REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 kwietnia 2019, 13:07 komentarzy 1

  (SK)

  Każdy kto nie ma jeszcze biało-czerwonej flagi może ją dostać za darmo w ratuszu. Ursynowski urząd dzielnicy rozda mieszkańcom ponad tysiąc sztuk. Rozdawanie rusza we wtorek.

  W czwartek, 2 maja obchodzimy Święto Flagi. Zostało ono wprowadzone 15 lat temu, w dniu po Święcie Pracy, a przed Świętem Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie, dzień ten świętuje się wywieszeniem biało-czerwonej. Aby nikomu jej zabrakło, od 2011 roku ursynowski ratusz rozdaje flagi mieszkańcom.

  W tym roku, dla chętnych przygotowano ponad tysiąc sztuk. Flagi będzie można odbierać we wtorek, 30 kwietnia od godziny 9:00 w informacji na parterze urzędu dzielnicy przy al. KEN 61.

  Co roku akcja cieszy się ogromnym powodzeniem. Po flagi ustawia się całkiem pokaźna kolejka chętnych.

  - Zaszczepiam patriotyczne wartości u swoich wnuków. Czasem może nam się nie podobać sytuacja w kraju, ale szacunek i pamięć są ponad tym. Chcę, żeby u nas było jak w Stanach Zjednoczonych - tam flaga to świętość, rozwieszone są wszędzie, nawet na działkach - mówiła nam w ubiegłym roku pani Anna.

  - Po kilku latach materiał niszczeje pod wpływem warunków atmosferycznych - to normalne. Nie chcę wywieszać brzydkiego bubla, tylko nową, piękną flagę - dodawał Marek.

  Flagi państwowe rozdawać będą też mieszkańcom ursynowscy radni PiS. Będzie można je otrzymać 2 maja od godz. 12:00 przy stacji Metra Ursynów.

  - Dzień Flagi RP to ważne święto dla wszystkich Polek i Polaków, pokazujące nasze przywiązanie i szacunek do symboli narodowych. Biało-czerwona flaga od zawsze łączy, a nie dzieli, dlatego to szczególnie ważna okazja warta godnego obchodzenia - mówi radny Piotr Świątkowki, inicjator wydarzenia.

  Dzielnica przed majowymi świętami apeluje do mieszkańców Ursynowa o wywieszenie polskich flag na budynkach, posesjach, w oknach i na balkonach.

  - Świętowanie poprzez wywieszenie flagi to zachowanie, które warto wspierać. Dlatego gorąco zachęcam, aby każdy kto ma flagę w domu, wywiesił ją w najbliższych dniach – mówi zastępca burmistrza Piotr Zalewski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~LEwarek 1 ponad rok temuocena: 40% 

   co za wiocha, latać z flagą narodową, to archaizm. kto w europie przywiązuje taką wagę do barw narodowych? kto? oh wait... Szwecja.Dania,Norwegia, Hiszpania, Austria, Irlandia no i Szwajcarzy oraz Włosi, których flagi są już marką, ale polacy? Polakom nie wolno hehe :(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3272 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020