REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 stycznia 2020, 11:53

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Problematyczny odpad, ale i surowiec, który jest wartościowy, bo nadaje się do ponownego wykorzystania. Plastikowe butelki powstające z politereftalanu etylenu, obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem. Pozwalają na bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach, a w codziennym użytkowaniu są dla nas po prostu wygodne. Dlaczego tak ważny jest recykling butelek plastikowych?

  Czym się charakteryzuje PET?

  PET to tworzywo sztuczne powstające na drodze reakcji polikondensacji. Dzięki temu uzyskuje się tworzywo termoplastyczne. Finalny produkt może pochwalić się odpornością na uszkodzenia, lekkością i przezroczystością, a także małą masą. Wszystkie jego właściwości sprawiają, że znajduje zastosowanie nie tylko w produkcji opakowań, ale i jest łączony z innymi materiałami, np. służąc do wzmacniania wytrzymałości tkanin.

  Recykling butelek plastikowych – nowe życie produktów

  Choć butelki plastikowe mają tak szerokie zastosowanie i nie wyobrażamy sobie wręcz życia bez nich, niestety na ich rozkład w środowisku naturalnym potrzeba setek lat. To zaś sprawia, że natura nie jest w stanie uchronić się przed nieustannym degradowaniem, co więcej, plastik to tylko jeden z produktów jej zagrażający.

  Recykling butelek plastikowych jest zatem koniecznością, by chronić środowisko, ale i przynosi wiele korzyści przeciętnym mieszkańcom. Tworzywa PET poddawane recyklingowi mechanicznemu, pozwalają na uzyskanie surowca w całości nadającego się do ponownego wykorzystania. Jest to metoda stosowana do recyklingu butelek oraz folii opakowaniowych. Inne tworzywa PET, na przykład zmieszane lub zanieczyszczone, poddawane są przetwarzaniu chemicznemu. Dzięki temu uzyskuje się z nich nowe tworzywa sztuczne bądź inne surowce, które poddawane są dalszej obróbce.

  Drugie życie plastiku

  Recykling butelek plastikowych znajduje swoje odzwierciedlenie w ograniczeniu zanieczyszczenia środowiska naturalnego, obniżeniu zużycia surowców naturalnych, a także zmniejszeniu ilości odpadów, które trafiają na wysypiska.

  Segregowanie odpadów przez mieszkańców to tak naprawdę początek nadawania drugiego życia surowcom poddawanym przetwarzaniu. W późniejszym czasie recykling butelek plastikowych, ale i innych odpadów, staje się zadaniem realizowanym przez profesjonalne firmy zajmujące się transportem i przetwórstwem.

  Znajdujemy pośród nich przedsiębiorstwo BielMet, które mając do dyspozycji profesjonalne urządzenia, bogate zaplecze, doświadczenie i wiedzę, jest w stanie zagwarantować prawidłowo przeprowadzony recykling butelek plastikowych i innych materiałów. Więcej informacji w tym temacie można znaleźć pod adresem: https://www.bielmet.pl/uslugi.

  Artykuł załadowany: 0.1961 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020