REKLAMAA1 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2018, 08:02 komentarzy 15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ceny mieszkań w Warszawie wciąż rosną. Ile średnio kosztuje 1 m² warszawskiego mieszkania w grudniu 2018? Jak ceny kształtują się w poszczególnych dzielnicach? I przede wszystkim: czego spodziewać się po kolejnych miesiącach? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym raporcie przygotowanym przez SonarHome.

  Ceny mieszkań w Warszawie w grudniu 2018

  Grudzień to kolejny miesiąc w tym roku, który przyniósł podwyżki na warszawskim rynku mieszkaniowym. Średnia cena za 1 m² mieszkania w Warszawie sięgnęła obecnie 9 210 zł, co oznacza podwyżkę o 62 zł za 1 m² w porównaniu z listopadem.

  Warto zaznaczyć, że średni koszt 1 m² mieszkania w Warszawie wzrastał regularnie z miesiąca na miesiąc przez cały rok 2018. W styczniu 1 m² kosztował 8500 zł. W ciągu roku cena ta podskoczyła o 710 zł, co oznacza wzrost o 8,35%.

  Raport przygotowany przez SonarHome

  Ceny mieszkań w poszczególnych dzielnicach miasta

  Nieco inaczej sytuacja wygląda w poszczególnych dzielnicach Warszawy. Podczas gdy średnia cena 1 m² w mieście regularnie wzrasta, w ramach dzielnic jest bardziej zróżnicowana. W grudniu aż sześć dzielnic zanotowało spadki cen.

  Największy spadek zanotowała Wesoła -  z 6 098 zł w listopadzie do 5 642 zł w grudniu. Różnica wynosi w tym przypadku aż 456 zł za 1 m². Ceny poszły mocno w dół na Ochocie – z 9 980 zł w listopadzie do 9 800 zł w grudniu. Mniejsze spadki wyceniarka Sonar zanotowała na Wawrze, w Bemowie, Rembertowie i w dzielnicy Włochy.

  W pozostałych dzielnicach ceny mieszkań wzrosły. Największy skok zanotowała Wola - z 10 000 zł w listopadzie aż do 10 317 zł w grudniu. Mocno podrożały również mieszkania na Żoliborzu (o 255 zł za 1 m²) i w Pradze-Północ (o 200 zł za 1 m²).

  Cieszy z kolei stabilizacja cen w Śródmieściu – w porównaniu z listopadem, w grudniu wzrosła jedynie o 20 zł. Obecnie za 1 m² mieszkania w tej dzielnicy zapłacimy 12 980 zł.

  W porównaniu z początkiem roku ceny wzrosły we wszystkich dzielnicach miasta oprócz Wesołej.

  Liczba ofert wzrasta – jest w czym wybierać

  W grudniu zwiększyła się liczba ofert sprzedaży mieszkań w Warszawie. Od lipca do listopada wynosiła około 17 000, a w grudniu wzrosła do 22 706 ofert. Oznacza to większą konkurencję na rynku i szerszą możliwość wyboru dla kupujących. Najwięcej nowych ofert pojawiło się na Mokotowie, Ochocie, w Pradze-Południu i Śródmieściu. Tam też najłatwiej jest o mieszkanie, choć należy liczyć się z wysokimi cenami. Kupujący w grudniu powinni zwrócić baczniejszą uwagę na Ochotę, ponieważ ceny w dzielnicy mocno spadły, a ofert jest naprawdę wiele. W związku z tym, że znaczący spadek zanotowała też Wesoła, warto przyjrzeć się ogłoszeniom z tej dzielnicy – choć ofert jest niewiele, ceny obecnie są bardzo zachęcające.

  Na sprzedanie mieszkania czekamy coraz krócej

  W grudniu spadł również czas aktywności oferty na rynku – czyli liczba dni, jaką musimy średnio poczekać, aż mieszkanie znajdzie nabywcę. Obecnie wynosi on średnio 135 dni, co oznacza, że na sprzedanie mieszkania poczekamy około 4,5 miesiąca. Najszybciej sprzedają się mieszkania w Pradze-Północ, Pradze-Południe, Targówku i na Ochocie, a najdłużej na kupca poczekamy na Wawrze i w Wesołej.

  Czego spodziewać się po 2019 roku?

  Niektórzy przyrównują obecną sytuację na rynku do kryzysu finansowego sprzed dziesięciu lat. W 2018 roku zaciągnięta zostanie rekordowa liczba kredytów hipotecznych, a ceny mieszkań nieustannie rosną. Eksperci jednak uspokajają, twierdząc, że rynek mieszkaniowy zmierza raczej w kierunku stabilizacji. Ceny nie rosną już tak gwałtownie, a ilość ofert na rynku odpowiada zapotrzebowaniu. Choć pierwsze kwartały roku 2019 będą się jeszcze charakteryzować wzrostem cen, niedługo powinniśmy przygotować się na ich stabilizację.

  Ceny mieszkań w Warszawie w 2018 roku wzrosły o niemal 9%, jednak ich skoki nie są już tak gwałtowne. Cieszy stabilizacja cen w Śródmieściu i duże spadki w kilku dzielnicach miasta. Liczba chętnych na kupno mieszkania wciąż jest bardzo duża, a na znalezienie kupca średnio poczekamy krócej. Rok 2019 przyniesie zapewne kolejne podwyżki w cenach mieszkań, jednak powoli powinniśmy spodziewać się ich stabilizacji.

