REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 sierpnia 2022, 19:09

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  CKR jest nowoczesną placówką medyczną, której centrum zlokalizowane jest w Konstancinie-Jeziornie. Jedną z jej specjalności jest rehabilitacja. Jakie są zasadnicze cele rehabilitacji? Jakie formy rehabilitacji dostępne są w CKR?

  Czym jest rehabilitacja?

  Rehabilitacja narządów ruchu ma na celu poprawę sprawności oraz leczenie osób ze schorzeniami narządu ruchu, układu kostno-stawowego i mięśniowego. Schorzenia te mogą być wrodzone bądź też powstałe na skutek stanów przeciążeniowych, zwyrodnieniowych czy przebytych urazów. Jest wiele technik, z których korzystają fizjoterapeuci, aby poprawić stan swoich pacjentów. Za każdym jednak razem, dobór właściwych technik podyktowany powinien być indywidualnym stanem pacjenta.

  Oddział Rehabilitacyjny w CKR Konstancin-Jeziorna

  Oddział rehabilitacyjny świadczy usługi mające na celu usprawnienie pacjentów z chorobami narządów ruchu. Opieka nad pacjentami sprawowana jest przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, w której skład wchodzą lekarze specjaliści z zakresu rehabilitacji medycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, neurologii, jak również fizjoterapeuci, pielęgniarki, terapeuta zajęciowy, logopeda i psycholog. Pacjenci mogą skorzystać z oferowanych usług komercyjnie lub w ramach NFZ.

  Rehabilitacja w CKR

  W ramach rehabilitacji w CKR mogą Państwo skorzystać z szeregu usług, każdorazowo dobieranych indywidualnie w zależności od potrzeb danego pacjenta. Ośrodek wyposażony jest w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, który jest kluczowy dla uzyskania optymalnych efektów. Najnowocześniejszym takim urządzeniem oferującym skuteczną rehabilitację dla osób ze schorzeniami neurologicznymi oraz uszkodzonym rdzeniem kręgowym jest Egzoszkielet. Jest to bioniczny szkielet złożony ze sztywnej metalowej ramy, która wyposażona jest w sterowane komputerowo siłowniki zamontowane na stawach biodrowych i kolanowych. W jego skład wchodzi również plecak będący jednostką sterującą z bateriami. Egzoszkielet stwarza możliwości pracy z wieloma różnymi jednostkami chorobowymi – urazami bądź też schorzeniami neurologicznymi.

  Inną formą terapii jest trening funkcjonalny znajdujący zastosowanie zarówno w rehabilitacji jak i klubach fitness. Trening ma za zadanie wzmocnić mięśnie, poprawić równowagę i przywrócić prawidłowe wzorce ruchowe. W CKR leczone są również wady postawy, w tym wady stóp, odstające łopatki, skoliozy piersiowe i lędźwiowe oraz kolana koślawe i szpotawe. Leczenie skolioz i innych wad postawy to długi proces, który wymaga systematyczności zarówno od pacjentów jak i zespołu medycznego. Specjaliści z CKR korzystają także z metody FED, która jest obecnie najlepszym sposobem leczenia skolioz. Dzięki tej metodzie możliwe jest uzyskanie znacznej poprawy parametrów funkcjonalnych postawy. Oferta CKR w zakresie rehabilitacji obejmuje również wiele innych usług takich jak m.in. terapia neurologiczna dla dzieci metodą BobathHUBERterapia stawów skroniowo-żuchwowychwkładki ortopedyczne czy rehabilitacja indywidualna i domowa.

  W CKR dostępna jest również fizykoterapia, terapia Indiba, konsultacje specjalistyczne. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą placówki.

  Artykuł załadowany: 0.444 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022