REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 czerwca 2021, 08:01 komentarzy 8

  (Greta Sulik)

  Ratusz nie zamierza zmieniać zdania. Wjazd na osiedle przy ul. Płaskowickiej 46 pozostanie zamknięty. Powód? Budynek znajduje się zbyt blisko skrzyżowania. Będzie za to działał wjazd od Rolnej.

  Mimo apelu ze strony mieszkańców funkcjonujący dotychczas wjazd na osiedle pozostanie zamknięty. Powstał on przy okazji wybudowania kontynuacji ul. Ghandi w kierunku ul. Płaskowickiej. Zgodnie z planem miejscowym, został zablokowany.

  We wtorek z kolei częściowo zablokowany został wjazd od strony ul. Rolnej. Drogowcy ustawili w tym miejscu słupki. Mieszkańcy z oburzeniem przyglądali się ich pracy. 

  - Kretynizm. Na jakiej zasadzie została podjęta taka decyzja? Tutaj, na tej ulicy, nawet nie da się zawrócić - mówił jeden z pracowników sklepu, który znajduje się na osiedlu. 

  Wjazd na osiedle jest tak wąski, że nie przejdzie nim straż pożarna. Śmierciarka w środę nie mogła zawrócić i musiała wyjechać tyłem.

  - To niebezpieczne. Nie chcę krakać, ale jak będzie pożar, to co wtedy? - pytała jedna z mieszkanek budynku przy ul. Płaskowickiej 46.

  Dojazdu do budynku nie było w planach

  Ratusz tłumaczy, że wjazd od Gandhi, funkcjonujący jeszcze przez budową nowej części ulicy Gandhi był używany przez mieszkańców "na dziko", a samochody jeździły jak chciały. Teraz po zbudowaniu docelowego kształtu ul. Płaskowickiej i Ghandi nie ma już takiej możliwości. Dojazd do garażu jest możliwy wyłącznie od ul. Roentgena - w przyszłości ul. Lelka.

  - Dojazd od ul. Gandhi możliwy jest za pośrednictwem ulic Pustułeczki i Rolnej. Nie ma możliwości zbudowania skrzyżowania albo zjazdu bezpośrednio do budynku z ul. Gandhi albo Płaskowickiej, bo budynek jest położony na samym skrzyżowaniu i ma już zapewniony dojazd. Taki układ drogowy był już wcześniej zaprojektowany i nie powinien być teraz zaskoczeniem - mówi Konrad Klimczak z Urzędu m. st. Warszawy.

  Wjazd od strony ul. Rolnej, który we wtorek został osłupkowany ma być częściowo utrzymany. Drogowcy pozostawili fragment szerokiej jezdni bez słupków. Mieszkańcy obawiają się jednak, że wkrótce odcięty zostanie cały przejazd.

  Administracja budynku nie daje za wygraną i kieruje pismo do GDDKiA, Astaldi, Ministerstwa Infrastruktury oraz Rafała Trzaskowskiego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dora 8 miesiąc temuocena: 100% 

   My nie apelujemy o wjazd z Gandhi tylko o nie blokowanie wjazdu od Rolnej

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dora 7 miesiąc temuocena: 80% 

   Koło tych słupków parkują samochody i nie ma wjazdu od ulicy rolnej, jak coś się stanie ktoś umrze bo karetka nie dojedzie o Roentgena gdzie zaczyna się budowa to kto szanowni urzędnicy w ratusz za to odpowie? W jakim celu postawiono na części drogi te słupki zostawiając część niezaslupkowaną?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gudman 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Akurat przechodziłem jak montowali, a jako że to była ewidentnie akcja z dupy bez organizacji ani sensu to zastali gościa który stał zaparkowany i nie mieli jak reszty wstawić :D

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Władysław 5 miesiąc temuocena: 72% 

   Czekamy na przedłużenie Belgradzkiej do Pileckiego, bo to znacznie ułatwi przejazd w tamtej okolicy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 4 miesiąc temuocena: 42% 

   To czekajcie dalej :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Płaskowickiej46 3 miesiąc temuocena: 100% 

   "Dojazd od ul. Gandhi możliwy jest za pośrednictwem ulic Pustułeczki i Rolnej. Nie ma możliwości zbudowania skrzyżowania albo zjazdu bezpośrednio do budynku z ul. Gandhi albo Płaskowickiej" Czy może ktoś temu kretynowi wytłumaczyć że właśnie dojazd od Pustułeczki i Rolnej został zamknięty? Bo on chyba myśli że walczymy o bezpośredni zjazd z Gandhi, a to nieprawda.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Facepalm 2 miesiąc temuocena: 86% 

   Zaraz zaraz ale ktoś tu chyba nie ogarnia tematu. Cała afera jest w związku z tym że zablokowane any został wjazd od rolnej. Wjazdu z Gandhi już od dawna nie ma. Państwo dziennikarze i "ratusz" (może by tak konkretnie podać kto jest odpowiedzialny za przedstawione stanowisko) nie do konca chyba prawidłowo komunikują swoje zdanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inspektore 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Nie mieszkam tam ale byłem wczoraj w punkcie DPD i nie bardzo rozumiem po co postawili te słupki widoczne na zdjęciu. Przecież dojazd od rolnej nikomu nie przeszkadzał, a zarówno do lokali usługowych jak i mieszkalnych ludzie muszą dojeżdżać. Polecam zobaczyć na ulicę niedaleko na ulicę Polskie Drogi tam jakiś mądry wychodził i postawili zakazy parkowania i straż miejska rypie tylko mandaty. Na ulicy jest teraz lotnisko tyle miejsca, a na sąsiednich ulicach nie można przejechać bo parkują jak chcą. Niektórym się nudzi i wymyślają jak innym uprzykrzyć tylko życie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3742 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021