REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Na Ursynowie z roku na rok jest coraz mniej wypadków drogowych. Jednak do lidera statystyk - dzielnicy Ursus - wciąż jeszcze daleko. Rośnie także liczba ofiar śmiertelnych na ursynowskich drogach.

  Zarząd Dróg Miejskich przedstawił raport bezpieczeństwa ruchu drogowego za 2020 rok. Pod względem liczby wypadków zeszły rok był dla Ursynowa dość łaskawy - było ich tylko 20. To najmniej na przestrzeni ostatnich 5 lat i od 2017 roku, w którym to na Ursynowie doszło do aż 50 wypadków. W całej Warszawie liczba wypadków też spada, w 2020 roku wyniosła 641.

  Do największej liczby zdarzeń doszło na ul. Puławskiej oraz w al. KEN. Na obu tych drogach miało miejsce po 5 wypadków na różnych ich odcinkach, głównie w pobliżu skrzyżowań.

  fot. ZDM

  3 ofiary śmiertelne - najwięcej w przeciągu 5 lat

  W wyniku wypadków w całej Warszawie w 2020 roku rannych zostało 709 osób, natomiast w naszej dzielnicy - 24. To również stanowi najniższy wynik w przeciągu 5 lat. Inaczej sprawa wygląda w przypadku ofiar śmiertelnych - w zeszłym roku w wyniku wypadku drogowego na Ursynowie zginęły 3 osoby.

  Miejsca wypadków śmiertelnych na Ursynowie w 2020 roku:

  • skrzyżowanie ul. Dolinka Służewiecka z ul. Nowoursynowską - 29 stycznia, 28-letni kierowca hondy został uderzony przez TIRa, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle; zmarł na miejscu
  • przejście dla pieszych na ul. Romera, w pobliżu skrzyżowania z ul. Herbsta - 19 sierpnia, 71-letni pieszy został potrącony przez pijanego kierowcę; zmarł w wyniku obrażeń
  • ul. Rosoła, na wysokości ulic Wesołej i Panoramicznej - 11 października, 32-letni motocyklista został uderzony przez nieprawidłowo skręcający samochód; zmarł w wyniku obrażeń

  To najwyższy wynik na Ursynowie od 2016 roku i zdecydowanie gorszy od tego w 2019 roku - wówczas na ursynowskich drogach nikt nie zginął. Tym samym Ursynów dołożył się do liczby 44 ofiar śmiertelnych (w tym 22 pieszych) w wyniku wypadku drogowego na terenie Warszawy.

  Stosunkowo mała jest liczba wypadków z udziałem pieszych na Ursynowie - 3, w tym jeden śmiertelny. Zaś w całej Warszawie piesi brali udział w 158 wypadkach.

  fot. ZDM

  Ursynów nie taki bezpieczny

  Według danych Zarządu Dróg Miejskich za zdecydowaną większość - 93,6% - wszystkich wypadków na stołecznych drogach w 2020 roku odpowiadają kierowcy pojazdów. Natomiast najczęstszą ich przyczyną - 27,8% - jest nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

  Chociaż liczba wypadków na Ursynowie z roku na rok spada, to pod tym względem nie jesteśmy najbezpieczniejszą dzielnicą Warszawy. W 2020 roku ten zaszczyt przypadł dzielnicy Ursus, gdzie doszło jedynie do 6 wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Zaraz za nim znajduje się Wilanów - 8 wypadków bez ofiar śmiertelnych. Następnie ex aequo Wesoła, Rembertów i Żoliborz - po 14 wypadków, w tym odpowiednio 2, 1, 2 ofiary śmiertelne. Nasza dzielnica znajduje się tuż za podium.

  Dla porównania najwięcej wypadków w 2020 roku miało miejsce w dzielnicy Śródmieście - 108. W ich wyniku rannych zostało 118 osób, a zginęły 3. Zdaniem Zarządu Dróg Miejskich zagrożenie w ruchu drogowym w Warszawie wciąż jest zbyt wysokie. Chociaż rok 2020 potwierdza szereg pozytywnych tendencji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4048 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021