REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 maja 2020, 17:30 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (KHK Krewki Ursynów)

  Trzecia na Ursynowie zbiórka krwi podczas pandemii przyniosła fenomenalny rezultat. Pobito rekord w historii ursynowskiego klubu krwiodawców.

  O 9:00 na parkingu przy ratuszu stanął krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Była to trzecia zbiórka organizowana podczas pandemii przez prężnie działający klub "Krewki Ursynów". Organizatorzy jak zwykle zadbali o odpowiednie środki ostrożności. Oczekujący na oddanie krwi stali w kolejce w odpowiedniej odległości od siebie, każdemu mierzona była temperatura i wykonywane badania lekarskie.

  Mimo tych obostrzeń ursynowianie nie zawiedli. Od 9:00 przed ambulansem przy ratuszu ustawiła się kolejka chętnych. Dzisiejsza sobota należy do rekordowych pod względem zbiórki krwi w historii zbiórek organizowanych przez "Krewki Ursynów".

  - Podczas zbiórki zarejestrowało się 61 krwiodawców. Krew oddało 56, co daje 25,2 litrów. To nasza rekordowa zbiórka - cieszy się członek zarządu klubu Maciej Mackiewicz.

  Kolejna okazja do oddania krwi, której ciągle brakuje w szpitalach, nastąpi 27 czerwca. Następne zbiórki na Ursynowie: 25 lipca, 29 sierpnia, 26 września, 31 października i 28 listopada.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Korbol 2 2 miesiące temu

   Cytaty z dyskusji na tym portalu w temacie: "Obecnie jeśli mieszkaniec Ursynowa chce honorowo oddać krew musi jechać do innych dzielnic, albo czekać na ambulans, który przyjeżdża raz w miesiącu. A chętnych do dzielenia się krwią z innymi jest coraz więcej. Dlatego klub krwiodawców "Krewki Ursynów" walczy o oddział terenowy. ........ Na Ursynowie powinien powstać stały punkt poboru krwi, najlepiej w Szpitalu Południowym - tego chce klub honorowych dawców krwi "Krewki Ursynów". Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa uważa, że to nieopłacalne. ........ Na Ursynowie już teraz są dwie duże placówki medyczne, Centrum Onkologii i Instytut Hematologii, będzie jeszcze Szpital Południowy. Według "Krewkiego Ursynowa" również to przemawia za stałym punktem poboru krwi, a chętnych na pewno nie zabraknie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   A może jednak warto by otworzyć punkt pobrań w nowo budowanym szpitalu? A nie czekaj to się władzy nie opłaca !!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3216 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020