REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przedszkole przy ul. Tanecznej

  Przedszkole przy ul. Tanecznej (SK)

  Placówki oświatowe nie pracują, ale wciąż rekrutują dzieci do szkół i przedszkoli. Ponad tysiąc rodzin w stolicy nie złożyło jeszcze swoich wniosków. To dla nich urząd miasta przedłużył czas na podjęcie decycji o ponad miesiąc. Ci, którzy zdążyli chcą premiowania dzieci zapisanych w pierwszym terminie. 

  Na zapisanie dziecka do szkoły i przedszkola pierwszego wyboru był czas od 3 do 20 marca. Rodzice mogli wypełniać wnioski za pośrednictwem platformy internetowej, przesyłać je pocztą, a w ostateczności przynieść do placówki. Nie wszystkim jednak na podjęcie tych działań wystarczyły prawie trzy tygodnie. 

  Spora grupa warszawskich rodzin nie dopełniła obowiązku i teraz - ze względu na trudną sytuację związaną z epidemią koronawirusa - dostanie dodatkowy czas. W poniedziałek, 30 marca, o godz. 13:00 znów został uruchomiony system rejestracji wniosków. 

  Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom podjęliśmy decyzję o przedłużeniu rekrutacji. Będziecie mieli na to czas do 23 kwietnia. Do tego dnia przedłużamy również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych.

  - informuje rodziców miasto st. Warszawa. 

  Rodzice krytykują i pytają

  Decyzja stołecznych urzędników spotkała się ze słowami krytyki ze strony rodziców, którzy w pierwszym terminie zapisali swoje dzieci. - Chyba żart! Rodzice, którzy dotrzymali terminu mieli mniej czasu na złożenie dokumentów niż teraz Ci, którzy zlekceważyli sprawę - skomentowała w mediach społecznościowych pani Kasia 

  Pojawiły się też konkretne propozycje dotyczące wprowadzenia premii za załatwienie sprawy w pierwszym terminie.

  Ja nie czekałam do ostatniej chwili i złożyłam na czas. Proponuję dodatkowe punkty dla terminowych.

  Mam nadzieje, że pierwszeństwo do szkół będą mieli dzieci rodziców którzy jednak zdążyli złożyć wnioski w czasie. Nie wyobrażam sobie jak można zaniedbać tak ważna sprawę jaką jest edukacja własnego dziecka!

  - piszą zbulwersowani rodzice.

  Wydłużenie terminu rekrutacji z trzech do siedmiu tygodni pociąga za sobą również inne konsekwencje. W tym czasie mogą zdarzyć się sytuacje diametralnie zmieniające status rodziny.

  - Gdzieś urodziło się trzecie dziecko (kryterium wielodzietności), ktoś uzyskał orzeczenie o niepełnosprawności własnej lub dziecka, ktoś się przeprowadził, ktoś został samotnym rodzicem, etc. Te osoby powinny mieć możliwość weryfikacji (zmiany) podań w systemie - proponuje pani Anna.

  W takich przypadkach - również do 23 kwietnia - można skorygować zatwierdzony już wniosek. Trzeba mailowo wystąpić do dyrektora placówki z wnioskiem o dokonanie zmian, poświadczając to skanem lub zdjęciami odpowiednich dokumentów. 

  Lista dzieci zakwalifikowanych do szkół i przedszkoli pierwszego wyboru zostanie opublikowana 12 maja. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Xwaseq 2 2 miesiące temu

   W perspektywie najbliższych kilkunastu lat młodzież powinna uczyć się obsługi szpadla, łopaty, maszyn rolniczych i budowlanych, hodowli zwierząt, uprawy roślin i życia na wsi. Tylko konkretne zawody będą miały rację bytu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Facepalm 1 2 miesiące temu

   A może. Tych co Łożyli w pierwszym terminie też Ci co złożyli wcześniej będą premiowani? Przecież Ci co czekali do końca pierwszego terminu i lekceważyli tak sprawę. Przecież najważniejsze I najbardziej sprawiedliwe kryterium to kto pierwszy ten lepszy!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3625 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020