  Źródło: https://sonarhome.pl/raporty/raport-ceny-mieszkan-w-warszawie-grudzien-2018

  Sprzedajesz nieruchomość? Wejdź na Sonarhome.pl i sprawdź, za ile możesz ją sprzedać.
  Kupujesz nieruchomość? Wejdź na Sonarhome i znajdź ofertę w najkorzystniejszej cenie.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 145

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 35
   PRZYDATNY
  • 20
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 44
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~2-O 15 ponad rok temu

   Ciekawe po ile na Ekologiczej na Kabatach, w tej ciasnocie?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kant 14 ponad rok temuocena: 100% 

   Przecież to ceny ofertowe, całą tę analizę o kant tyłka można potłuc.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcinek 13 ponad rok temuocena: 100% 

   "Na Wawrze", "w Pradze-Południu", "w Pradze-Północ"... czy artykuły o Warszawie mogliby pisać Warszawiacy?!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 12 ponad rok temu

   Prawda. .Jednak warszawiak pisze sie jak warszawiak, gdanszczanin czy inny wiedenczyk, a nie z bykiem ;).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł898767 11 ponad rok temuocena: 50% 

   Dziwny świat. U nas jest około 1000zł/m^2, bywa też taniej, zależy gdzie. A na wsiach jak jest tanio. Koszt budowy domu 50 000zł. Prąd, woda, internet, pole, raj dla programistów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mira 10 ponad rok temu

   Przyłączenie prądu, wody, szambo lub oczyszczalnia z przyłączami na wsi to dodatkowe ok. 10 tys zł.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 9 ponad rok temu

   Czemu "dziwny". Wszedzie tak jest. Stolice kosztuja wielokrotnie wiecej niz male miasta. "Raj dla programistow" sie konczy, gdy zaczyna bolec zab, gdy chce sie pojsc do teatru/klubu/na tenis/scianke, dojechac na lotnisko albo poderwac jakas super laske.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~schylamy się, kucamy i ... zbieramy materiały dziennikarskie, które leżą na ursynowskich ulicach 8 ponad rok temuocena: 89% 

   Ta nachalna reklama jakiegoś pośrednika nie jest oznaczona jako artykuł reklamowy. Oczywiście zwiększa to klikalność, ale powoduje zdecydowany spadek zaufania wiernych czytelników. Nie chcemy takich praktyk na tym portalu. Ów pośrednik niech zabłyśnie na portalu handlarzy mieszkaniami, a od Halo Ursynów niech trzyma się z daleka. To jest lokalny portal i niech takim pozostanie. Jeśli Redakcji brak aktualnych tematów to proszę - kiedy będą zadaszenia schodów na ursynowskich stacjach metra? W styczniu i lutym zwykle jest najzimniej, te schody będą zaśnieżone i oblodzone. A kiedy schody ruchome? Drugi temat. W roku szkolnym 2019/20 w liceach mają spotkać się dwa roczniki - trzecia klasa gimnazjum i ósma podstawówki. Dotychczas przeciwnicy reformy edukacji straszyli, że do 1 klasy liceum będzie dwa razy więcej chętnych niż zwykle, więc dla połowy zabraknie miejsc. Teraz ursynowskie szkoły rozsyłają do rodziców list pani minister, która twierdzi, że w roku 2

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~schylamy się, kucamy i ... zbieramy materiały dziennikarskie, które leżą na ursynowskich ulicach 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Post scriptum. Dzisiejsza wiadomość z mediów, cyt. "Krakowskie licea mają otworzyć dwa razy więcej klas pierwszych, niż mają obecnie - to pomysł magistratu i małopolskiej kurator oświaty na poradzenie sobie z kumulacją roczników spowodowaną reformą edukacji". I od razu pytanie do burmistrza Kempy: czy także zapewni dwa razy więcej miejsc w pierwszych klasach ursynowskich liceów?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Dziennikarze, ktorzy pisza w portalu tez maja zoladki, dzieci, potrzebuja butow i dachu nad glowa. Nie da sie za darmo miec informacji. Polacy slabo to ogarniaja.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy to są ceny faktycznie transakcyjne czy oferowane ? Tylko transakcyjne moga byc miarodajne.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A 4 ponad rok temuocena: 67% 

   Za kilka lat czeka Warszawę paraliż komunikacyjny może czas zacząć rozbudowywać inne miasta w Polsce. A jeśli chodzi o ceny mieszkań to pewnie kiedyś spadną:)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AS 3 ponad rok temuocena: 44% 

   Jak słyszę to na Ursynowie ludzie sprzedają mieszkania po ok. 7 tys. PLN. W nowym budownictwie podobnie (np. Włodarzewska SA). Skąd więc te ponad 9 tys. PLN?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Don Matteo 2 ponad rok temuocena: 60% 

   W nowym budownictwie nie kupisz za 7 k, Wlodarzewska(ktora zbankrutowala w miedzyczasie) kilka lat temu sprzedawala w Zakatku po ok. 8k, teraz byle gdzie na ursynowie minimum 9k. Za 7k tylko w wielkiej plycie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Nowe budownictwo = goly beton. Wykoncz jedno mieszkanie, to zrozumiesz skad sie biora ceny. Poza tym cena "srednia" jest srednia, czyli mieszkanie z widokiem na zaklad karny lub postawione gdzies w kapuscie zostaje usrednione z apartamentem polozonym w parku, piec minut piechota do metra, z pelna infrastruktura (dzieci, sklepy, zdrowie, sport, itd). "To samo" 50m² kosztuje 300tys i 650tys. Kazdy wybiera co chce. Czesto ktos woli 65m² w polu - jeszcze nie wie, ze sie tam nawet nie wyspi, bo nie bedzie mial kiedy sie wyspac. Spedzi pare lat w samochodzie, placac za paliwo, naprawy i wymiany pojazdow.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3518 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021