REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2021, 13:33

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Przejście jakiegoś urazu dla każdego człowieka jest trudne - może to być efekt wypadku samochodowego, w jakim braliśmy udział. Być może straciliśmy rękę lub nogę - lub doszło do jej poważnego złamania. Rehabilitacja pooperacyjna to proces, który pozwala człowiekowi odzyskać pełną lub przynajmniej częściową sprawność po takim właśnie wydarzeniu. Chodzi tutaj także nie tylko o sprawność fizyczną - ale również psychiczną. Nie zapominajmy o tym, że taki uraz może wywołać w nas chociażby Zespół Stresu Pourazowego - jeżeli szybko nie zostaną podjęte odpowiednie kroki, to konsekwencje mogą być naprawdę poważne.

  Rehabilitacja pooperacyjna jest oczywiście niezbędna, aby odzyskać sprawność - ale to nie czyni jej wcale łatwiejszą. Często wiąże się ona z bólem i stresem – co jest całkowicie normalne. Człowiek nie radzi sobie jeszcze z tym, co go spotkało - a już musi podejmować walkę o to, aby móc w ogóle powrócić do normalnego życia - do poruszania się, do pracy, do funkcjonowania w społeczeństwie. Warto jednak wykazywać się tutaj dużą wyrozumiałością i wsparciem w stosunku do takich osób - Rehabilitacja pooperacyjna będzie na pewno procesem długotrwałym i trudnym.

  Kiedy możemy spodziewać się, że będzie nam potrzebna taka rehabilitacja?

  Jednym z najczęściej spotykanych przypadków jest zwyczajne złamanie - to także jest przecież uraz. Może do niego dojść w dowolnej sytuacji – podczas uprawiania sportu, w miesiącach zimowych, gdy łatwo o potknięcie się lub w trakcie upadku z wysokości. Możemy się tutaj spodziewać, że po zdjęciu gipsu – zostanie nam zalecona rehabilitacja pourazowa.

  O wiele trudniejszymi przypadkami są osoby, u których doszło do urazu kręgosłupa. Tutaj właśnie widzimy też, jak ważna będzie rehabilitacja pooperacyjna nie tylko pod względem fizycznym – ale także psychicznym. Jeżeli człowiek musi od nowa nauczyć się chodzić i w kilka sekund stracił wcześniej całe swoje dotychczasowe życie - wtedy potrzebuje wsparcia i pomocy od ogromnej ilości specjalistów. Nie można tutaj dopuścić do powstania odleżyn, rozwinięcia się infekcji czy nadwagi – a jednocześnie trzeba też chronić pacjenta przed depresją.

  Na czym polega rehabilitacja pooperacyjna?

  Rehabilitacja pooperacyjna to przede wszystkim wszelkiego rodzaju ćwiczenia - kinezyterapia, fizykoterapia. Lekarze skupią się na tym, czego dokładnie potrzebuje konkretny pacjent. Niezbędna może być także psychoterapia oraz różnego rodzaju terapie zajęciowe - tutaj dana osoba może uczyć się na przykład od nowa porozumiewać z otoczeniem. W Warszawie polecamy klinikę ortopedyczno-rehabilitacyjną The Pain Clinic.

  Artykuł załadowany: 0.2774 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021