REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2019, 11:50 komentarzy 1

  (SK)

  Tak hojni dla psów i kotów mieszkańcy Ursynowa jeszcze nie byli. Akcja "Alert dla zwierząt" zakończyła się wielkim sukcesem. Mieszkańcy zebrali prawie półtora tony karmy, prawie trzy razy więcej niż przed rokiem. Zwierzęta w schronisku dostaną też m.in. koce i zabawki.

  To była już dziewiąta dzielnicowa zbiórka. Tym razem kosze na dary dla zwierząt stały nie tylko w ratuszu, ale też w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej oraz w siedmiu ursynowskich szkołach. Być może to właśnie przyczyniło się do rekordowego wyniku. Przed rokiem udało się zgromadzić 571 kilogramów karmy, a w tym aż...1434 kilogramów.

  Przez niemal miesiąc ursynowianie przynieśli: 893 kg karmy suchej i 220 kg w puszkach dla psów, 137 kg karmy w puszkach i 180 suchej dla kotów oraz prawie 6 kg makaronu, kaszy i ryżu. W koszach znalazły się również zabawki, obroże, szelki i kagańce. Wśród darów nie zabrakło też koców, poduszek i pledów, które ułatwią zwierzakom przetrwanie surowych, zimowych temperatur. Najwięcej zebrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy.

  - To wspaniale, że akcja zakotwiczyła się w świadomości mieszkańców i wszystko wskazuje, że z podobnym powodzeniem będzie kontynowana w następnych latach. Cieszy nas również, że dzieci i młodzież z nauczycielami bardzo zaangażowali się w zbiórkę - mówi rzecznik ratusza Barbara Mąkosa-Stępkowska.

  Dary dla kotów odebrała już Fundacja Karuna, a rzeczy dla psów zostały przekazane do schroniska w Celestynowie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bob 1 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Szkoła Podstawowa nr 96 przy ulicy Sarabandy 16/22

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.337 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020