REKLAMAA1 ARENA Restaurant (G4) 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Onkobieg)

  Ruszyły zapisy do 14. Onkobiegu - imprezy, dzięki której aktywność przekłada się na pomoc pacjentom onkologicznym. W tym roku ponownie będzie można pokonywać kilometry w dowolnym miejscu w Polsce czy na świecie. 

  To bieg, w którym wygrywają wszyscy. Uczestnicy, którzy pokonują zadeklarowaną liczbę kilometrów - na piechotę, truchtem czy na hulajnodze. Pacjenci onkologiczni - bo te wybiegane lub wychodzone kilometry zamieniają się na złotówki od sponsorów, które pomagają w zorganizowaniu dojazdów na chemioterapię dla potrzebujących czy w zakupie protez. To także okazja do tego, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na temat chorób nowotworowych i profilaktykę przeciwnowotworową. 

  - Chcemy uwrażliwiać i uświadamiać społeczeństwo, a także pokazać wszystkim, że pomagając innym, możemy także pomóc sobie - mówi Kamil Dolecki ze Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma, organizator imprezy.

  Rób kilometry, gdzie chcesz!

  Każdego roku uczestnicy Onkobiegu - Razem po zdrowie! spotykali się na starcie przy ursynowskiej Onkologii i pokonywali dystans wokół budynków ośrodka. W czasie pandemii trzeba było zmienić zasady. Na terenie Narodowego Instytutu Onkologii zjawiła się tylko nieliczna reprezentacja biegaczy, a ponad 1,5 tys. osób "nabijało" kilometry w miejscu swojego zamieszkania. W ten sposób zebrano ponad 180 tys. złotych.

  - W tym roku ponownie pobiegniemy z dowolnego miejsca na ziemi, aby przede wszystkim zachować wszelkie środki ostrożności związane z pandemią koronawirusa. 12 września 2021 r., każdy kto wcześniej zarejestruje się na portalu onkobieg.pl stanie na swoim indywidualnym starcie i pobiegnie w kierunku mety, którą jest lepsze zdrowie pacjentów z chorobami nowotworowymi - mówi Szymon Bubiłek ze stowarzyszenia Sarcoma.

  To uczestnicy zdecydują, o której dokładnie wystartują tego dnia, ważne aby zadeklarowaną ilość kilometrów podczas godzinnej aktywności zamknąć między godz. 7 a 13. Tak jak w ubiegłym roku swoją aktywnością będzie można się pochwalić w mediach społecznościowych. Zdjęcia opatrzone hashtagiem #Onkobieg będą zaliczanie do puli zebranych kilometrów.

  Przy Narodowym Instytucie Onkologii na Ursynowie będzie studio plenerowe, w którym prowadzone będą rozmowy ze specjalistami i pacjentami transmitowane w internecie. Pobiegnie też symboliczna reprezentacja uczestników biegu.

  Rejestracja uczestników już ruszyła i potrwa do 30 czerwca. Zapisać można się wyłącznie na stronie www.onkobieg.pl. Patronem medialnym Onkobiegu jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3536 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021