REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2018, 15:46 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Przedszkole nr 352)

  REKLAMA

  Rekord we wspólnym, jednoczesnym śpiewaniu hymnu narodowego biły dziś placówki oświatowe w całej Polsce. Do takiego nietypowego uczczenia Święta Niepodległości dołączyły także szkoły i przedszkola z Ursynowa. Przedszkole z Teligi przygotowało w ratuszu akademię z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

  Dokładnie o godz. 11:11 w niemal każdej szkole i przedszkolu na Ursynowie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Uczniowie włączyli się do akcji "Rekord dla Niepodległej" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja polegała na wspólnym zaśpiewaniu czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów oraz nauczycieli przedszkoli i szkół w kraju i za granicą. Do udziału w biciu rekordu zgłosiło się ponad 16 tys. placówek.

  Do akcji przystąpiło również Przedszkole nr 352 z ul. Teligi, które w ratuszu przygotowało specjalną akademię z okazji Święta Niepodległości i setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

  - Były inscenizacje, piosenki patriotyczne i oczywiście hymn narodowy - relacjonuje Sylwia Sieklicka z przedszkola przy Teligi.

  W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele większości szkół i przedszkoli ursynowskich a także władze dzielnicy - burmistrz Robert Kempa, wiceburmistrz Rafał Miastowski oraz radny Krystian Malesa. Gospodarzem wydarzenia była dyrektorka przedszkola nr 352 Monika Bachańska.

  - Dzieci były bardzo przejęte uroczystościami. Próby odbywały się już od miesiąca. Chcemy zakorzeniać patriotyzm już u przedszkolaków i uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości - mówią pracownicy przedszkola.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nana 1 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Rząd myślał dwa lata, wydał kupę kasy i wymyślił..... Jak zwykle dzieci śpiewają, tańczą i jeszcze tylko brakuje pochodu.... Jak kiedyś chorągiewki, kwiatki i machać tylko równo...., a obecność obowiązkowa...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2577 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-04----10-05-2019