REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Michał Łubian)

  REKLAMA

  Z roku na rok przybywa amatorów mocnych wrażeń, czyli biegu po lesie w noc duchów. Po raz kolejny latarki rozświetliły Las Kabacki. Ponad stu biegaczy pokonało dystans 10 km, po drodze zatrzymując się, by zapalić znicze w miejscach pamięci.

  Wszystko zaczęło się od trzech biegaczy, a wczoraj na starcie biegu Dziadów Kabackich stanęły aż 134 osoby i... dwa psy. Trzynaste spotkanie miłośników biegania w noc dawnego obrzędu Dziadów, nie było pechowe.

  - Była bardzo ładna pogoda, nawiązały się wśród biegaczy nowe znajomości, nawet jak ktoś przyszedł sam, to nie czuł się samotny. Nie spotkaliśmy żadnych duchów ani zwierząt, jedynie usłyszeliśmy krzyk ptaka, który zabrzmiał złowieszczo w ciemnym lesie - mówi Basia Muzyka, jedna z organizatorek biegu.

  Jak zawsze od 13 lat, biegacze zapalili znicze i uczcili minutą ciszy dwa miejsca straceń Polaków z czasu II wojny światowej, miejsce katastrofy samolotu Kościuszko oraz symboliczną mogiłę powstańca przeniesionego na wojskowe Powązki. Bieg zakończył się przed pierwszą w nocy.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2478 sekundy
  REKLAMA