REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 maja 2019, 13:17 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Regał, obok łóżka, należy do najważniejszych mebli, które powinny znaleźć się w dziecięcym pokoju. Umożliwia poukładanie zabawek i książeczek, dzięki czemu od najmłodszych lat maluchy uczą się porządku. Wybór regałów jest duży. Producenci oferują rozmaite rozwiązania i ciekawy design. Co w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę przy wyborze regału?

  Wybór regału – zadbaj o bezpieczeństwo dziecka

  Bezpieczeństwo dziecka zawsze musi być stawiane na pierwszym miejscu. Kwestie estetyki wyposażenia schodzą na dalszy plan. Warto wybierać meble wykonane z naturalnych materiałów, ale przede wszystkim nie mogą zawierać substancji toksycznych i muszą być trwałe. W przypadku mebli takich jak regał dla dziecka istotną rolę odgrywa ich stabilność. Nie mogą mieć żadnych uszkodzeń – np. w przypadku drewna powierzchnia musi być idealnie gładka, aby maluch nie wbił sobie drzazgi. Regał musi mocno stać na ziemi, aby nie przewrócił się na dziecko. Meble dla najmłodszych domowników nie mogą mieć ostrych krawędzi, luźnych elementów i dodatków z tłukących się materiałów takich jak szło.

  Estetyka – klasyczne i oryginalne propozycje

  Design regałów dla dzieci staje się coraz bardziej interesujący. Ładnie wykończone klasyczne modele łatwo dopasować do każdego wnętrza, ale producenci umożliwiają stworzenie bajkowego świata w pokoju dziecięcym na różne sposoby – teraz nawet regały przybierają niecodzienne kształty domków, drzew lub postaci zwierzęcych. Zawsze jednak funkcjonalność i bezpieczeństwo powinny być przedkładane nad estetykę. Na dzieci relaksująco działają spokojne i stonowane kolory. Krzykliwe mogą wzbudzać zbyt wiele emocji, a nawet utrudniać zaśnięcie. Należy pamiętać, że regał do pokoju dziecięcego będzie służyć przynajmniej kilka lat, dlatego warto kierować się kwestiami praktycznymi oraz aranżacją całego pokoju, a nie przemijającą modą.

  Wymiary regału – jakie wybrać?

  Wystarczy spojrzeć na ofertę Pinio, aby przekonać się, że wymiary regałów są zróżnicowane. Regały mogą zajmować mało miejsca, ale mogą też umożliwiać poukładanie naprawdę dużej ilości rzeczy. Wymiary regału należy dostosować przede wszystkim do powierzchni pokoju, ale pod uwagę należy wziąć również, ile zabawek dziecko posiada. Kupowanie dużego regału jest pozbawione sensu, gdy wiemy, że wszystkie półki nie zostaną zapełnione. Warto jednak wybrać odpowiedni model, uwzględniając, że maluchowi będzie różnych rzeczy przybywać z upływem czasu.

  Półki i szuflady – czy duża liczba zwiększa komfort użytkowania?

  Warto zdecydować się na regał, który jest wyposażony zarówno w półki, jak i szuflady, ponieważ zapewnia większe możliwości przechowywania i segregowania rzeczy. Może być jednak wyposażony w same szuflady lub półki. Natomiast połączenie obu rozwiązań ułatwia zachowanie porządku i pozwala na wyeksponowanie ulubionych rzeczy dziecka. Ich liczba nie powinna być zbyt duża, ponieważ dziecku trudniej będzie się wśród nich odnaleźć.

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Sabina 1 ponad rok temu

   Jedno i drugie :) a przecież da się to połączyć, u mnie meble robiła firma Wiór-Płyt z Wyszkowa na zamówienie i zaprojektowali pokój tak że i dobrze wygląda i wszystko łatwo znaleźć. Mamy szafy w skosach, idealne rozwiązanie na te nieszczęsne poddasza.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3675 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020