe, dokumentujące zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej i m.st. Warszawy. Czy artykuł może uzupełnić dla ścisłości jego zasługi?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 3 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Pewnie takie same zasługi jak Lecha K dla Polski

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak od 5 pokojeń 2 5 miesięcy temuocena: 82% 

   co za farmazony (żeby nie napisać gorzej) w twoim komentarzu, chyba od niedawna w Warszawie? Tak się składa, że wielu osób ma groby rodzinne, a w nich swoich bliskich, na Powązkach Wojskowych (sam jestem jedną z takich osób), są to groby zwykłych rodzin - niezasłużonych ani w komunie, ani w wolnej Polsce. Może Pius też ma taki grób rodzinny na PW? i w nim zostanie pochowany? Za trudno to wykminić? Zapraszam na spacerek po tym cmentarzu i zajrzenie w inne alejki niż te zaraz przy bramie głównej. W artykule nie ma ani słowa, że będzie pochowany w alei zasłużonych, więc jak nie wiesz, to się nie wypowiadaj, a w szczególności na takie tematy

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antypomnikowy 1 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Normalni może mieć grób rodzinny na Powązkach Wojskowych jak Ja mam, zwyczajnie czuję waszą zazdrość

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4462 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022