REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (CLVIII L.O. im. ks. Izabeli Czartoryskiej)

  Są jeszcze wolne miejsca w ursynowskich liceach publicznych, w tym w najnowszym - sportowym przy Koncertowej. W czwartek uczniowie poznali wyniki rekrutacji, nie wszyscy dostali się do wymarzonej szkoły. Przed nimi kolejne szansa - rekrutacja uzupełniająca, która rusza już 1 sierpnia.

  Licea publiczne na Ursynowie może nie należą do ścisłej czołówki w stolicy, ale cieszą się renomą. W tym roku musiały przygotować nieco więcej miejsc niż zwykle, bo do szkół średnich szło półtora rocznika absolwentów podstawówek. W całej Warszawie zaoferowano 31 tys. miejsc, a w rekrutacji w terminie głównych wzięło udział 29,8 tys. uczniów. Są więc jeszcze wolne miejsca, bo nie wszyscy wybrali szkoły, które zadeklarowali jako te "pierwszej preferencji".

  "Czartoryska" zaskakuje frekwencją

  Na Ursynowie zaskoczyło szczególnie CLVIII LO im. ks. Izabeli Czartoryskiej, które wypuściło w tym roku dopiero swój trzeci rocznik maturzystów. Poszło im tak dobrze, że z pewnością wpłynęło to na całkiem sporą popularność tej niewielkiej szkoły.

  Do 5 klas, w tym jednej dla sportowców czy oddziałów dwujęzycznych, w których ta szkoła się specjalizuje, startowało 270 absolwentów podstawówek, którzy wybrali liceum przy Szolca-Rogozińskiego jako swoje preferowane. W sumie wszystkich chętnych było ponad 1,8 tys. na 170 miejsc. Żeby się tu dostać, trzeba było mieć minimum od 125 do 164 punktów, co w praktyce zrównało to nowe liceum z istniejącymi od wielu lat "Kamykiem" czy "Kossuthem". Po ogłoszeniu wyników rekrutacji pozostało tylko 9 wolnych miejsc, o które chętni mogą zawalczyć od 1 sierpnia.

  Spory przyrost popularności zanotowało też Liceum Ogólnokształcące z ul. Hirszfelda - czyli popularny "Kossuth". Popularnością cieszyła się tu klasa o profilu społeczno-prawnym z edukacją prawną i europejską. Szkoła otworzy w sumie 7 klas. Jest w nich jeszcze 16 wolnych miejsc.

  Popularne wciąż jest najstarsze na Ursynowie LXX LO im. A. Kamińskiego. Tu powstanie od września 7 klas, aby się do nich dostać, absolwenci podstawówek musieli zdobyć od 150 do 168 punktów (na max. 200). W liceum jest jeszcze 15 wolnych miejsc, pojedyncze w różnych klasach.

  Nowe liceum sportowe - oblegane czy wręcz przeciwnie?

  Do dziwnej sytuacji doszło podczas rekrutacji do najnowszego ursynowskiego liceum - CLXVI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi. To szkoła powołana w tym roku, czerpiąca z tradycji gimnazjum o profilu sportowym i szkoły podstawowej z ul. Koncertowej.

  Zainteresowanie liceum było ogromne (369 kandydatów), szczególnie klasą o profilu piłka nożna i pływanie. Po rekrutacji okazało się, że na trzy klasy jest... 29 wolnych miejsc. A przecież do niektórych było tylu chętnych, że wywindowali minimalną liczbę punktów do... 490. 

  - O to liceum jestem spokojny. Będzie lawina odwołań. W systemie rodzice błędnie zaznaczali rodzaj sportu, więc zgłoszenia były odrzucane - tłumaczy Robert Kempa, burmistrz Ursynowa, który zabiegał w mieście o otwarcie nowej placówki na Ursynowie.

  Od 1 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do szkół, które dysponują wolnymi miejscami. Kandydaci będą mogli składać wnioski od 1 do 3 sierpnia do godz. 15 bezpośrednio w szkołach. Rekrutacja będzie prowadzona bez wykorzystania elektronicznego systemu rekrutacji, a więc tradycyjnie papierowo. Listę wolnych miejsc w poszczególnych liceach opublikowano na stronie elektronicznej rekrutacji do szkół.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 67

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 14
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4472 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022