REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 sierpnia 2015, 14:26 komentarzy 18

  (SK)

  Tego można się było spodziewać! Gigantyczna reklama przy Dolince Służewieckiej, zdjęta tydzień temu, właśnie powraca! Właściciel instalacji nie zawiadomił dzielnicy - urzędnicy zamierzają zgłosić sprawę do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. 

  - To kpina z prawa i urzędów - mówią mieszkańcy ulicy Fosa. Ledwo tydzień temu robotnicy zdjęli z elewacji domu przy kościele św. Katarzyny rusztowania służące ekspozycji gigantycznej reklamy, a dziś... instalacja znów pnie się w górę.

  Właściciel domku, na którym już wkrótce znów zawiśnie płachta zasłaniająca widok na zabytkową świątynię, nie powiadomił urzędu dzielnicy o swoich planach. Być może w ogóle nie musiał tego robić - przypuszczają urzędnicy. Wystarczy, że zadeklaruje fikcyjny remont elewacji - rusztowania służące modernizacji nie wymagają zgłoszenia. Ten trik właściciele domów, na których wieszane są wielkie banery wykorzystują do tego, by ominąć procedury.

  - Zgłosimy sprawę do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który znów pewnie rozpocznie procedurę prowadzącą do rozbiórki instalacji - mówi burmistrz Robert Kempa. Urząd dzielnicy pierwsze takie zawiadomienie przeciwko właścicielowi domku przy Dolince Służewieckiej złożył, gdy stawiana była pierwsza konstrukcja - w listopadzie 2013 roku. 

  Co może inspektor budowlany? Wszcząć długotrwałą procedurę delegalizacji. Ostatnia próba rozbiórki - ta sprzed tygodnia - poprzedzona była wielomiesięczną wymianą korespodendencji między urzędnikami a właścicielem domu. Urzędnicy skazani są na porażkę, bo prawo jest nieprecyzyjne i pobłażliwe a branża reklamowa dobrze zaznajomiona z kruczkami, które pozwalają omijać procedury.

  We wrześniu wchodzi w życie tzw. ustawa krajobrazowa, która ma zapobiegać zasłanianiu domów reklamowymi szmatami. Aby była skuteczna, miasto musi uchwalić swój własny kodeks krajobrazowy. Warszawa będzie go miała dopiero w przyszłym roku. Projekt jest dopiero na etapie konsultacji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Art 18 ponad rok temu

   No i mamy nowe płachty. Wcześniej ustawiono rusztowania przy budynku, ale ta konstrukcja jest powierzchniowo ze 4x większa od całego budynku i do niego nie przylega, nie jest więc elementem niezbędnym przy remoncie elewacji. Jak widać nietrudno zagrać na nosie naszemu nadzorowi budowlanemu czy innym służbom. Pieniądze z reklamy też pewnie niemałe i dopóki będzie się opłacać cwanemu właścicielowi dopóty płachta będzie tam stała.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenez 17 ponad rok temuocena: 37% 

   JAK TO!? Przecież piotrek obiecywał, że będzie walczył z nielegalną reklamą! I CO?? Jak zwykle w wypadku obietnic piotrka goovvno

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenes 16 ponad rok temuocena: 58% 

   Piotr Janowski Ci to obiecywał? To chyba Cię okłamał :) Zabawne, że jeszcze kilka dni temu twój kumpel Antosiuk wychwalał pod niebiosa jak to świetnie działa ustawa i jakie te władze miasta kompetentne, a co się okazało to widać na załączonym obrazku. Platforma nawet z tak prostą sprawą sobie nie potrafi poradzić.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 42 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenes 15 ponad rok temuocena: 59% 

   No chyba, że to Karczewski to Ci obiecywał, jak tak to pewnie Kempa w strachu przed bazarowym handlarzem pewnie to załatwi :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 39 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenez 14 ponad rok temuocena: 34% 

   http://politykawarszawska.pl/a... http://m.warszawa.wyborcza.pl/... piotrek za to potrafi, zasrał całą Warszawę swoimi plakatami, no ale przecież to jego było.. ciara nie podniecaj się, weź sobie coś na uspokojenie, znów podskakujesz jak w Ratuszu przed radą..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kenez 13 ponad rok temuocena: 38% 

   kenes, mi nikt nic nie obiecywał. Zerknij na zamieszczone linki i postaraj się pojąć co twój dyzma guział wydala z siebie. Zapewne sam nie kumał co mówi (jak to często w jego wypadku bywa) ale może choć wykażesz odrobinę wysiłku i wysilisz swe 2 szare by pojąć co obiecywał twój idol..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenes 12 ponad rok temuocena: 61% 

   Albo masz obsesje na punkcie guziała albo jesteś płatnym trollem PO. Innych opcji nie ma.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 37 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kenez 11 ponad rok temuocena: 39% 

   Innych opcji nie ma. Tak, wiem, wam nikt nie wmówi, że białe jest białe..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 26 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenes 10 ponad rok temuocena: 73% 

   Kończe te gadki z Tobą trollu, szkoda życia, a ty se siedź i se wylewaj żółć w tych komentarzach, skoro to twój sens życia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 36 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bogdan 9 ponad rok temuocena: 67% 

   Kenez ty serio masz jakieś problemy ze sobą ! Przestań ludzi obrażać, zaczynam wierzyć że naprawdę jesteś 'płatnym komentatorem' , co to hejtowanie robi z tobą, przykro patrzeć. I jeszcze sam sobie plusiki stawiasz i innych minusikujesz, bo nie wierzę żeby ktoś te twoje hejty plusowal! Współczuję Twoim bliskim.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 33 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnnaMaria 8 ponad rok temuocena: 26% 

   O i tu "bezstronny" Bogdanie pieszesz o hejtowaniu i bronisz kolejnego wg. ciebie "poszkodowanego"? Naprawdę zabawny jesteś w stawianiu swych teorii odnośnie opcji politycznych innych użytkowników tego portalu i plusowaniu opinii innych niż po twojej racji. Odnieś sie merytorycznie do tego co napisał Kenez a nie coś insynuujesz, zamiast konkretów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenes 7 ponad rok temuocena: 74% 

   Kenez to płatny troll PO, który posługuje się głównie połprawdami i kłamstwami, więc Bogdan może mieć ciężko z merytorycznym odniesiem się do hejtów tego nieudacznika Keneza.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 42 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kenez 6 ponad rok temuocena: 14% 

   kenes, powtarzasz się. Trolem jesteś ty ( nie wiem czy płatnym). Prawda was w oczy kole stąd twe histeryczne tony. Kończę wymianę komentarzy z tobą, bo pobijesz mnie doświadczeniem. Wracaj do łojców, palić śmieci w kozie.. :)) bogdanie, naprawdę żal mi ciebie- to tyle..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenes 5 ponad rok temuocena: 98% 

   Wolałbym żeby kempa lepiej wydawał publiczne pieniadze aniżeli opłacając ludzi, takich jak kenez czy finol, żeby mu pozytywne wpisy na haloursynów dodawali. Także żegnaj trollu i już nie wracaj, za niedługo i tak Wam platformiarzom się skończą pieniążki :) więc będziesz musiał szukać nowej roboty kenezku :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 44 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bogdan 4 ponad rok temuocena: 66% 

   Dziękuję Annomario, wypowiedzialem swoje zdanie. Nie mam zamiaru uczestniczyć w dyskusjach płatnych komentatorów czy jak kto woli trolli. Szkoda czasu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 40 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kenez 3 ponad rok temuocena: 33% 

   Anno, oczekujesz jakiejś konstruktywnej wypowiedzi od kenesa, bogdana, danuty?? Przecież oni mają jasno określony cel. Kto nie myśli jak oni jest płatnym komentatorem po, trollem itd. Same inwektywy zero konkretów. Cóż, taki to elektorat ma piotrek..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenes 2 ponad rok temuocena: 63% 

   Taa Kenez, a świstak siedzi i zawija twoje obsesje w sreberka ;) Miłego dnia hejterze i płatny trollu PO ! :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oliwier 1 ponad rok temuocena: 100% 

   "teoretyczne państwo" mi się przypomniało

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.7124 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023